معاون وزیر راه و شهرسازی از دزفول بازدید کرد/خسارت سیل به بخش کشاورزی دزفول بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان است - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
26th، آوریل 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 26 th آوریل 2016 ساعت 9:26 ب.ظ | کد خبر: 42492  

به گزارش دزمهراب عبدالحسین پوررکنی معاون عمران فرماندار دزفول ظهر امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: معاون راه روستایی وزارت راه و شهرسازی به همراه مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان و مدیر امورروستایی استانداری صبح امروز ضمن بازدید از شوش و اندیمشک، وارد دزفول شدند و از راه های دسترسی و شریان های اصلی روستاهای آسیب دیده بر اثر سیلاب در دزفول به خصوص بخش چغامیش بازدید کردند.

وی تصریح کرد: بخش زیادی از جاده های روستایی دزفول در دو بخش چغامیش و مرکزی بر اثر سیل تخریب شده اند و خطرناک هستند که در این سفر چند ساعته سیدحسین میرشفیع با هیأت همراه به دزفول مورد بررسی و بازدید قرار گرفتند.

معاون عمران فرماندار دزفول با بیان اینکه کسری تابلوهای علائم جاده ای نیز دیگر مورد بررسی قرار گرفته در این بازدید بود، اذعان نمود: مقرر شد تا با مساعدت مدیرکل شهرسازی استان تابلوهایی تهیه شود همچنین جاده هایی که کار روکش آسفالت آنها انجام شده به خط کشی مجهز شوند تا شاهد کاهش تصادفات باشیم.

عبدالحسین پوررکنی همچنین گفت: با مساعدت بنیاد مسکن استان و شهرستان ۱۶ کارشناس بازدیدهایی جهت آسیب شناسی روستاها انجام دادند و مقرر شد تا تسهیلات بانکی مناسبی از جمله اعطای وام های بلاعوض تا سقف سه میلیون تومان به ۷۵ خانوار آسیب دیده روستایی در دزفول که واجدشرایط اعلام شده اند پرداخت شود.

وی با بیان اینکه با آغاز کار بازسازی آرامش نسبی در بین روستائیان به وجود آمده است، اظهار کرد: شهرداری دزفول بلافاصله پس از وقوع سیلاب مشغول بازسازی پارک ها و سواحل رودخانه شده است و نیز کمیته امداد شهرستان نیز علاوه برتامین آذوقه مبلغ ۵۰ میلیون تومان اعتبارنیز به ۲۷۶ خانوار تحت پوشش خود در روستاهای آسیب دیده کمک کرد.

معاون عمران فرماندار دزفول در خصوص بیشترین خسارت ناشی از سیلاب در دزفول  گفت: بیشترین آمار مربوط به بخش کشاورزی شهرستان با خسارتی بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان و پس از آن شهرداری دزفول، اداره راه، اداره شیلات و بنیاد مسکن از دیگر اداراتی اند که خسارت های زیادی در حوزه خود داشته اند.

پوررکنی در پایان اذعان نمود: از فردا لایروبی نهرهای کشاورزی و زهکش های روستاهای دو بخش مرکزی و چغامیش به وسیله گریدر و بیل های مکانیکی آغاز خواهد شد؛ همچنین پس از مشخص شدن میزان خسارات و تامین اعتبار کار بازسازی خانه های روستاهای آسیب دیده در قالب تعمیر و احداث توسط بنیادمسکن شهرستان انجام خواهد شد.

ارسال نظر

     


-->