30th، می 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 30 th می 2014 ساعت 2:08 ق.ظ | کد خبر: 15853  

 اخبار و پیامهای کوتاه از دزفول : ۱-  یکی از همشهریان روز پنج شنبه گذشته مادرش را در بیمارستان بزرگ دزفول بستری می نمایند و بعد از چند روز بستری اعلام می کنند که بیمار نیاز به “ام آر آی ” دارد؛ به وی می گویند باید وی را به بیرون از بیمارستان جهت گرفتن “ام آر آی”در مراکز خصوصی ببرید ، پسر به پزشکان می گوید :مگر بیمارستان دستگاه ندارد؟ پاسخ می دهند: اگر در بیمارستان انجام دهید باید هزینه اش را خودتان پرداخت کنید! ولی اگر بیرون ببرید هزینه را بیمارستان پرداخت می نماید!! (جل الخالق)چون دستگاه بیمارستان تحت پوشش نیست و مجوز ندارد!! خلاصه مجبور می شوند تا۱۷۸هزار به بیمارستان پرداخت کرده تا بیمار را به بیرون از بیمارستان انتقال ندهند چرا که بردن بیمار به بیرون مشکل بود در این خصوص یکی دیگر از همشهریان در تماس با پلاک گفت : مسئولان فکری برای بیماران نیازمند به “ام آر آی”کنند. چند روز پیش برای گرفتن “ام آر آی” به یک مرکز خصوصی مراجعه کردم و به ما گفتند: نوبت شما ساعت ۳ صبح است ، ساعت ۳ مراجعه کردیم دیدیم علاوه بر ما خیلی دیگر از بیماران از شهرهای همجوار و نیز از ایلام نیز جهت گرفتن “ام آر آی” به این مرکز مراجعه نمودند ، خلاصه  از ساعت۳ الی ۵ صبح باز توی نوبت بودیم تا کار انجام شد، و جوابدهی ۱۰ روز طول می کشد، مسئولان فکر کنند در این ساعت شب نوبت دهی درست است ؟!  . افزایش این دستگاه می تواند مشکلات بیماران را حل کند. دانشگاه علوم پزشگی در این مدت تلاش های زیادی جهت ارتقاء خدمت رسانی به مردم انجام داده است ، اما نیاز است تا فکری به حال این وضعیت نمایند تا مردم گرفتار این وضعیت ها که شرح داده شد نشوند.  ۲- روز چهارم خرداد امسال از لحاظ کیفیت نسبت به سالهای گذشته بهتر بود . امسال در مجموع، تلاش ها برای احیاء روز “چهارم خرداد”خوب بود، پوشش رسانه ای نسبت به سال قبل بهتر شده بود ، رسانه ملی واقعا خوب عمل کرد و پوشش خوبی داد ، در این زمینه تلاشهای عزیزان دزفولی مقیم تهران، اهواز و مشهد و بویژه نیروهای خود دزفول قابل تقدیر بود ،جا دارد و لازم است تا یاد شهیدوالامقام “سردار حاج احمد سوداگر” را که در ثبت این روز در تقویم رسمی کشور تلاش جدی داشتند گرامی بداریم. بدون شک نباید ترویج روحیه ایثار و شهادت و نیز یادآوری و زنده نگهداشتن آن خاطرات را مختص یک روز دانست.روزهایی که همه دست در دست هم داده بودند و جانانه از کشور و شهرمان دفاع کردند باید بر روی وحدت واتحاد و همدلی و تقوا برای درمان مشکلات امروز تاکید کنید ، عواملی که باعث سربلندی دیروز وامروزمان بود. ۳- اصلاح وضعیت حجاب با سخنرانی حل نمی شود نیاز است هر دستگاه وظیفه محوله را به درستی عمل کند؛ متاسفانه برخی مسئولان خودشان اعتقادی به حجاب ندارند و دیگر از این مسئول نباید انتظار داشت که اقدامی انجام دهد.دانشگاههای شهر قوانین در این خصوص را اجرا کنند و جلسات و همایشهای تبیین حجاب برگزار نمایند و دستگاههای فرهنگی شهر از جمله سازمان تبلیغات، ارشاد حوزه های علمیه روحانیون مساجد و رادیو باید در این زمینه از خود تلاش بیشتری نشان دهند و مهم تر از همه خانواده ها باید بیشتر مراقبت نمایند. دشمن شدیدا دارد تلاش می کند تا بی حیایی و بی حجابی در کشور فراگیر شود. ای کاش همه این خطر را جدی بگیرند. ۴- علیرضا خردمند از نیروهای پاسدار و بسیجی دزفول و از فعالان فرهنگی به تازگی بعنوان فرمانده سپاه شهرستان آغاجاری منصوب شد و از هفته گذشته کار خود را در این شهرستان آغاز نمود.ضمن تبریک به ایشان ، موفقیت در این مسئولیت را برایشان آرزومندیم.

* حجت الاسلام دکتر نبویان نماینده تهران چهارشنبه شب ،۷خرداد در آستانه سبزقبا گفت:مردم ثابت کرده اند که قدرت خدا را بالاتر از همه چیز می دانند ولی متأسفانه برخی از مسئولین با عملکردشان میخواهند بگویند که آمریکا قویتر از خداست. چهار کشور توانایی غنی سازی با آب سنگین را دارند و ایران کشوری است که توانسته است به این تکنولوژی دست پیدا کند. و به همین خاطر آب سنگین اراک جزو خطوط قرمز نظام است.

سید عباس عراقچی، عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران گفت: فردو ۷۰ متر زیر سنگ است و چون غربی‌ها نمی‌توانند آن را بزنند به دنبال تعطیل کردن آن بوده‌اند. اما آقای ظریف در مذاکرات محکم در مقابل اروپاییان ایستاد و گفت شما چون نمی‌توانید فردو را بزنید می‌خواهید تعطیل کنید بعد نطنز را که ۲۰ متر زیر خاک است بزنید و من اینجا نیامده‌ام که کشورم را در آستانه حمله قرار دهم. باید آماده بود و به گونه‌ای رفتار کنیم که اگر مذاکرات شکست خورد کسی نتواند ایران را متهم کند. در این زمینه راه اصلی این است که باید وفاق ملی داشته باشیم.

* دکتر علی زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به شکایت از مستند “من روحانی هستم”، گفت: کسی باید در این زمینه به دادگاه برود که خاطرات را اشتباه نوشته، نه دانشجویان سازنده مستند.فیلم مذکور صددرصد مستند و مستدل است و ایرادی که به آن می‌گیرند این است که می‌گویند روحانی در ماجرای مک فارلین نقشی نداشته است. این فیلم مستند دقیقا براساس کتاب خاطرات هاشمی تهیه شده است.

علی جنتی وزیر ارشاد دولت یازدهم در واکنش به برخی همایش ها از جمله (مانگرانیم) که در خصوص مسئله فرهنگی کشور در شهر قم برگزار شد، طی یادداشتی در روزنامه ایران نوشت: ما هم نگران وضعیت حجاب و عفاف در جامعه هستیم که با وجود تمامی تلاش‌های دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی، شاهد گسترش بدحجابی و جریحه‌دار شدن عفت عمومی و دور شدن از معیارهای اسلامی هستیم. ما نگران افزایش تکان دهنده آمار طلاق در جامعه و فروپاشی خانواده‌ها هستیم.

* 20 نماینده در تذکر مشترکی به علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به «صدور مجوز برگزاری کنسرت های موسیقی مغایر شئونات اسلامی با حضور خوانندگان مبتذل» انتقاد کردند.

* شنیده ایم پیشنهاد آمریکا برای باز طراحی راکتور آب سنگین اراک از دستور کار ایران خارج شده است. علت رد طرح آمریکا این بود که این کشور تلاش داشت مدیریت فنی و مدت زمان ساخت راکتور اراک را در اختیار بگیرد. از سوی دیگر، دو کشور روسیه و چین پیشنهاد ساخت راکتور آب سنگین به ایران را ارائه کرده اند که شانس توافق با روسیه بیشتر است.

* بر اساس مصوبه شورای مرکزی اصلاحات، راه اندازی پارلمانی توسط شورای جوانان اصلاح طلب در دستور کار قرار گرفته است. طراح این پروژه فردی به نام ” سعید- ن” است که در توجیه طرح خود گفته است :” پارلمان اصلاح طلبان در 31 استان و با هدف 1- ایجاد شبکه ارتباطی میان جوانان اصلاح طلب 2- هویت بخشی به جوانان 3- جلوگیری از یاس و سرخوردگی و 4- آموزش سیاسی و آماده سازی جوانان برای تصاحب کرسی های بهارستان و شوراهای شهر تشکیل می شود.”

شنیده ایم جمعی از اصولگرایان که در میان آنها تعدادی از وزیران دولت نهم و دهم به چشم می خورند، اقدام به برگزاری جلسات انتخاباتی کرده اند. این جلسات در محله ازگل و با حضور حجت الاسلام و المسلمین صدیقی تشکیل می شود.

* علی اکبر ناطق نوری به مرد پرکار روزهای اخیر تبدیل شده است. در دیدارهای متعدد وی با چهره های سیاسی و نمایندگان احزاب، وی درباره موضوعاتی چون انتخابات آینده مجلس، انتخابات یازدهم ریاست جمهوری، عملکرد دولت روحانی و مرزبندی با اصلاح طلبان سخن گفته است.ناطق نوری در این جلسات با تحلیل حضور و تاثیر خود در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری گفته است: ” بزرگترین هدف من در انتخابات یازدهم، ” نه گفتن ” به جلیلی بود. من برای تحقق این هدف با افراد مختلف همچون آقایان عارف و ولایتی رایزنی کردم.

مواضع غیرتمندانه تیم مذاکره کننده ایران در وین 4 باعث بهت و حیرت طرف های غربی شده است. فریادهای ظریف بر سر هیات آمریکایی باعث شد تا کشورهای اروپایی تمایلی برای همراهی با آمریکایی ها از خود نشان ندهند. آمریکایی ها که در مذاکرات گذشته سخن از امکان برخورداری ایران از 3 تا 5 هزار سانتریفیوژ می گفتند به یکباره این تعداد را در وین 4 به پانصد سانتریفیوژ رساندند.

انتشار خاطرات هاشمی رفسنجانی درباره وقایع سال 70 با حاشیه های مختلفی همراه بوده است. از جمله هاشمی رفسنجانی در خاطرات خود از ملاقات با یکی از مسوولان عالی نظام سخن می گوید که شام را نان و پنیر و خاویار(!) می خورده است. این در حالی است که فرد مورد اشاره اعلام کرده بنده در عمرم حتی خاویار را از نزدیک هم ندیده ام. پس از انتشار ان خاطره، شنیده ایم هاشمی رفسنجانی گفته منظور من خیار بوده است اما ویراستاران اشتباه کرده اند.کارشناسان می گویند هاشمی نباید ویراستاری خاطرات خود را به افرادی دهد که نتوانند فرق میان خیار و خاویار را بفهمند. از سوی دیگر کارشناسان معتقدند خاطرات هاشمی رفسنجانی باید ممیزی شود تا شاهد اعتراض افرادی چون رئیس جمهور درباره عدم نقش وی در ماجرای مک فارلین نباشیم.

* شورای مرکزی گروهک منافقین جهت بررسی راه های جلوگیری از فروپاشی قریب الوقوع این سازمان تشکیل جلسه داده است. در این جلسه با استناد به گزارش های متعدد، گفته شده است تخلیه پادگان اشرف، هلاکت و اسارت بیش از 80 عضو گروهک در حمله ارتش عراق به پادگان اشرف، حمله به اعضای شورای مرکزی و هلاکت چند عضو شورای مرکزی در پایگاه لیبرتی در فروردین 93، انتقال اعضای گروهک به اروپای شرقی همچون آلبانی، متوقف شدن جذب نیروی جدید و افزایش میانگین سنی اعضای سازمان به 53 سال، ادامه حیات این سازمان را با مشکلات عدیده و ساختار شکن مواجه کرده است.

* در مذاکرات وین 4 زمانی که طرف آمریکایی از تعطیلی غنی سازی صنعتی در فردو سخن می گفت، تیم ایرانی با استدلالی قاطع طرف آمریکایی را مجبور به سکوت کردند. تیم مذاکره کننده ایرانی با اشاره به این نکته که در طول سال های اخیر بارها شاهد تهدید بمباران نطنز توسط اسرائیل بوده ایم در این حالت آیا این عاقلانه است که سایت فردو را که آسیب پذیر نیست تعطیل نماییم و اکتفا به سایتی نماییم که سال ها است تهدید به بمباران می شود؟. کارشناسان هسته ای می گویند سایت فردو بهترین پدافند برای سایت نطنز است.

پس از اجرای طرح سلامت و کاهش شدید هزینه های درمانی، بیمارستان های کشور شاهد مراجعه بی سابقه بیماران هستند. به عنوان نمونه در یکی از بیمارستان های تهران که روزانه 2 عمل زانو انجام می شد پس از اجرای طرح سلامت روزانه بین 12 تا 17 عمل زانو در آن انجام می شود. در بیمارستان دیگر هم از میان 500 مراجعه کننده برای آنژیوگرافی، 460 نفر مشکلی در عروق و قلب خود نداشته اند.

شنیده ایم جلد 30 یکی از دائره المعارف های کشور که با بودجه عمومی تهیه می شود، به بررسی وقایع سال 88 پرداخته است. در این واقعه نگاری نه تنها اشاره ای به نام “فتنه” در ارزیابی حوادث پس از انتخابات نشده بلکه از حماسه مردمی 9 دی نیز نامی به میان نیامده است.جلد 30 این دائره المعارف در آستانه انتشار است.

آمار مراکز رسمی نشان می دهد تعداد مراکز برگزاری اعتکاف در مساجد و دانشگاه های کشور امسال از مرز 45 هزار عبور کرد که افزایش سه برابری را در سال های اخیر نشان می دهد.

* شنیده ایم 80 جلد کتابی که در سال های گذشته اجازه انتشار پیدا نکرده بودند برای اعلام نظر دوباره به کارگروه بررسی کتاب که در شهر قم مستقر است ارسال شده است. اعضای کارگروه پس از ارزیابی دقیق اعلام کرده اند تنها دو جلد از این کتاب ها با اعمال برخی ملاحظات می توانند مجوز انتشار دریافت نمایند.

* آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد:‌ این که برخی مسؤولان گفته بودند با زور شلاق نمی توان افراد را به بهشت فرستاد ما هم این گونه می گوییم، اما می گوییم با دست خودمان درهای جهنم را به روی مردم باز نکنیم.

* حجت الاسلام سید حمیدروحانی :کوبیدن جریان حزب‌الهی و وفاداران امام با برچسب‌های تندرو و خشونت‌طلب است. عقلانیت به معنای سازش در برابر آمریکا و بی‌سواد خواندن ملت ایران نیست.اینگونه موضع‌گیری‌ها در برابر منتقدین آن هم از زبان کسی که می‌گوید باید مردم انتقاد کنند، دور از انتظار است.اگر اظهار تنفر از دشمن افراطی‌گری است در مکتب تشیع ۱۴ قرن است که این اتفاق می‌افتد و بعد از هر نماز هم لعن دشمنان اهل بیت مستحب است.

* در رسانه ها درج شد که : یکی از مشاوران رئیس جمهور که چندی پیش اظهارات عجیب و جنجالی اش انتقادات مسؤولان مختلف کشور را به همراه داشت اخیرا از سوی دادگاه ویژه روحانیت احضار شده است.این فرد که بیشتر به دلیل سوابق امنیتی اش شناخته می شود بعد از حضور در دادگاه ویژه روحانیت به دلیل اظهارات بی جا و حاشیه‌ساز اش مورد بازجویی قرار گرفته و تعهد کتبی داده است تا دیگر سخنانی نگوید که برای دولت و رئیس جمهور حاشیه درست کند.عملکرد ماه های گذشته این فرد در دولت یازدهم نشان می دهد که وی نه تنها اقدامات مفید و ویژه ای در این مدت انجام نداده است بلکه ظاهرا علاقه دارد با حاشیه سازی های مداوم برای دولت، افکار عمومی را از مسایل اصلی به حواشی و جنجال های زودگذر منحرف سازد.

*“محسن نمازی فر” مدیر شرکت توزیع برق دزفول، با اشاره به گرمای هوای دزفول در فصل تابستان گفت: مصرف برق شهرستان دزفول در تابستان و در اوج مصرف از  ۱۳ استانی کشور بیشتر است.مصرف برق در فصل گرما از استانهای سمنان، زنجان، کهکیلویه و بویر احمد،خراسان شمالی، خراسان جنوبی، ایلام و چندین استان دیگر بیشتر است.

انصار حزب الله دزفول سفید

ارسال نظر

     


-->