مهندس احسانی نیا: از سرمایه های مردم دزفول می توان بیشترین اشتغال را ایجاد کرد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
23rd، فوریه 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 23 rd فوریه 2016 ساعت 6:10 ب.ظ | کد خبر: 40524  

مهندس احسانی نیا گفت: در زمان تصدی ام بر فرمانداری دزفول ۱۸ ماه حکم نداشتم و در این مدت ۲۱ جانشین برای من انتخاب شد ولی من با وجود تمام این مشکلات و بدون معاونت انجام وظیفه کردم.

کاندیدای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه دزفول در گفت‌وگو با خبرنگار روناش، اظهار کرد: اشتغال یکی از اولویت های اساسی من برای پیگیری است. متاسفانه بسیاری از خانواده ها جوان تحصیل‌کرده بیکار دارند که مشکل آفرین شده است.

عبدالرضا احسانی نیا افزود: دزفول یکی از ثروتمندترین شهرهای ایران است و بیشترین حجم سپرده های بانکی در دزفول وجود دارد ولی نفعی برای شهر نداشته است و دولت هم نمی تواند این مشکل را حل کند و نیاز به حمایت بخش خصوصی و به ویژه شهروندان است.

وی تصریح کرد: بودجه دزفول با ۹ شهر اقماری آن فقط کفاف نظافت و پاکسازی این شهرها را می دهد و با این میزان بودجه نمی توان مشکل اشتغال، راه و… را حل کرد.

احسانی نیا با پرسش اینکه سپرده های بانکی مردم دزفول چرا باید در شهرهایی دیگر اشتغال زایی کند؟، بیان کرد: در دزفول طرح های موفقی با مشارکت مردم اجرا شد و متاسفانه برخی ها نیز از اعتماد مردم این شهر سواستفاده کردند. آنچه ثابت شده است این بوده که مردم پای کار هستند، فقط باید از این ظرفیت عظیم استفاده مطلوب و بهره برداری کرد.

وی گفت: ما در دزفول نباید به دنبال احداث پالایشگاه باشیم، چون زیست محیط ما را به هم خواهد زد و برای مردم مشکل آفرین خواهد بود. ما در دزفول بیش از ۲۳ نوع محصول کشاورزی داریم؛ گل رز ما در کشور دوم و گل مریم ما مقام اول را دارد؛ ولی وضعیت کشاورزان ما مطلوب نیست و هزینه کَرد خود را هم به دست نمی آورند و مشکل صادرات محصولات کشاورزی دزفول نیز حل نشده است که این مسائل باید به جِد پیگیری شوند.

عبدالرضا احسانی نیا ادامه داد: فرودگاه دزفول رسمی و زیر نظر هواپیمایی کشور نیست که برای رفع این معضل، نیاز به تامین مرز هوایی داشت که در زمان تصدی بنده در فرمانداری دزفول این مساله را دنبال کردیم و سه ایراد گرفته شد که برطرف کردیم، ولی متاسفانه برخی افراد در لحظه نهایی مانع انجام این کار شدند که باید مجددا این طرح پیگیری شود.

وی تاکید کرد: از سرمایه های مردم دزفول می توانیم بهترین و بیشترین اشتغال را ایجاد کرده و پروژه های عمرانی خصوصی را با کمک و مشارکت مردم انجام دهیم.

این کاندیدای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه دزفول همچنین خاطرنشان کرد: حق این شهر در تعداد نماینده اجحاف شده که متاسفانه با حرکات برخی افراد امکان دو نماینده شدن دزفول در سال ۱۳۷۶ محقق نشد که باید به طور جدی این مهم را پیگیری کرد.

مهندس احسانی نیا گفت: طرح گردشگری در دزفول می تواند گِره گشای بسیاری از مشکلات باشد و به اقتصاد شهرستان کمک کند؛ البته زیرساخت های فرهنگی آن را نیز باید فراهم کرد. در چغامیش یک شهر کامل زیر زمین است که ارزش بسیار بالایی دارد که در این باره یک محقق زن فرانسوی نیز کاوش هایی را انجام داده است.

وی بر لزوم داشتن اتاق فکر تاکید و اظهار کرد: نگاه منتخب مردم به حوزه انتخابیه اش باید بالا باشد. نماینده باید در کنار مردم باشد و مسائل و مشکلات را با آن ها در میان بگذارد و این مسائل و مشکلات را منعکس کرده و پیگیری کند.

عبدالرضا احسانی نیا در پایان در رابطه با مدیران شهری ضعیف نیز تصریح کرد: مدیریت شهری مقوله ای بسیار مهم است. مدیران ضعیف را قطعا باید کنار گذاشت. البته نماینده حق دخالت در عزل و نصب ها را ندارد، ولی باید نظارت کند.

روناش

ارسال نظر

     


-->