پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

نشریه پلاک / شماره 342

نشریه پلاک

شماره۳۴۲

۱۳۹۳/۷/۴

* حجت الاسلام قاضی ،امام جمعه دزفول در حوزه علمیه آیت الله قاضی گفت: مقابله با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن را از مسئولیت ها و وظایف مهم حوزه های علمیه قلمداد نمود و خاطرنشان کرد: برای پا نهادن در این عرصه باید با برنامه ریزی دقیق ومدیریت  کوشش کرد و تنبلی و آسایش را کنارگذاشت  تا وظیفه و رسالت الهی خود را به درستی انجام نماییم.

* رئیس شوراهای بخش مرکزی در تماس با پلاک گفت:از مسئولان شهرستان می خواهیم توجه بیشتری به بخش مرکزی و بویژه روستاها داشته باشند،مایه تاسف است که نزدیکترین روستا به دزفول حتی یک خیابان آسفالت نداشته باشد،خیلی بد است که فاضلاب شهری را نزدیک یک روستا تخلیه کنند و کسی هم نباید اعتراض کند.ما از مسئولان و بویژه فرماندار می خواهیم بیشتر به روستاها بیاند. برخی مسئولان که سنگ بخش مرکزی را به سینه می زنند بیشتر نگاهشان سیاسی است. مردم وعده از مسئولان نمی خواهند ، مردم دنبال کار از مسئولان هستند .

* سرهنگ چنداز ،فرمانده انتظامی دزفول گفت:پلیس با تمام توان با مخلان نظم وامنیت عمومی برخورد و اجازه نخواهد داد سارقان یا افراد سودجو آرامش و امنیت مردم را خدشه دار کنند.

* سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی روز سه شنبه گفت: امر به معروف و نهی از منکر، وظیفه همگانی است و ناجا نیز خود را موظف می‌داند از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت کند.

* فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به همکاری آموزشی با نیروهای نظامی عراق گفت: با نیروهای عراقی همکاری آموزشی داریم و تجربیات خودمان را در اختیار آنان می‌گذاریم اما در عراق حضور مستقیم نداریم.

* اخبار رسیده حاکی است، جاسوس هایی که اخیرا دستگیر شده اند، توانسته بودند با یکی از بستگان یک مقام اجرایی ارتباط تنگاتنگی برقرار کنند. پس از بازداشت جیسون رضاییان، خبرنگار ۳۸ ساله ایرانی- آمریکایی واشنگتن‌پست و ۳ نفر از همکاران وی مشخص شد این افراد به گونه ای توانسته اند با یکی از نزدیکان نسبی این مسؤول دولتی ارتباط برقرار کنند تا آنجا که به عکس های خانوادگی وی نیز دست یافته اند.

* حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نیا قائم‌مقام حزب اعتماد ملی در حاشیه مراسم ختم حجت‌الاسلام دعاگو در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه آیا آقایان هاشمی و خاتمی برای انتخابات آتی مجلس لیست مشترک می‌دهند؟ گفت: آقایان هاشمی‌رفسنجانی و خاتمی لیست نمی‌دهند، آنها لطف می‌کنند و جبهه اصلاحات را سامان‌دهی می‌کنند.

* آمریکا در حال تجهیز مجدد تروریست های داعش برای حمله گسترده به سوریه است. این در حالی است که آمریکا با برگزاری کنفرانس پاریس برای تشکیل ائتلاف ضد داعش تلاش کرد، و اکنون خود به تنهایی با حمله به سوریه برای اولین بار به طور مستقیم به خاک این کشور تجاوز کرد.

* یک مقام اقتصادی در دولت تا کنون دو نامه درباره نگران کننده بودن تأمین بودجه طرح نظام سلامت نگاشته است. وی در این نامه ها هشدار داده است که اگر این موضوع حل نشود سرنوشتی مشابه مسکن مهر در انتظار طرح تحول نظام سلامت خواهد بود.

* گزارش میدانى یک نهاد نشان مى دهد که با گسترش شبکه هاى تلویزیونی داخلی و بازپخش برخی از فیلم ها و سریال ها، حدود ۸ درصد از مراجعه مردم به شبکه هاى ماهواره اى خارج از کشور کاسته شده است.

اطلاعات دریافتی خبرنگار جهان از کشور اندونزی حاکی است برخی از افراد صاحب نفوذ در این کشور گروه تروریستی داعش را تندرو می دانند و این موضوع در افکار عمومی این کشور مطرح شده است. تحلیل این افراد این است که به وجود آمدن این گروه موجب شده است شیعیان و اهل سنت بیشتر به هم نزدیک شوند. همچنین امامان جمعه این کشور در شهرهای مختلف در خطبه های نماز جمعه صراحتا داعش را نقد و برای موفقیت مردم سوریه و عراق دعا کردند. اندونزی پرجمعیت ترین کشور مسلمان جهان است.

گفته می شود حسین فریدون برادر و دستیار ویژه رئیس جمهور، درصدد راه اندازی جبهه ای به نام «اعتدالیون» است. گفتنی است در دولت آقای هاشمی، حزب کارگزارن و در دولت آقای محمد خاتمی، حزب مشارکت توسط مقامات دولتی راه اندازی شد.

* یکى از افسران اطلاعاتى ارتش عربستان در خصوص حوادث اخیر عراق و منطقه خلیج فارس اظهار داشته است: «ما الان در حال جنگ با ایرانى ها و عواملشان در منطقه هستیم، حوادث منطقه جنگ موجودیت است، یا ما باید در قدرت بمانیم یا ایرانى ها و عواملشان و من آرزو دارم که روزى برسد که ما مستقیم با این ایرانی ها بجنگیم.»
وى در ادامه افزوده است: «من مأموریت هاى زیادى در امارات، بحرین، جزایر مورد مناقشه ایرانى و… انجام داده ام، من کارى ندارم که داعش چگونه فکر مى کند، الان موجودیت ما و کل خلیج فارس در خطر است و برخی کشورها مانند عمان و کویت حاضر نیستند این وضعیت را قبول کنند.»این نیروی امنیتی در پاسخ به سؤالی در خصوص اقدام بعدى عربستان گفته است: «ایرانى ها به دلیل حوادث اخیر در مرز عراق، تمام تمرکز و حواسشان به سوى مرز عراق است، مطمئن باشید که ایران اول از شرق و بعد از غرب هدف قرار خواهد گرفت. بلوچستان ایران که مى توان آن را المجتمع الحاضن نامید، نیروهای ما به راحتى مى توانند به صورت مخفیانه حضور داشته باشند. ضربه اول از آن جا خواهد بود.»

*  یک نهاد امنیتى عراق در گزارشى اعلام کرده است: «سرویس اطلاعاتى عربستان سعودى براى تسهیل تردد عناصر تروریست به عراق، اقدام به جعل گذرنامه و مدارک شناسایى ایرانى به نام عناصر تروریستى از کشورهاى افغانستان و پاکستان کرده است و با توجه به حساسیت کمتر نیروهاى امنیتى عراق به مترددین از ایران، این افراد را با پوشش هاى مختلف از مرز ایران به استان هاى جنوبى عراق اعزام مى کند. در اواخر سال ۱۳۹۲، پانزده تروریست افغانى ملبس به لباس روحانیت، از این طریق و توسط سرویس مذکور به استان هاى جنوبى عراق اعزام شده اند.»

* فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اگر کمکی لازم است باید کمکی از جنس ایران باشد، اگر ایران نبود داعش کردستان عراق را می‌گرفت، سردار سلیمانی با ۷۰ نفر جلوی داعش را گرفت و نگذاشت وارد اربیل شوند.

* پژمانفر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:ارشاد نباید پایگاه فتنه‌‎گران و کسانی که با اصل نظام و جمهوریت آن زاویه دارند باشد، نباید از افرادی استفاده کرد که امتحان خود را بد پس داده‌اند.

اخبار مرتبط