پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

مهدی چمران:در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس سلاح مردم و رزمندگان شهادت بود

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت:تنها سلاح رزمندگان در دوران دفاع مقدس وانقلاب ،سلاح شهادت بود که باعث پیروزی شد.

مهدی چمران شامگاه پنجشنبه در نخستین یادواره شهدای مهندسی شهرستان دزفول در مرکز فرهنگی دفاع مقدس افزود:ائمه اطهار در مقابله با ستم ، غرور و وبدخواهی به شهادت رسیدند به گونه ای که اگر شهادت امام حسین(ع) و دیگر امامان نبود معلوم نبود چه چیزی از اسلام باقی می ماند.
چمران افزود:اگر امام حسین(ع) قیام نمی کرد واگر امام زین العابدین (ع) وحضرت زینب(س) این نهضت را ادامه نمی دادند اکنون اسلام زنده نبود.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت:نهضت ما و انقلاب ما نیز از عاشورا و محرم نشأت گرفته است همانگونه که 15 خرداد پس از عاشورای سال 42 آغاز شد و آغاز یک تظاهرات میلیونی بود.
چمران افزود:در طول انقلاب اسلامی نیز مردم با سلاح شهادت روبروی ارتش 400 هزار نفری شاه که در خاورمیانه بی نظیر بود ایستادند .
وی گفت:با سلاح های فرهنگی و نظامی شاه کسی فکر نمی کرد انقلاب به پیروزی برسد اما با رهبری امامی بزرگ و سلاح شهادت این مهم به وقوع پیوست.
این عضو شورای شهر تهران افزود:در دفاع مقدس نیز سلاح شهادت طلبی رزمندگان بود که جوانان 12 -13 ساله را با دستکاری شناسنامه های خود به جبهه ها می فرستاد .
چمران اظهار داشت:در جبهه ها کسی از چیزی نمی ترسید ولی دشمن از رزمندگان می ترسید زیرا اعتقاد و ایمان رزمندگان را نداشتند.
وی گفت:دشمن هواپیما و تانک های روسی داشت ،سلاح اتریشی و آلمانی و توپ انگلیسی داشت ولی سلاح شهادت بر این سلاح ها پیروز شد.
وی اظهار داشت:شیعیان لبنان نیز با الگو پذیری از انقلاب اسلامی و پیروزی رزمندگان ایران در جنگ توانستند اسراییل را از خاک خود بیرون کنند.
چمران گفت:ارتش قدرتمند اسراییل در مقابل حزب الله خوار و ذلیل شد اینها همه تجربه های ماست.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مذاکرات گروه 1+5 گفت:با روحیه مقاومت و شهادت طلبی می توان در مذاکرات پیروز شد زیرا با مذاکره و سیاست نمی توان بر دشمن غلبه کرد چرا که دشمن از ما سیاستمدارتر است.
فرمانده بسیج ناحیه دزفول نیز در این یادواره فتنه 88 را به جنگ جمل تشبیه کرد و گفت:در هر دو فتنه عناصر فتنه به دنبال قدرت ومنافع خود بودند.
سرهنگ پاسدار عبدالامیر محتشمی راد پیمان شکنی سران فتنه را وجه تشبیه دیگر فتنه 88 و جنگ جمل خواند وگفت:سران فتنه مدام دم از رهبر می زدند ولی پیمان شکنی کردند.
وی اظهار داشت:در هر دو فتنه سابقه خوب ودرخشان سران فتنه موجب اغفال مردم شد .
محتشمی راد گفت:در هر دو فتنه خواص جامعه اسلامی به چهار گروه ساکتین،گروهی که از فتنه گران دفاع می کردند و گروهی که دو پهلو سخن می گفتند و فتنه گران تقسیم می شوند.
فرمانده بسیج ناحیه دزفول بصیرت را لازمه دوام و قوام نظام عنوان کرد.
در این یادواره که با حضور خانواده های شهدا برگزار شد مستندی از فعالیت رزمندگان در دوران دفاع مقدس پخش شد و عبدالکریم فضیلت پور از رزمندگان دزفول به خاطره گویی پرداخت و در خاتمه از خانواده های شهدای مهندس دزفول تجلیل شد.
شهیدان عبدالرحمان جلالپور،حسنعلی صفری زاده،حسن مسعودی پور،بهروز رادمنش،عبدالکریم سفید زاده،محمدعلی زمانی نیا ،محمد بهاء الدین ،حاج ابراهیم مقامیانپور و بهمن درولی از جمله شهدای مهندسی دزفول می باشند.

80977532-5387624

ایرنا

اخبار مرتبط