نخستين واحد توليد الكل از باگاس نيشكر خاورمیانه در هفت تپه راه اندازي شد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
2nd، می 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 2 nd می 2016 ساعت 12:32 ق.ظ | کد خبر: 42675  

 

دزمهراب نخستین واحد تولید الکل از باگاس نیشکر روز یکشنبه در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در شمال خوزستان راه اندازی شد.

قائم مقام مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در حاشیه راه اندازی کوره بخار واحد تولید الکل این شرکت به خبرنگار ایرنا گفت:این واحد نخستین خط تولید الکل از باگاس نیشکر در خاورمیانه می باشد که در این شرکت راه اندازی شده است.
سیامک افشار اعتبار هزینه شده برای راه اندازی واحد تولید الکل در این شرکت را یکهزار میلیارد ریال اعتبار ریالی و ارزی عنوان کرد و افزود:در نخستین گام روزانه ۱۰هزار لیتر الکل اتیلیک با خلوص ۹۶،۶ درصد و ۹۹،۹۹ درصد در این واحد تولید می شود.
وی با اشاره به چشم انداز افزایش تولید تا روزانه ۲۰۰ هزار لیتر الکل و سوخت سبز در این واحد به منظور صادرات به کشورهای مختلف اظهار کرد:با راه اندازی این واحد ۳۰ نفر از نیروهای بومی منطقه بکار گرفته شده و تحت آموزش می باشند.
افشار با اشاره به تلاش مجموعه مدیریت شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه به ویژه شخص مدیر عامل جدید آن در خصوص بهره برداری از تمام ظرفیت های موجود در راستای افزایش تولید و خودکفایی کشور افزود:مقدمات راه اندازی خط تولید الکل از باگاس نیشکر از سال ۱۳۹۰ در این شرکت نیشکری انجام شد که پس از گذشت بیش از ۲ سال به دلیل مشکل مالی اجرای آن متوقف گردید.
وی اظهار کرد:پس از واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه به بخش خصوصی در مدت سه ماه اخیر تلاش گسترده و شبانه روزی برای راه اندازی خط تولید الکل در این شرکت آغاز که سرانجام به نتیجه رسید و تولید الکل در این واحد آغاز شد.
قائم مقام مدیر عامل شرکت و کشت و صنعت نیشکر هفت تپه افزود:تمام مراحل راه اندازی واحد تولید الکل به همت و تلاش شبانه روزی کارکنان این شرکت و بدون اتکا به دانش نیروی خارجی صورت گرفته است.
وی اظهار کرد:تا پیش از راه اندازی خط تولید الکل در این شرکت ، باگاس به عنوان تفاله نیشکر و آلوده کننده محیط زیست به عنوان یک محصول مازاد تلقی می شد که با راه اندازی این خط تولید محصول باگاس در فرآیند تولید الکل مورد مصرف قرار گرفت.
افشار افزود:خط تولید الکل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه که در نوع خود در ایران و خاورمیانه منحصربفرد می باشد تمام استانداردهای زیست محیطی لازم را کسب کرده و هیچگونه آلودگی ندارد.
کارخانه کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در شمال خوزستان اواخر سال ۱۳۹۴ طبق اصل ۴۴ از سوی سازمان خصوصی سازی به بخش خصوصی واگذار شد.
شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در شمال خوزستان فعالیت خود را از سال ۱۳۴۰ آغاز و از سال ۱۳۵۴ وارد عملیات کشاورزی برای تولید نیشکر و ایجاد صنایع و فراورده های وابسته شد.
کشت و صنعت هفت تپه ، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می گذرد.
ظرفیت اسمی این کارخانه تولید ۱۰۰ هزار تن شکر در سال است که چند سالی است به دلیل فرسودگی خط تولید کمتر از ظرفیت اسمی شکر تولید می کند.
شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.
۶۰۶۸

ارسال نظر

     


-->