1st، فوریه 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 1 st فوریه 2014 ساعت 8:26 ب.ظ | کد خبر: 11637  

pelaknews– مسئولان و مردم اثرات ماهواره را در جامعه به خوبی مشاهده می کنند،بدحجابی مهم است ، بنیان خانواده ها در خطر است ،آمار طلاق در بین جوانان را مشاهده کنید.افزایش ۴۰درصدی آمار طلاق جدی است نقلی از شهید مطهری با این مضمون است که”در هر جا که آداب و رسوم جدید غربی بیشتر نفوذ کرده است، آمار طلاق هم افزایش یافته است “. در مدارس خطرات ماهواره را بگویید . معلمان دانش آموزان را همچون فرزندان خود بدانند، متاسفانه در مدارس برخی از معلمان هیچ دغدغه ای در این خصوص ندارند و تازه برخی با سخنان نیش دار خود ارزشها را زیر سئوال می برنند. ۲- روز یکشنبه ساعت۸صبح در خصوص مبارزه با اعتیاد ادارات راهپیمایی کردند آن هم در ساعاتی که خیابانها خلوت و مغازه ها تعطیل بود!! یکی به مسئولان بگوید:بیکاری را حل کنید این کارهای نمایشی چاره کار نیست.۳- امنیت، امنیت. همکاری مردم ، تلاش ناجا، احکام قاطع و صریح و علنی توسط قضات ،چاره کار است. ۴- ثمرات سفر دولت به خوزستان برای دزفول چه بود؟ ۵- باغات مرکبات دزفول در حال نابودی است،تب ایجاد باغچه ها با نگاه تفریحی نابودی این باغات را بدنبال دارد، این هشداری برای همه است ، مسئولان ذی ربط اقدامی کنند.۶- در خبرها خواندم که لیستی از پزشکانی که پول زیر میزی احتمالا در تهران می گیرند منتشر شده است، می خواستم بگویم ، والا در دزفول هم پول زیر میزی می گیرند اما چرا برخوردی صورت نمی گیرد؟! خدا می داند! ۷- بسیاری از مردم می پرسند این چه پیروزی و فتح الفتوحی است که در ازای تعطیلی کامل نیروگاه اراک، تعلیق غنی سازی ۲۰%، بازدید هر روزه جاسوسان بین الملی از تاسیسات هسته ای و در یک کلمه توقف برنامه هسته ای کشور، قرار است کمتر از ۵ درصد از کل دارایی های بلوکه شده کشور آن هم طی ۶ نوبت به مردم ایران باز پس داده شود؟

*حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات در سفر خود به استان اردبیل، در جمع مسئولان دفاتر نمایندگی ولی فقیه در ادارات و نهادهای دولتی این استان افزود: دشمنان از سر استیصال درصدد بودند که شرایط را به نفع خود مهندسی کنند و البته در این زمینه نیز دچار اشتباه و سردرگمی شده‌اند. دشمن توطئه جدیدی را به صورت خیلی نامرئی و خزنده در القای وجود دوگانگی و اختلاف در بین مسئولان عالی‌رتبه نظام طرح‌ریزی کرده که با رهبری هوشمندانه رهبر معظم انقلاب در این زمینه نیز شکست خورده است.

*وزیر امور خارجه کشورمان در میزگردی که از سوی شبکه سعودی العربیه برگزار شد در اظهارنظری منفعلانه و تأسف‌بار، خواستار خروج همه نیروهای خارجی فعال در خاک سوریه از جمله حزب‌الله لبنان شد و این در حالی است که سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله چندی پیش، دستور دوبرابر کردن تعداد نیروهای حزب‌الله در سوریه را صادر کرده است.*در جریان سفر استانی حسن روحانی به استان خوزستان، بساط نامه نگاری وعریضه نویسی داغ بوده به گونه ای که بخش قابل توجهی از مردم برای رساندن نامه هایشان در اطراف کاروان ماشین های حامل هیات دولت جمع شده بودند. گفته می شود بیش از یک وانت نامه از مردم خوزستان دریافت شده اما هنوز راهکاری برای پاسخ به نامه های مردم ارائه نشده است.

*جریان اصلاح طلب اقدام به راه اندازی لویی جرگه ای 40 نفره کرده تا برای این جریان تصمیم گیری نماید. جلسه اخیر لویی جرگه که با حضور محمد خاتمی برگزار شده با سه مصوبه همراه بوده است:1- باید پیگیر دیدار مهمانان خارجی، اعضای تشکل ها و چهره های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی با هاشمی رفسنجانی باشیم.2-باید هاشمی را عنصر در خط انقلاب و رهبری معرفی کنیم تا اصولگرایان نتوانند وی را به نقد و چالش بکشند.3- باید تعامل خود را با وزرا و استانداران و مدیران دولت روحانی استمرار بخشیم تا فضای سیاسی و رسانه ای برای مانور اصلاح طلبان مهیا شود.

*در جلسه تعدادی از اعضای مجمع روحانیون که درباره انتخابات مجلس برگزار شد، حاضران معتقد بودند ما شانسی برای پیروزی در انتخابات مجلس با ارائه لیست مستقل نداریم. عنصر خاکستری اصلاحات نیز با تایید سخنان حاضران گفته است:” ما در انتخابات خبرگان شانس موفقیت با ارائه لیست مستقل داریم اما در انتخابات مجلس چاره ای جز ائتلاف با جریان اعتدال نداریم. ”

*در جلسه اصلاح طلبان از محمد خاتمی خواسته شده است با محمد رضا عارف صحبت شود تا وی از کاندیداتوری و ارائه لیست مستقل در تهران منصرف شود. در این جلسه گفته شده اگر عارف را متقاعد کنیم در یزد کاندیدا شود هم وارد مجلس می شود و هم لیست اصلاح طلبان متشتت نمی شود. در این جلسه تاکید شده چنانچه عارف در تهران سرلیست نباشد پتانسیل کاندیداتوری برای ریاست مجلس را از دست داده و کار ما راحت تر می شود. در این جلسه پیشنهاد شده موسوی لاری رابط انتخاباتی خاتمی و عارف باشد.

*شنیده ایم که اعضای شورای برنامه ریزی سفر استانی رئیس جمهور و تیم همراه وی به خوزستان را آقایان محمد شریعتمداری، علی یونسی، محمد رضا صادق، حسام الدین آشنا، حسین فریدون و محمد نهاوندیان تشکیل داده بوده اند که به دلیل نخستین تجربه، این سفر با ناهماهنگی ها، دلخوری ها و تاخیرهایی همراه بوده است.

*تلاش حزب منحله مشارکت برای فک پلمپ دفتر این حزب ناکام ماند. در جلسه اخیر این حزب مقرر شده بود به هواداران خود در شهرستان ها توصیه نماییم آمادگی شان را برای حضور در انتخابات مجلس بالا برده و با اعلام پروژه” بسیج ثبت نام” وارد صحنه شوند. اعضای حزب منحله مصوب کرده اند با فراخوان ثبت نام هواداران خود باید هزینه رد صلاحیت ها را در شورای نگهبان بالا ببریم.

* پس از انتقاد نمایندگان مجلس مبنی بر عدم ارائه توضیحات شفاف از سوی مسوولان مربوطه پیرامون مذاکرات ژنو و نحوه اجرای آن، در هفته گذشته کمیسیون امنیت ملی تصمیم به تشکیل تیم ناظر بر اجرای توافقنامه ژنو توسط نمایندگان مجلس گرفت که در رسانه ها بازتاب یافت. اما در روزهای اخیر خبردار شدیم با تعامل دولت و مجلس و برنامه ریزی جهت حضور یافتن ظریف ، صالحی و عراقچی در کمیسیون های مجلس، احتمال منتفی شدن تشکیل این تیم ناظر وجود دارد.

*شنیده ایم حسن روحانی از لحن سخنان اکبر ترکان درباره نمایندگان مجلس اظهار گلایه و نگرانی کرده و گفته است این گونه موضع گیری ها باعث اخلال و برهم خوردن رابطه دولت و مجلس می شود.

*در جلسه اصلاح طلبان و اعتدالیون درباره چگونگی به وحدت رسیدن در انتخابات مجلس مباحث مختلفی ارائه شده است. (ع- م) نماینده اصلاح طلبان پیشنهاد داده است که ما در تهران مانع ارائه لیست جداگانه نشویم اما در شهرستان ها حتما باید با لیست واحد شرکت کنیم. در پاسخ به این پیشنهاد، (الف- ت) نماینده اعتدالیون گفته این پیشنهاد رندانه است. شما در شهرستان ها که نه رسانه و نه تشکیلات منسجم دارید می خواهید از ظرفیت ما استفاده کنید اما در تهران که رسانه و پایگاه دارید می خواهید لیست مستقل دهید و پیروزی خود در تهران را به سراسر کشور تعمیم دهید و بگویید ما پیروز انتخابات مجلس بودیم.

منبع: پلاک

ارسال نظر

     


-->