پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

نامه محسن رضایی به فرمانده گردانهای قسام

8_متن نامه دکتر رضایی که در اوج حملات رژیم صهیونیستی، خطاب به محمد الضیف فرمانده گردانهای قسام نوشته شده است، به شرح ذیل است:

«بسم الله قاصم الجبارین»

برادرعزیزم محمد الضیف فرماندهی گردانهای قسام
ان تنصرالله ینصرکم ویثبت اقدامکم

باسلام
درود خدا برشما ورزمندگان مبارز فلسطینی

اخبارشمارا دائما دنبال و گام به گام همراه‌تان هستیم. در عین تاثر عمیق ازجنایات بی‌سابقه صهیونیست‌ها، از مقاومت و پیروزی‌های افتخارآفرینتان به خود می‌بالیم. نبرد دلاورانه شما نشان داد که نه گنبد آهنین و نه تانکهای مدرن اسرائیل نمی‌تواند محل وپناهگاه امنی برای آن‌ها باشد. آری بجنگید چرا که درمقابل رژیمی که قریب هفتاد سال، منطقی غیر ازجنایت و آدم کشی ندارد غیر از مقاومت چه راهی باقی مانده است؟ با رژیمی که تن به رفراندوم و مردمسالاری و آزادی درتعیین سرنوشت به ده میلیون فلسطینی درداخل وخارج فلسطین نمی‌دهد و آن‌ها را از داشتن حقوق اولیه محروم کرده است چه باید کرد؟ با رژیمی که هرچند یکبار از زمین و آسمان و دریا وحشیانه به مردم محاصره شده حمله و صد‌ها نفر را قتل عام می‌کند چه باید کرد؟ آری راهی جز مقاومت باقی نمانده است. دولت‌های اروپایی و آمریکا که دم از حقوق بشر وصلح می‌زنند سازمانهای بین المللی را از تصمیم گیری بازداشته‌اند. آن‌ها که برای کشتن یک حیوان در اروپا سر و صدا براه می‌اندازند درمقابل کشتن صد‌ها کودک و زن بی‌گناه سکوت کرده‌اند. آن‌ها چه توجیه و دلیلی برای افکار عمومی جهان دارند. می‌گویند اسرائیل حق دارد از خود دفاع کند. آیا کودکان و زنان محاصره شده حق دفاع از خود ندارند؟

پس راهی جز مقاومت باقی نمانده است.

برادر عزیزم فرمانده شجاع و با غیرت فلسطین

تصور غلط اسرائیل این است که چون بی‌ثباتی‌هایی در کشورهای سوریه  و عراق و مصر بوجود آمده و ایران هم تحت فشارهای آمریکا درمحاصره اقتصادی است پس فرصتی برای آن‌ها فراهم شده تا دیگر بار برای احیای حیثیت ازدست رفتهٔ سال‌های اخیر، شانس خود را بیازمایند. شکست‌های پی‌درپی آنها در تجاوز به جنوب لبنان در نبرد سی وسه روزه حزب الله و مقاومت قبلی شما در غزه به شدت اقتدار پوشالی اسرائیل را مورد سئوال قرار داده بود. اماچه کسی قبول می‌کند که کشتن ده‌ها کودک وزن نشانه اقتدار یک ارتش مدرن است. کودک کشی نه تنها نماد قهرمانی نیست بلکه بیانگر ضعف و ناتوانی و ورشکستگی است. اسرائیل نه تنها از نظر اخلاقی بلکه از نظر نظامی هم شکست سنگینی خورده است. قبول کنیم که چنین رفتارهایی عامل اصلی خشونت و جنایت در سطح بین‌المللی است. اگر در سراسر جهان هر روز صد‌ها انسان بیگناه کشته می‌شود مربوط به کانون‌های خشونت آفرینی از جمله اسرائیل جنایتکار است.

رزمندگان دلاور اسلام
شکست صهیونیست‌ها در نبردهای جاری به عنوان نقطه عطفی درخشان در تاریخ مبارزات فلسطین ثبت خواهد شد. به صهیونیستهای آدم کش و جنایتکار نشان دهید که مقاومت، شکست ناپذیر و نقطه پایان اسرائیل فرا رسیده است. مطمئن باشید که اسرائیل به سرازیری سقوط کشیده شده است. برای اولین بار پروازهای بین المللی اسرائیلی را لغو کردید و در فرودگاههای فلسطین پرنده‌ای پر نمی‌زند. ناقوس ترس و مرگ صهیونیست‌ها به صدا در امده و تا امروز قریب به پنجاه نفر از نظامیان اسرائیل خودکشی کرده‌اند.

فرزندان شهادت و جهاد اسلامی
اینجانب به نمایندگی از فرماندهان دفاع مقدس تاکید می‌کنم که با تمام توان  و امکانات از شما دفاع و حمایت خواهیم کرد. شما مجاهدان و بیدار دلانی هستید که سینه خود را سپر حوادث امت اسلامی کرده‌اید. ما به شما افتخار می‌کنیم. نبرد شما ادامه دارد و سلاح و مهمات مورد نیاز شما ازدل سنگ هم که باشد بدستتان خواهد رسید. مطمئنا حمله اسرائیل به غزه به انتفاضه جدیدی تبدیل خواهد شد. و اگر اسرائیل به حملات خود ادامه دهد رزمندگان فلسطین از حصار غزه بیرون آمده و مردم شهرهای نزدیک را از دست صهیونیست‌های جانی آزاد خواهند کرد. بی‌تردید درحملات هجومی و پارتیزانی، صهیونیست‌ها توان دفاع ازخود راندارند. ده تا پنجاه نفر اسیر صهیونیست در هر شهر، بهترین سپر دفاعی از آن شهر است. بدیهی است اشغالگران در چنین شرایطی هیچ راهی جز تسلیم در مقابل شما نخواهند داشت.
به خدا توکل کنید ومطمئن باشید که «وماالنصر الا من عندالله العزیز الحکیم.»

محسن رضایی/18رمضان 1435
فرمانده اسبق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

منبع: خبرگزاری  دانشجو

اخبار مرتبط