نشست کارگروه اقتصادی “مجمع بسیج شهرستان دزفول تشکیل شد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
25th، نوامبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 25 th نوامبر 2014 ساعت 7:24 ب.ظ | کد خبر: 23279  

به گزارش دزمهراب مجمع عمومی بسیج شهرستان دزفول با حضورحجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول ، مسئولان و مدیران ادارات و نهادهای این شهرستان در سالن سرلشکر شهید حاج احمد سوداگر در موزه فرهنگی دفاع مقدس با موضوع کارگروه اقتصادی برگزار شد .

فرماندار ویژه دزفول در این نشست ضمن تقدیر از تلاش های کارگروه اقتصادی گفت: دزفول یکی از سه حوزه تمدنی استان و قطب اقتصادی خوزستان است که این ظرفیت را از گذشته حفظ کرده است

رئیس شورای اداری شهرستان دزفول، با اشاره به بسیج به عنوان  مردمی ترین تشکل مردمی، گفت: بسیجیان با عشق کار می کنند و راه راه نجات کشور بسیج است لذا مجمع بسیج بدلیل ارتباطات مردمی می تواند به راحتی سرمایه داران دزفولی را برای سرمایه گذاری بهتر متقاعد کنند. چرا که  هزار میلیارد تومان سرمایه ثابت دزفولی ها در بانکها ظرفیت عظیمی است که باید اعتماد مردم را برای وارد کردن این سرمایه به سمت تولید جلب کرد.

دومین-جلسه-کارگروه-اقتصادی-1

حبیب الله آصفی، تقویت نشدن روح جمعی در مسائل اقتصادی را یکی از دلایل مشکلات اقتصادی کنونی دانست و اظهار کرد: با کنار گذاشتن تنگ نظری ها وتبلیغات دزفول حرف های زیادی در عرصه اقتصادی می تواند داشته باشد.

فرماندار ویژه دزفول با اشاره به تفکر استان در خصوص اوضاع مساعد اقتصادی در سطح شهرستان دزفول ، برخی محرومیت های شهرستان دزفول را یادآور شد و افزود: مناطقی از شهرستان دزفول همچون شهیون در محرومیت بسر می برند و باید مدیران این بخش ها تدابیر لازم را در خصوص مرومیت زادیی از آنها اتخاذ نمایند.

آصفی، خواستار توجه بیشتر به حوزه گردشگری شد و خاطرنشان کرد: ظرفیت گردشگری دزفول از مناطقی چون شهیون به عنوان بهشت این شهرستان ، همپای کشاورزی می تواند دزفول را صاحب افتخارات فراوان کند.

دکتر مجدی نسب ضمن خیرمقدم به حضار در خصوص تاریخ تاسیس مجمع بسیجیان شهرستان دزفول گفت : این مجمع سال گذشته و با آئین نامه ای مشتمل بر ۷ اصل شامل مشارکت اندیشمندان ،صاحب نظران در اداره بسیج این شهرستان در پیشبرد اهداف آن ،پایش شرایط موجود در شهر و بررسی فرصت ها،تهدیدها،نقاط قوت و ضعف و ارائه راهکار در برون رفت از مشکلات ؛ایجاد وحدت و هم افزایی فکری و شناسایی قابلیت ها در اقشار مختلف شهرستان ، حمایت از اقدامات سازنده و ارزشمند مسئولین اجرایی ،تلاش در راستای جذب حداکثری و سازماندهی همه وفاداران به انقلاب اسلامی در سطح شهر و ارتقای فرهنگ کار تشکیلاتی و کادرسازی بسیجیان تشکیل شد.

رییس مجمع بسیجیان شهرستان دزفول در ادامه یکی از بزرگترین مشکلات کشورهای جهان سوم را عدم یادگیری کار تشکیلاتی نام برده و اظهار کرد: با تشکیل بسیج در ایران اسلامی ، بسیجیان نقش بسزایی در ۸ سال جنگ تحمیلی ایفا نموده و در سالهای گذشته در نظام سلامت کشور بسیج با کار تشکیلاتی و بی سابقه توانست بسیاری از بیماریهای واگیردار را از سطح کشور ریشه کن کند .

دومین-جلسه-کارگروه-اقتصادی-2

وی از تشکیل ۸ کارگروه مصوب و ۴ گروه غیرمصوب به عنوان چارت اعضای مجمع بسیج در پیشبرد و اجرای اهداف نام برده و افزود: کارگروه های مصوب شامل  فرهنگی-سیاسی، اجتماعی ،اقتصادی ،علمی-آموزشی-پژوهشی، بانوان ، دفاعی، تربیتی-اخلاقی ، سلامت و کارگروه تلفیق که وظیفه ی اجماع نظرات کارگروههای دیگر را برای تصویب در مجمع بسیج به عهده دارد .

“پژوهیده” جانشین کارگروه اقتصادی، با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با با حضور کارشناسان اقتصادی شهرستان اظهار کرد: در این کارگروه بسترها و زیرساخت های اقتصادی، آسیب ها، مشکلات و موانع کارهای اقتصادی و سرمایه گذرای مورد بررسی و برنامه ریزی قرار گرفت,و با توجه به اینکه بیشترین تاثیر اقتصاد شهرستان در بخش کشاورزی است به همین دلیل اولویت اول این کارگروه مباحث پیرامون کشاورزی قرار گرفته است.

این عضو کارگروه اقتصادی مجمع بسیج به ظرفیت های بزرگ کشاورزی شهرستان دزفول اشاره و با بیان اینکه ۷۵ درصد اقتصاد شهرستان ناشی از کشاورزی است افزود: مستندات و تحقیقات جامعی در مرکز تحقیقات کشاورزی دزفول با سابقه ای بالغ بر ۵۰ سال فعالیت در حیطه کشاورزی صورت گرفته که در کشور بی نظیر است.

پژوهیده، دزفول را از دیرباز بارانداز خروجی محصولات کشاورزی شمال خوزستان عنوان و تصریح کرد: در حالی که دو و نیم الی ۳ میلیون تن تولیدات محصولات زراعی از شهرستان دزفول است لکن بیش از ۸ میلیون تن از تولیدات شمال خوزستان، از دزفول فروخته می شود.

“سید رحمان پژوهیده” با بیان اینکه ۱۳۲ محصول در شهرستان دزفول قابل کشت است، به دیگر ظرفیت های کشاورزی دزفول اشاره و با انتقاد از برخی بی توجهی ها به این ظرفیت های عظیم کشاورزی گفت: عسل دزفول در کشور حرف اول را می زند ولی بدلیل نبود صنعت بسته بندی، عسل های دزفول در بشکه های ۲۰ لیتری به آذربایجان فرستاده و در بسته بندی هایی به اسم عسل آذربایجان در کشور توزیع می شود.

پژوهیده شش وظیفه کارگروه اشتغال و اقتصاد مجمع عمومی بسیج را اشتغال، محرومیت زدایی، صندوق قرض الحسنه، صنعت، کشاورزی و بازار برشمرد و افزود:انتظار می رود با توجه به اینکه شهرستان دزفول، ظرفیت های سرمایه ای بسیار دارد و سرمایه های خرد مردم بسیار زیاد است، سرمایه گذاری کوتاه مدت مردم در بانکها به مسیر تولید هدایت شود.

جانشین کارگروه اقتصادی مجمع عمومی بسیج افزود: با تصویب لایحه در مجمع عمومی بسیج، اتاق فکرهای پائین دست بر روی مشکلات و آسیب های حوزه کشاورزی کار کارشناسی انجام و راهکارهای مناسب را ارائه می دهند.

مجد دز

نظر بینندگان
  1. رضا می فروش says:

    کلا اقتصاد و اقتصاد مقاومتی تو دزفول میلنگه لازمه مهراب روشنگری کنه

ارسال نظر

     


-->