پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از روند احداث شرکت فولاد دزفول بازدید کرد

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی گفت:
این وزارتخانه در راستای توسعه کسب و کار و ترویج فرهنگ کار آفرینی از صاحبان مشاغل خرد و کار آفرینان خانگی حمایت می کند.

به گزارش دزمهراب به نقل از ایرنا حسن طایی ظهر پنجشنبه در جریان بازدید از روند احداث شرکت فولاد دزفول افزود: در دو سال اخیر اقدامات قابل توجهی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای ترویج فرهنگ کار آفرینی در کشور صورت گرفته است.


وی اظهار کرد: استعداد یابی و کمک به شکوفایی استعداد افراد از جمله برنامه های اجرا شده در راستای توسعه فرهنگ کار آفرینی بوده که در کشور اجرا شده است.
وی افزود:معاونت توسعه کار آفرینی و اشتغال وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به صاحبان مشاغل خانگی و خرد کمک می کند تا کسب و کار خود را گسترش دهند.
طایی افزود:این حمایت ها در قالب کمک مالی و اعتباری و نیز حمایت فنی و حقوقی می باشد تا صاحبان مشاغل خرد بتوانند بهتر به فعالیت تولیدی و اقتصادی خود ادامه دهند.


وی همچنین به اهمیت فعالیت های اقتصادی بالادستی و پایین دستی در راستای رونق تولید و اشتغال در کشور اشاره کرد و گفت:از تولید کنندگان داخلی به ویژه در استانها انتظار می رود با تولید محصول با کیفیت و با قیمت قابل رقابت ، وارد عرصه صادرات شده و سهمی از بازار بین المللی را به اسم ایران و استان خود اختصاص دهند.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی همچنین به نقش دانشگاه در توسعه فرهنگ کار آفرینی و توانمند سازی قشر جوان تاکید کرد و گفت:در سفر به خوزستان ضمن بررسی ظرفیت های مختلف این استان تلاش شد تا دانشگاهها و مراکز دانشگاهی نیز در زمینه توسعه فرهنگ کار آفرینی وارد عمل شوند.


طایی هدف از سفر خود به خوزستان را بررسی فنی، اعتباری و حقوقی بنگاههای اقتصادی کوچک و متوسط این استان در کنار کسب و کار خانگی و مشاغل خرد عنوان کرد و گفت:دیدار با برخی کار آفرینان و کار فرمایان و نیز اقشار مختلف مردم از دیگر برنامه های این سفر بود.
وی پس از دیدار از بخش های مختلف کارخانه در دست ساخت فولاد دزفول چشم انداز تولید و اشتغال در دزفول را مثبت ارزیابی کرد و گفت:دزفول در زمینه تولید و اشتغال افق روشنی پیش رو دارد.
مدیر عامل شرکت فولاد روهینا جنوب دزفول نیز گفت:فاز نخست این شرکت 75 درصد پیشرفت دارد اما پیشرفت کل این مجموعه 50 درصد بوده است.
محمد جابریان افزود:تاکنون 43 میلیون یورو برای ساخت این کارخانه و خرید تجهیزات آن هزینه شده است و پیش بینی می شود تست سرد این کارخانه اوایل نوروز 95 انجام شود و در نخستین ماههای سال آینده فاز نخست آن به تولید برسد.


حبیب اله آصفی فرماندار دزفول نیز در این دیدار بر جذب نیروی بومی در این کارخانه تاکید کرد و گفت:فرمانداری دزفول با حساسیت ویژه ای موضوع جذب نیروی کار بومی در شرکت فولاد را پیگیری می کند.


ظرفیت شرکت فولاد روهینا جنوب دزفول در فاز نخست 500 هزار تن فولاد است .

اخبار مرتبط