پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

معرفی کتاب / عهد مشترک

«در تحقیقی یکی از سوالاتی که از بچه های تشکل های فرهنگی پرسیده شد این بود که چند صفحه موضوع بندی شده از بیانات رهبری را مطالعه کرده اید؟ درج نمایید.

دکتر یامین پور: در عرصه فرهنگ توصیه ای می کنم که جوان‌های فعال در حوزه فرهنگ را به سمت تکنولوژی‌های ارتباطاتی سوق ندهیم و باید مهجوریت کتاب را بین فعالان فرهنگی کم کنیم.

یک کتاب جدید برای سوپر حزب  اللهی ها؟!!!

تکلیف ما با انقلاب چیست؟چطور می توان فهمید در هر زمان انقلاب، امام، رهبری از ما چه می خواهند؟ آیا می توان کتابی هندبوک وار در زمینه انقلاب امام و رهبری یافت؟

«در تحقیقی یکی از سوالاتی که از بچه های تشکل های فرهنگی پرسیده شد این بود که چند صفحه موضوع بندی شده از بیانات رهبری را مطالعه کرده اید؟

68درصد بچه ها زیر50صفحه خوانده بودند و متوسط آمار جامعه هم63صفحه بود. این نشان می دهد که بچه ها با ارتکازات و چیزهایی که از اخبار می شنوند به رهبری نزدیک می شوند و این تقرب جستن تقرب جستن حجت مندی نیست. به نظر می رسد که بچه ها به یک رهبری شناسی نیاز دارند.»

صهبا-ایمان-جهادی1

با این مقدمه به سراغ معرفی کتاب این هفته مرکز وارثین می رویم در ابتدا به شدت علاقه مندم توجه شما را به فهرست کتب منتشره موسسه ی تنظیم کننده این کتاب جلب کنم:

اصلی ترین و شاید معروف ترین کتاب این موسسه کتاب بی بدیل «انسان250ساله» است کتاب دیگر این موسسه کتاب «دغدغه های فرهنگی» است و دیگری کتاب ارزشمند «خانواده» و دیگری «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» این موسسه کتب دیگری نیز دارد که همگی بابی ویژه در نگاه به رهبری جامعه اسلامی اند به جرات می توان گفت قوی ترین موسسه ای که در زمینه نشر بیانات امام خامنه ای کار می کند «موسسه جهادی صهبا» می باشد و کتابی را که این هفته به حضورتان معرفی می کنیم چنین موسسه ای تدوین کرده است با این مقدمه باید منتظر کتاب ویژه ای از این موسسه از امام خامنه ای باشیم…

صهبا-کتاب-عهد-مشترک

معرفی کتاب

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و اصلی‌ترین نیازهای مردم، دانستن تکلیف­ خود در زندگی عادی، نسبت به انقلاب و نظام و رهبر است؛ دل‌دادگان به ولایت مقام معظم رهبری، دوست دارند بدانند که معظم‌له، چه خواسته‌ها و توقعاتی از تک‌تک افراد جامعه، در هر لباس و جایگاهی دارند. آرزوی هر رهروِ راه ولایت، این است که یک دور همه بیانات مهم و کلیدی رهبرش را خوانده، و کنار دستش داشته باشد. تا با مراجعه به آن، هم جهت حرکت خود را با قطب‌نمای منویات ایشان تنظیم کند، و هم بتواند دوستان و آشنایان و اطرافیان خود را در این راه همراه کند.

«عهد مشترک» نام کتابی است که در آن سعی شده، مبانی انقلاب اسلامی و تکالیف و تعهدات مردم نسبت به انقلاب و نظام از مجموعه بیانات و پیام‌های حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گردآوری شود. همان‌گونه که امروز نامه‌های نورانی امیرالمؤمنین که در قالب «عهد» روانه مردم بلاد می‌کردند، نسل‌به‌نسل منتقل شده و به ما رسیده، ان‌اشاءالله «عهد مشترکِ» بین مردم و مقام معظم رهبری نیز، دست‌به‌دست بین متعهدان به انقلاب بگردد، و به اثری ماندگار، برای نسل‌های آینده تبدیل شود، تا آن را مبنایی بر تکالیف زندگیِ اجتماعی خود قرار دهند.

برای تولید این کتاب، از بین بیش از سه‌هزار سخنرانیِ دوران رهبری معظم‌له، بخش‌هایی که خطوط اصلی معارف انقلاب و توقعات نظام اسلامی از مردم را مشخص می‌کند، جدا شده است.

پیام مقام معظم رهبری به عموم مردم در اولین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی، که دارای ویژگی‌های خاص و جامع‌الابعادی است، به‌عنوان محور این کتاب انتخاب شده است. معظم‌له در این پیام، اساسی‌ترین معارف انقلاب را تبیین کرده‌اند و با توجه به بیعت عظیمِ یک سالِ قبل از پیام، بار سنگین انتظارات و توقعات انقلاب را با مردم در میان گذاشته‌اند. استفاده از آیات قرآن در این پیام، آن را به پیامی قرآنی مبدل کرده است.

برای تولید و ساخت کتاب، این پیام، به مثابه نخ تسبیح قرار داده شده و دیگر بیانات معظم‌له، همچون دانه‌های تسبیح، در این نخ تنظیم شده‌اند. بدین نحو که در هر فراز از پیام، سعی شده است اصلی‌ترین و جامع‌ترین بیانات مرتبط با آن فراز، انتخاب و با حفظ سیر بحث، در لابه‌لای پیام آورده شود.

به‌علت قرآنی‌بودن پیام محوری کتاب، در تنظیم کل کار، بیاناتی از معظم‌له آورده شده که بار قرآنی بیشتری داشته و آیات مهم اجتماعی و سیاسی قرآن در آنها استفاده شده است. توضیحات تفصیلی‌ای که برای ترجمه آیات در پاروقی‌ها داده شده و فهرست ۱۸۰ آیه‌ایِ انتهای کار، نشانی از آن است که کتاب با تکیه بر منظومه قرآنی حاکم بر فکر و عمل معظم‌له تنظیم شده است.

فصل اول کتاب، دربارۀ مبانی و ارکان تشکیل‌دهنده انقلاب و فصل دوم، دربارۀ معارف، مقاصد و اجزای پیش‌برنده انقلاب است. «عهـد مشترک» عنوان کتابی است که رسالتی تاریخی برعهده دارد؛ رسالت ابلاغ اصلی‌ترین معارف و مبانی انقلاب، از زبان مقام معظم رهبری به مردم، به هرکس که می‌خواهد داشته‌ها و بایسته‌های انقلاب را بداند، به هرکس که می‌خواهد با شناخت اجزای سازنده انقلاب، عمل خود را طبق اجزای پیش‌برنده انقلاب تنظیم کند و متعهد به عهدها و تکالیف ولایی نظام باشد.

این کتاب در 400صفحه و قیمت9هزار تومان توسط موسسه جهادی منتشر شده است. شما این کتاب ارزشمند را می توانید از فروشگاه مرکز فرهنگی وارثین دزفول به نشانی:

دزفول- خیابان امام خمینی شمالی- بالاتر از سبزقبا- کوچه شهدا روبروی مسجد لب خندق

ضمنا با ارسال یک پیامک و یا تماس با شماره های۰۹۱۶۸۲۳۰۹۷۴و۴۲۲۵۴۵۵۶در دزفول می توانید به صورت رایگان این کتاب درب منزل خود تحویل بگیرید.

 و اما بعد…

این کتاب حتما ارزش یک دور تورّق دقیق را دراد حتما در حدّ این معرفی از این کتاب اکتفا نکنید حتما با مراجعه به مرکز کتاب وارثین کتاب را بررسی نمایید. شاید ارزشش را داشته باشد…

ان شاءالله از هفته آینده بسته ی کتبی متناسب با حال و هوای تابستان و فراغت آن به حضورتان معرفی خواهید شد پس با ما همراه و همدل باشید.

اخبار مرتبط