نشريه پلاك شماره 353 - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
30th، ژانویه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 30 th ژانویه 2015 ساعت 11:52 ق.ظ | کد خبر: 26240  

به گزارش دزمهراب نشریه پلاک این هفته به مورخ ۹۳/۱۱/۱۰ باتیراژ ۷۰۰ نسخه این هفته بعداز نمازجمعه توزیع می شود

نشریه پلاک (شماره ۳۵۳)

* قدم زدن با وزیر خارجه آمریکا، اوباما را انسانی مودب معرفی کردن، نشسته های پیاپی با جان کری ، کوتاه آمدن در برابر خواسته های آمریکا و دوستانش، لبخند زدن به آنها و اخم کردن به دوستان،وعده دادن بازگشت اعتبار به پاسپورت ایرانی و…… سرانجام بعد از قریب به یکسال و نیم نتوانست تا آمریکا را قانع کند تا به نماینده معرفی شده از سوی دولت که از نزدیکان و افراد مورد اعتماد آقای رئیس جمهور بود ، اجازه ورود به سازمان ملل را به عنوان نماینده ایران را بدهد، کدخدا مدعی است که “ابوطالبی” در تسخیر سفارت آمریکا در سال۵۸ شرکت داشته به همین دلیل او تروریست است و نباید وارد خاک آمریکا شود! البته بازهم در این داستان آمریکاییها دروغ می گفتند چرا که سال ۷۲ همین شخص وارد آمریکا شده و در نشست سازمان ملل حضور داشته است، مسئولان دولت روزهای اول قدری مثلاً برای آمریکاییها شاخ و شانه کشیدند، اما سرانجام دولت تدبیر این اتهام را ندید گرفت و در برابر فشار کدخدا کوتاه آمد و یکی دیگر را معرفی کرد تا خدای ناکرده خم به ابروی کدخدا نیافتد.حالا کار نداریم که این اقدام آمریکا در عدم دادن مجوز به نماینده معرفی شده از سوی ایران نقض آشکار حقوق بین الملل است. صمیمت با شیطان این تبعات را نیز دارد!

* در حالی که مسئولان دولتی دم از کاهش نرخ تورم با شیب ملایم می دهند!! و نیز درحالی که همین آقایان در زمان دولت دهم بیشترین فریاد را در خصوص گرانی خودرو و افزایش قیمت آن بر سر آن دولت می زدند و گرانی خودرو را از ندانم کاری دولت دهم عنوان می کردند، اما با روی کارآمدن دولت یازدهم خبری از کاهش قیمت خودرو نشد و وزیر صنعت کاهش قیمت را باعث ورشکستگی خودروسازان اعلام کرد و این قیمت و افزایش آن را طبیعی دانست . روز سه شنبه همین هفته ایی که گذشت، بازهم وزیر صنعت در کمیسیون صنایع مجلس موضوع افزایش ۱۰ درصدی قیمت خودرو در سال آینده را مطرح کرد که نمایندگان با آن مخالفت کردند. خداییش با این همه تدبیر عشق می کنید؟!

* متاسفانه بسیاری از مدیران فعلی با سیاه نمایی گذشته در پی این هستند تا پوششی بر عملکردهای خود بگذارنند. عضو کمیسیون انرژی مجلس و وزیر اسبق نفت، اظهارات زنگنه وزیر فعلی نفت را مبنی بر اینکه در سال‌های ۸۴ تا ۹۲ هیچ سرمایه‌گذاری‌ای در مورد پتروشیمی کشور انجام نشده را دروغی بزرگ خواند و خاطرنشان کرد: به راحتی برابر این دروغ می‌توان این سوال را مطرح کرد که پس در ۸ سال ذکر شده دستگاه‌های پتروشیمی چه کار می‌کردند؟ در حالی که یکی از وزرای کابینه فعلی یعنی آقای نعمت‌زاده در دولت نهم مسئولیت پتروشیمی کشور را برعهده داشت. آیا ایشان آنجا بیکاری بوده است؟در سال ۸۳ کل ظرفیت نصب شده در پتروشیمی کشور ۱۸.۲ میلیون تن بوده است و در سال ۹۲، ۴۰ میلیون تن ظرفیت نصب شده است. سوال ما این است آیا این میزان افزایش از آسمان آمده است؟ این ظرفیت چگونه نصب شده است؟میرکاظمی میزان تولید محصولات پتروشیمی در سال ۸۳ را ۱۵.۱ میلیون تن و در سال ۹۲، ۴۳.۲ میلیون تن ذکر کرد و گفت: این فاصله ۱۵ تا ۴۳ میلیون تنی در ۸ سال مورد بحث را چگونه می‌توان سیاه‌نمایی کرد؟  

* در آغازین روزهای سالگرد پیروزی انقلاب یاد و خاطره مبارزین شهید انقلاب در دزفول را گرامی می داریم . شهیدانی که عنوان پیشتازی سربازی انقلاب و امام را به خود اختصاص دادند. دزفول در انقلاب نقش بسزایی داشت.تشکیل گروه منصورون در دزفول ، و راهپیمایی های گسترده مردم و تقدیم ۲۸ شهید دردوران پیروزی انقلاب در تاریخ پرافتخار این دیار ثبت است، در این روزها همچنین سالگرد ارتحال مردی است که به خوبی رهبری انقلاب و دوران دفاع مقدس در دزفول را هدایت کرد، پیرمردی که باعث دلگرمی جوانان مبارز بود، آیت الله قاضی محور انقلاب در دزفول بود ،منزل ایشان پایگاه انقلاب بود.یاد همه مبارزان انقلاب و شهدای آن ایام و یاد حاج آقا قاضی گرامی باد. چندین بار در همین نشریه به مسئولان متذکر شدیم که منزل آیت الله قاضی در دوران انقلاب پایگاه انقلاب بود، بعد از پیروزی، مرکز مدیریت شهر و دادگاه انقلاب بود،مسئولان فرهنگی و بویژه شهرداری می تواند با پی گیری و خریداری ، این منزل را به عنوان “موزه انقلاب “در دزفول بازسازی کنند و خاطرات مبارزان انقلاب و تصمیمات مهمی که در این منزل در طول انقلاب و جنگ گرفته شد روایت کنند و به نسل جوان انتقال دهند. به عنوان مثال: محاکمه اغلب سران رژیم گذشته در دزفول و نیز برنامه ریزیها برای راهپیمایی های دوران انقلاب در همین منزل  صورت گرفته است و در همه شهرها منازل بزرگانی مانند آیت الله قاضی را به عنوان مرکزی فرهنگی تبدیل کردند که متاسفانه در دزفول قضیه اش متفاوت است، و از این اسطوره ها به سادگی می گذاریم ،خیلی از جوانان دیار ما از نقش آیت الله قاضی و دلسوزیهایش برای دزفول به اطلاع هستند، بسیاری از جوانان ما نمی دانند که شهید سبحانی کیست؟ و چه نقشی در هدایت جوانان آنروز داشته است و بنیانگذار چه حرکتی در کشور بوده است؟و یا شهیدصفری و یا عظیم اسدی مشکال و یا محمدعلی مومن و یا رضا ازک کیست؟! تبدیل این منزل به”موزه انقلاب” می تواند در معرفی پیشتازان انقلاب دزفول موثر باشد.تبدیل منازل آیت الله بهشتی و مطهری به موزه و یا تبدیل منزل ستارخان در تبریز به عنوان خانه مشروطه  یا بزرگان دیگری که منازلشان به موزه و محلی برای ترویج فرهنگ شده است می توان به عنوان نمونه ذکر کرد. باشد که توجه به این کانون انقلاب در دستور کار مسئولان فرهنگی قرار گیرد. 

* فرهاد جاموسی از تعمیر مزار شهدای انقلاب خبر داد، وی گفت:۲۸مزار این شهیدان والامقام مدتی است که توسط شهرداری دزفول آغاز شده است و تلاش است به زودی به اتمام برسد.

* سعید جلیلی عضو ارشد سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان  در حاشیه مراسم رونمایی از سند جامع نقض حقوق بشر در انگلیس، در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید آقای صادق خرازی در یکی از برنامه‌های تلویزیونی اعلام داشته که شما بابت مذاکرات هسته‌ای از رهبر انقلاب تذکر گرفته‌اید، گفت: من این مصاحبه را ندیده‌ام، اما اینکه از رهبر انقلاب بابت مذاکرات هسته‌ای تذکر گرفته‌ام، کذب محض است، چون این مسائل مبنا و اساسی ندارد و این حرف یک دروغ‌سازی است.  

* مسئول کمیته هماهنگی اصلاح‌طلبان گفت روحانی پیروزی خود را مدیون اصلاح‌طلبان است و نباید بگوید وامدار هیچ حزبی نیست.محسن رهامی در «برنامه انتخابات شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان» در بندرعباس، اظهارات رئیس‌جمهور مبنی بر این که وامدار هیچ حزبی نیست را «غلط» دانست و گفت: روحانی برای پیروزی انتخاباتی خود بدهکار احزاب است. 

* دستگاه دیپلماسی کشور باید در برابر مردم پاسخگو باشد که چطور یک مقام اروپایی در تهران برای همه چیز – از انتخابات آینده ایران گرفته تا ورزشگاه‌های کشورمان- تعیین تکلیف می‌کند!«کلودیا روت» نایب‌رئیس مجلس قانون‌گذاری آلمان در ابتدای این دیدار خود با محمدرضا عارف که با حضور سیدعلی خرم مشاور وزیر خارجه و اکرمی معاون اداره اول اروپا در این وزارتخانه و همچنین سفیر جمهوری فدرال آلمان در ایران برگزار شد، با بیان اینکه آمده است تا از تحلیل‌های عارف در زمینه مسائل داخلی استفاده کند، ضمن دخالت آشکار در مسائل داخلی کشورمان گفت: من آمده‌ام تا یک سال مانده به انتخابات مجلس بدانم که در سفر بعدی خود شما از من در چه جایگاهی دعوت خواهید کرد!وی در ادامه با دخالت بی‌جا در امور داخلی کشورمان ضمن حمایت از فتنه‌گران سال ۸۸ خواستار رفع حصر سران وطن‌فروش فتنه شده و مدعی شد در این صورت مردم ایران نیز خوشحال می‌شوند!نایب‌رئیس مجلس آلمان در ادامه این دیدار مجددا به بحث انتخابات مجلس آینده کشورمان وارد شده و با اشاره به جایگاه شورای نگهبان، گفت: من شنیده‌ام که در ایران همه می‌توانند کاندیدا شوند ولی باید از فیلتر شورای نگهبان رد شوند و همینطور شنیده‌ام که برخی نتوانسته‌اند از این فیلتر عبور کنند.حضور زنان در ورزشگاه‌ها، وارد کردن اتهامات حقوق بشری به ایران و درخواست آزادی یکی از زندانیان فتنه ۸۸ از دیگر مداخلات گستاخانه روت در این دیدار بود. 

* محمدحسین فرهنگی عضو هیات رئیسه مجلس گفت: مسئولان ما باید در مواجه با اظهارات نایب‌رئیس مجلس آلمان و موارد مشابه همانند شهید رجایی عمل کنند که در سازمان ملل در مقابل اظهارنظرهای این چنینی جنایات جنایتکاران را آشکار کرد.  

* «حسین امیرعبداللهیان» معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه در مراسم سردار شهید الله دادی و شهدای مقاومت با تسلیت به خانواده‌های شهدای مقاومت اظهار داشت:‌ از کانال دیپلماتیک به آمریکا اعلام کرده‌ایم که بالگردهای رژیم صهیونیستی با هدف قراردادن سردار الله دادی و شهدای حزب‌الله که در خط مقدم مبارزه با تروریسم بوده‌اند وارد خطوط قرمز ما شده و این رژیم جنایتکار باید تبعات و پیامد آن را درک کند.  

* محمد حسین نجاتی خبرنگار روزنامه اصلاح طلب و حامی دولت،  شرق در صفحه توییتر خود درباره وزیر آموزش و پرورش دولت اعتدال نوشت: “فانی” مصداقی است از شکل کنونی آموزش و پرورش: کم تحرک، بی سواد، پر ادعا، روتین و بی پول و بی برنامه ریزی در مسایل اقتصادی. 

* فرشاد مومنی اقتصاددان دانشگاه علامه‌طباطبایی و از حامیان انتخاباتی دولت یازدهم با پر اشکال توصیف کردن لایحه بودجه ۹۴ گفت: در سند لایحه بودجه ۱۳۹۴، مساله‌ای که حائز اهمیت است، این است که تقریبا همه اشکالاتی که آقای رئیس‌جمهور در جریان مبارزات انتخاباتی خود نسبت به رویه‌های دولت قبل مطرح می‌کرد، کم و بیش وجود دارد البته اگر بخواهیم انصاف را رعایت کنیم، باید گفت که این اشکالات از شیب کمتری برخوردار است اما اصل آن جهت‌گیری‌ها همچنان شباهت‌های قابل اعتنا با یکدیگر دارند.  

* اذعان‌اسراییل به ناتوانی برابرموشکهای‌حزب‌الله؛وزیرجنگ رژیم صهیونیستی به انتقادات مطرح شده در زمینه لزوم استفاده نیروهای ارتش اسرائیل از خودروهای زرهی قویتر، واکنش نشان داد.موشه یعلون در پاسخ به این انتقادات درباره لزوم استفاده نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی از خودروهای زرهی «جیپ» به جای «همر» اظهار داشت: حتی اگر خودروهای زرهی استفاده شده در مزارع شبعا جیپ بودند، نمی توانستند از نظامیان ما در برابر موشک جدیدی که حزب الله از آن استفاده کرده حفاظت کنند.
 
* احمد آریایی نژاد عضو کمیسیون بهداشت‌و‌ درمان مجلس شورای اسلامی ، اعلام کاندیداتوری دکتر هاشمی و رقابت با حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده که توسط یکی از روزنامه های اصلاح طلب منتشر شده بود اظهار داشت: زمانی که عده ای بخواهند افکار عمومی را از مسئله ای مهم منحرف کنند موضوعاتی را مطرح می‌کنند که هم توجه مردم به آن جذب شود و هم با این کار یک چهره خادم و فعال را نزد مردم تخریب کنند، لذا باید بسیار مراقب و هوشیار بود تا چنین مسائلی به دغدغه نخست کشور بدل نشود و فردی که مورد هجمه قرار میگیرد از کار خود بازنماند. 
   
* همایش مصالح ساختمانی استاندارد ۵ بهمن ۹۳ سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران با حضور ترکان مشاور ارشد رئیس جمهور و رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور برگزار شد که در این همایش بیش از هر برنامه تخصصی اجرای موسیقی زنده با تک خوانی و آوزاه خوانی یک زن در حضور مشاور رئیس جمهور  قابل توجه بود.
 
* یارانه طبق بودجه سال۹۴ و تصویب مجلس در سال آینده همچنان با همان مبلغ قبلی و بدون حذف افرادر پردرآمد پرداخت خواهد شد.بدین ترتیب بر خلاف تمامی انتقاداتی که مسئولان دولت یازدهم و نمایندگان مجلس نهم از نحوه اجرای هدفمندی یارانه ها در دولت دهم مطرح می کردند؛ همچنان همان سبک و سلیقه احمدی نژادی بر هدفمندی یارانه ها حاکم است.

* آیت الله جنتی گفت:  برخی مردم را نمی‌شناسند و بر این باورند که مردم نمی‌توانند در برابر مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها ایستادگی کنند و باید برای حل این مشکلات با دشمن کنار بیاییم تا فشار تحریم‌ها برداشته شود، اقتصاد فعال شود و مشکلات گوناگون در کشور حل شود  

* حاج صادق آهنگران، مداح اهل بیت و دوران دفاع مقدس در خصوص اقدام اخیر وزیرخارجه کشور گفت: نمیدانم چرا این قضیه اتفاق افتاد، هیچ گاه در طول دوران انقلاب با چنین موردی برخورد نداشتیم که یک نفر از یک کشور انقلابی و اسلامی با گرگ خونخواری که تاکنون میلیون ها آدم را قتل عام کرده، قدم بزند.  این کار ظریف، باعث شرمندگی کشور ما شد که با هیچ توجیهی قابل دفاع نیست. دشمن اصلی ما آمریکا بوده و هست و خواهد بود و ما هرچه با دشمن محکم تر و با صلابت برخورد کنیم عزت نفس ما بالاتر می رود و هرچه کرنش بیشتری داشته باشیم آن کشور بیشتر بر ما مسلط می شود و ما ذلیل می شویم؛ چرا که خوی استکبار همین بوده و ذاتش ظلم است.

نظر بینندگان
  1. محسن says:

    دمتون گرم،بچه های انصار و بچه های مهراب .نشریه پلاک را سالهاست که می خوانم همت این دوستان قابل تقدیر است. تقاضا دارم قدری مسائل شهری را بدن رودربایستی منتشر کنند.

ارسال نظر

     


-->