نائب قهرمانی دانشگاه آزاد دزفول در مسابقات جهاني سازه‌هاي ماكاروني - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
22nd، ژوئن 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 22 nd ژوئن 2016 ساعت 3:16 ب.ظ | کد خبر: 44461  

مهدی نوذری سرپرست تیم: هدف از برگزاری این مسابقات شبیه‌سازی سازه‌های واقعی با متریال مشابه فولاد مانند ماکارونی است
به گزارش دزمهراب نوذری سرپرست تیم “truss” دانشگاه آزاد اسلامی دزفول گفت: این مسابقات با حضور تیم‌های دانشجویی از دانشگاه‌های کشورهای مختلف در مجارستان برگزار شد و هدف از برگزاری آن شبیه‌سازی سازه‌های واقعی با متریال مشابه فولاد مانند ماکارونی است و طی آن دانشجویان هم به‌صورت علمی و عملی کار ساخت یک سازه را بر عهده می‌گیرند.
وی با اشاره به این‌ که این مسابقات سالانه در کشورهای کانادا و مجارستان برگزار می‌شود، گفت: در ایران چندین‌ بار رکورد جهانی مسابقات سازه‌های ماکارونی شکسته شده است اما متأسفانه فرصت حضور و ثبت آن در مسابقات جهانی فراهم نشده بود که امسال تیم “truss”موفق به شرکت در این مسابقات شد و توانست مقام دوم این مسابقات را کسب کند.
این دانشجوی کارشناسی ارشد رشته عمران – سازه با بیان این‌ که این تیم در سال های اخیر چندین رکوردشکنی در مسابقات به ثبت رسانده و چند مقام کشوری را کسب کرده است، گفت: تاکنون توانسته‌ایم مقام اول مسابقات امیرکبیر تهران، مقام اول مسابقات خواجه نصیر تهران، مقام اول مسابقات دانشگاه زنجان، مقام اول مسابقات دانشگاه خاوران مشهد، مقام اول مسابقات شهید چمران اهواز و مقام اول مسابقات جهاددانشگاهی خوزستان را کسب کنیم.
نوذری خاطرنشان کرد: تلاش ما این بود که در مسابقات جهانی نیز مقام نخست را کسب کنیم اما به دلیل برخی مشکلات در اعزام و تأخیر نتواستیم به این مهم دست یابیم. تیم ” truss”دانشگاه آزاد اسلامی دزفول تنها تیمی است که از ایران در این مسابقات شرکت کرده است.
شایان ذکر است که “دکتر رضا حاجی شرفی” مدیر گروه عمران دانشگاه آزاد اسلامی دزفول، استاد راهنمای این تیم بودند.
آنا

ارسال نظر

     


-->