نظر سید حسن خمینی درباره جوک نعیمه اشراقی - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
21st، اکتبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 21 st اکتبر 2013 ساعت 1:54 ب.ظ | کد خبر: 8218  
با اینکه حدود یک هفته از انتشار مطلبی منتسب به نعیمه اشراقی در فیس بوک می گذرد، همچنان اظهارنظرهای مختلفی درباره آن می شود.اشراقی پس از اینکه آن کامنت جنجالی را تکذیب کرد و گفت که downloadصفحه ای جعلی این کار را کرده است، با نامه تند فرزند شهید همت مواجه شد.او پس از اینکه به این نامه پاسخ داد، اعلام کرد که صفحه اش را در فیس بوک مسدود می کند و از خانواده شهدا عذرخواهی کرد. با اینکه در این چند روز و به بهانه این اتفاق، انتقادهای زیادی به موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) شده است، گفته می شود سید حسن خمینی به نعیمه اشراقی تذکر داده و توصیه کرده تا فیس بوکش را مسدود کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدسراج‌الدین موسوی از اعضای دفتر امام(ره) در گفت و گویی با روزنامه آرمان در این باره گفته است:« پس از انتشار آن مطلب، یادگار امام با خانم نعیمه اشراقی تماس گرفتند و ایشان منکر نوشتن مطلب شده و مدعی شدند که صفحه فیس‌بوکش هک شده است. حاج حسن آقا هم گفتند از خانواده شهدا دلجویی کنند و هم به سبب اینکه بنا به گفته خانم اشراقی صفحه ایشان از مدیریت خارج شده است، آن صفحه را مسدود کنند.»

گویا پیش از این و درباره موارد دیگر هم سید حسن خمینی به نعیمه اشراقی تذکر داده بود. به گفته سیدسراج‌الدین موسوی او به بعضی سخنان اعضای خانواده اشراقی اعتراضات جدی داشته‌ است.

موسوی گفته است:« کلا یادگار امام نسبت به حفظ ارزش‌های دینی حساس هستند و هنجارشکنی‌های اینچنینی را برنمی‌تابند. اگر لازم بدانند حتما خودشان خواهند گفت. بسیاری همین سخنان را بهانه کرده‌اند برای هجمه به بیت معظم امام(ره). حساسیت نسبت به امام(ره) و ارزش‌های انقلاب و اسلام با هر نیتی که باشد خوب است و من ندیدم حاج حسن آقا از این بابت ناراحت باشند ولی اگر واقعا کسی نیت تخریب بیت امام(ره) و یادگار ایشان را داشته باشد، تجربه نشان داده آبروی خودش را برده است. »

نعیمه اشراقی سعی کرده در این چند روز اثرات این سخنان را کمرنگ تر کند. او برای عذرخواهی از خانواده شهید همت به اصفهان رفت و در نامه اش تاکید کرد که خاک پای خانواده شهداست. اما اعتراض ها به او همچنان ادامه دارد؛ نامه تند صادق خرازی به نعیمه اشراقی که البته بعد از تماس اشراقی درباره اش توضیح داد، اعتراض یکی از نمایندگان مجلس عضو کمیسیون فرهنگی و سخنان علی لاریجانی، رییس مجلس، در نطق پیش از دستور، هرچند واضح و آشکار نبود، از مهمترین واکنش هایی هستند که این چند روز در محافل سیاسی شاهدش بودیم و در منابع خبری منتشر شده اند و معلوم نیست تا چه زمانی این بحث داغ خواهند بود!

مهر

ارسال نظر

     


-->