نشریه پلاک شماره 355 - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
14th، فوریه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 14 th فوریه 2015 ساعت 7:02 ب.ظ | کد خبر: 27094  

نشریه پلاک باتیراژ ۱۰۰۰ نسخه در راهپیمایی ۲۲ بهمن دزفول توزیع شد.(اولین انتشار، مهر ۱۳۷۹)

پلاک ۳۵۵ – ۹۳/۱۱/۲۲

* مقام معظم رهبری در اسفندماه ۹۲ در مطالبه ای از دولت یازدهم خواستار رفع مشکل ورود ریز گردها به کشور شدند. ایشان فرمودند: این قضیّهی ریزگردها و غبارهایی که میآید داخل کشور، واقعاً مسئلهی بسیار مهمّی است؛ و جا دارد که به صورت کلان، همه‌ی مسئولین کشور و همهی بخشهای مختلف دولت هماهنگی کنند، همکاری کنند، برای اینکه جلوی این آسیب را بگیرند.  

پلاک: انتظار است دولت در این خصوص گزارشی به مردم ارائه دهد که برای رفع این آسیب چکار کرده است؟! خوزستان از دولت سازندگی خیری ندید و اصلاحات دولت اصلاحات دردی را دوا کرد و مهرورزی دولت نهم و دهم گرد ناراحتی را از دل این مردم نزدود و حال امید دارند که دولت اعتدال ،کلیدی برای حل این مشکل و محرومیتهای خوزستان نه در حد شعار بلکه بصورت عملی برای آن پیدا کند.

* یادواره سرداران و ۷۵ شهیدمسجد امام حسین(ع) شمالی روز دوشنبه ۲۷بهمن ماه ساعت ۲۰ با سخنرانی :«سردار رئوفی،فرمانده اسبق لشکر۷ولی عصر»در مسجدامام حسین واقع در خیابان میرداماد نبش صابرین برگزار می شود

* سردار عبدالمحمد کوچک ، دبیر ستاد تدوین عملکرد لشکر ۷ حضرت ولی عصر(عج) در دوران دفاع مقدس از تدوین مجموعه ای در خصوص عملیات فتح المبین و نقش لشکر۷ ولی عصر در این عملیات خبر داد. سردار کوچک گفت:در این مجموعه به همه شبهاتی که در سالهای گذشته در خصوص عملکرد تیپ ۷ و یا سایر یگانها ایجاد شده در این مجموعه گردآوری شده جواب داده شده است. یکی از شبهاتی که در این مجموعه گردآوری شده به آن پاسخ داده شده است، آزادی سایت رادار توسط لشکر ۷ ولی عصر(عج) است که در سالهای اخیر آزادی این سایت به نام دیگر یگانهای معرفی شده است.در این خصوص با بیش از ۱۵۳ رزمنده دوران دفاعمقدس مصاحبه شده است .وی گفت:عملکرد لشکر ۷ حضرت ولی عصر(عج) به پایان رسیده و امیدواریم با انتخاب نویسنده ای توانااین مطالب، تحت عنوان عملکرد تیپ ۷ حضرت ولی عصر در عملیات فتح المبین پیاده شده و تبدیل به سند شود.

* حجت الاسلام قاضی در خطبه های نمازجمعه دزفول در هفته گذشته از وضعیت و کیفیت پخت نان به شدت گلایه کرد و از مسئولان خواست تا در این خصوص نظارت بیشتری انجام دهند. ایشان گفتند:کیفیت نان در بعضی نانوایی ها اسف بار است. و حتی قابل خوردن نیست. مسئولین خصوصاً فرماندار محترم، شورای آرد نان نظارت کنند این گونه نعمت الهی را تباه کردن کفران نعمت است و بلا و عقوبت در پی دارد.

* در حالی که رئیس اتحادیه گلداران دزفول از نبود پایه گل گیاه در دزفول جهت سامانه به فروش این کالای کشاورزی و نیز صادرات آن به کشور منطقه سخن می گوید که چند سال پیش از سوی وزارت کشاورزی به ۴ شهر کشور مجوز احداث پایانه صادر شد و به هر شهر ۸۰۰میلیون اختصاص یافت که مقرر شد این مبلغ در ۴ قسط طبق فعالیت انجام شده پرداخت شود ، که با پی گیری مهندس شافعی مسئولان ارشد وزارت جهادکشاورزی و از فرزندان دزفول مجوز یکی از پایانه ها به دزفول اختصاص پیدا کرد و حتی مبلغ اولیه ۲۰۰میلیون تومان نیز پرداخت شد ، اما اکنون بعد از گذشتها سالها از این مجوز این پایانه راه نیافتد و کسی هم پاسخگو نیست.

* در سال ۱۳۸۱یک شرکت نفتی نروژی بنام “استات اویل” تلاش می کند تا در ایران و در منطقه پارس جنوبی قراردادی با مسئولان نفتی کشورمان منعقد کند. این شرکت جهت انعقاد قرارداد دست به دامان یک آقازاده می شود ، این آقازاده در آن سال مدیر عامل سازمان بهینه سازی سوخت است و رابطه ی بسیار نزدیک با وزیر وقت آن زمان که اکنون نیز وزیر نفت است ،دارد. استات اویل مبلغ ۲/۵میلیون دلار به وی می پردازد تا وی در انعقاد قرارداد کمک کند و به قول معروف این معامله را جوش دهد، البته این شرکت نروژی متعهد می شود که به مدت ۱۰سال ،سالانه مبلغ ۱میلیون دلار به وی بپردازد که جمعاً می شود۲/۱۵میلیون دلار می شود. این آقازاده یک شرکت سوری درست می کند و از این آقازاده در قرار داد بنام”جونیور” نام برده می شود ؛ داستان این رشوه و پولشویی این آقازاده زیاد است اما یکی از نکات جالب پرونده استات اویل این است که این شرکت نروژی و مقامات آن پس از افشای رشوه دادن به طرف ایرانی؛‌ در سال ۲۰۰۳ مورد بازخواست قرار گرفتند در حالیکه پس از گذشت بیش از ۱۱ سال، طرف رشوه گیرنده همچنان آزاد است.نروژ جزو ۵ کشور شفاف در عرصه اقتصادی است و افشای رشوه دادن شرکت استات و اویل نروژ برای گرفتن قرارداد نفتی در ایران که منجر به سوددهی برای کشور نروژ داشت، از سوی مقامات این کشور با برخورد تندی مواجه شد. علاوه بر جریمه ۱۰ میلیون دلاری (معادل ۳۵۰ میلیارد ریال) استات اویل در بورس آمریکا و جریمه ۲۰ میلیون کرونی (۳۶ میلیارد ریال) این شرکت توسط اداره مبارزه با فساد نروژ، مقامات این شرکت نیز مجبور به اسعفا شدند.این در حالی است که این شرکت و افراد مسئول آن در جهت منافع ملی نروژ حرکت کرده و با این قرارداد می‌توانستند سود زیادی را عاید کشور خود کنند!! باید منتظر بود که در روزهایی که پرونده “مهدی هاشمی” در جریان است آیا با توجه به برخورد مناسبی که با رشوه دهنده انجام شده است  با طرف رشوه گیرنده نیز انجام می گیرد یا خیر؟ و یا غوغاسالاران نسبت به پرونده معاون احمدی نژاد حاضر به تبعیت از رأی دادگاه هستند؟! و یا مانند انتخابات ۸۸ زمانی که رأی ملت به خوشایند آنها نبود غوغا و فتنه کردند و زمانی که رأی باب میل شان بود تابع و پسر مثبت می شوند؟!

* محسن رفیقدوست اولین وزیرسپاه و عضو کمیته استقبال از امام گفت : اگر هنوز کسانی هستند که حس می‌کنند از قطار پیاده شوند زودتر پیاده شوند چون که عِرض خود می‌برند و زحمت ما می‌دارند؛ ما پای انقلاب ایستاده‌ایم از نسل او تا چهارم پای انقلاب ایستاده‌اند و تا آخرین قطره خون به رهبری مقام عظمای ولایت فقیه ا زانقلاب دفاع خواهند کرد.

* وضعیت کاندیداتوری «حسن روحانی» و «اکبر هاشمی رفسنجانی» برای انتخابات آینده مجلس خبرگان موجب اختلاف کارگزاران و گروه اعتدال شده است.پارس نوشت که :بر همین اساس گروه کارگزاران تلاش دارد تا حسن روحانی از استان «سمنان» در انتخابات خبرگان رهبری شرکت نماید. از طرف دیگر گروه اعتدال نیز به دنبال آن است که هاشمی رفسنجانی از استان «قم» یا «کرمان» نامزد انتخابات خبرگان شود. در حال حاضر حسن روحانی و اکبر هاشمی رفسنجانی نماینده مردم استان تهران در مجلس خبرگان رهبری هستند.حلقه اعتدال بر این باورند که هاشمی رفسنجانی دیگر هیچ جایگاهی در قدرت در آینده نظام ندارد و از طرف دیگر باید اقدامی انجام دهیم که آقای روحانی نفر اول انتخابات خبرگان بشود و این خیلی برای «فعالیت های آتی» و «شخص روحانی» مهم است که به عنوان نفر اول تهران، وارد مجلس خبرگان بشود.

* برخی ها این روزها طوری وانمود می کنند که انگار نه انگار تاریخی وجود دارد و مردم ما نیز حافظه خوبی دارند. کسی که خودش به عنوان مفسد اقتصادی محاکمه شد و محکوم گردید و مدتی را زندانی بود که به واسطه جنجال سیاسیون اصلاح طلب و شالاتان بازی که آن سالها در آوردند و در مقابل رأی دادگاه ماندند ، امروز مدعی پاکدامنی شدند و رأی رحیمی را مستمسکی قرار دادند تا به اصولگریانی که خودشان اولین کسانی بودند که پای رحیمی را به دادگاه کشاندند ، جوسازی نمایند. کرباسچی که در سال۷۷ به جرم مفاسد اقتصادی در شهرداری تهران محاکمه شد و عضو حزبی است که پایه گذار بسیاری از مفاسد اقتصادی است و پیرو سرمایه داری . ایشان اخیراً گفته است:”ما تا آخر پای روحانی هستیم” . این جمله کرباسچی بیشتر به طنز می ماند چرا کارگزارانی ها خوی معامله گری دارند . ایشان در انتخابات ۸۸ نیروی اصلی کروبی بود و کروبی نیز اعلام کرده بود که چنانچه رئیس جمهور شود کرباسچی را معاون اول می کند ، اما بعدها مشخص شد که کرباسچی با اینکه نیروی ستاد کروبی بوده است اما رأیش برای موسوی به صندوق انداخته است. کرباسچی در انقلاب نیز نقش داشته است اما موقعی که دستگیر می شود در نامه ای در سال۵۲باز هم کم می آورد و در نامه ای به ساواک می نویسد و ضمن ارادات به شاه می نویسد: «اینجانب شیخ غلامحسین کرباسچی فرزند محمد صادق ساکن شهرستان قم مسجد جمعه کوچه تمجید پلاک ۱۲ و تهران دانشکده علوم ریاضی دانشگاه تهران سال دوم بدینوسیله بمنظور ابراز حسن نیت و صمیمیت و مراتب میهن پرستی و شاهدوستی خود بدینوسیله تعهد مینمایم از این تاریخ صمیمانه با سازمان اطلاعات و امنیت کشور همکاری نموده و چنانچه افراد منحرف و خائن باینجانب مراجعه نمودند مراتب را فورا گزارش دهم در صورت تخلف سازمان امنیت مجاز است هر گونه تصمیم مقتضی درباره من اتخاذ نماید.» این افراد حنایشان برای مردم دیگر رنگی ندارد هر چند که امید داریم که آقای روحانی امیدش به افراد نباشد.

* ژنرال “وینسنت استوارت” رئیس سرویس اطلاعات وزارت دفاع آمریکا، “پنتاگون” هشدار داد در صورتی که مذاکرات هسته ای شکست بخورد، رهبر عالی ایران با یک اشاره دستور ساخت بمب هسته ای را صادر خواهد کرد و بمب هسته ای بدون شک در دستان قاسم سلیمانی یا علی شمخانی خواهد افتاد.»رئیس سرویس اطلاعات وزارت دفاع آمریکا در ادامه افزود: «در صورتی که ایران به بمب هسته ای دست پیدا کند، هیچ کس به فکر اجرا شدن گزینه نظامی نخواهد افتاد؛ چرا که این مسئله به این معنی است که سر تا سر خاورمیانه به آتش کشیده خواهد شد.»

* در این شماره مطالب ” خفگی مردم و جان نثاری حضرات استان” و “تلاش برای تحریف راه و خط امام خمینی(ره)!” که در روزهای گذشته در وبلاگ پلاک درج شد، منتشر گردید.

 

ارسال نظر

     


-->