پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

نقش پاها و دست‌ها در دیپلماسی

معمولا به عنوان یک واحد درس اختیاری به دانشجوهای کارشناسی علوم سیاسی یک سری نکات کلی را باعنوان آداب دیپلماتیک و فن چانه زنی و مذاکره درس می دهند که بخشی اش مربوط به مجموعه رفتار و نگاه کردن ها و دست دادن های یک دیپلمات است .

به جز آن شکل دست دادن های خجالت آور آقای ظریف که معمولا در رسانه های زرد اصلاح طلب هم با همان درک سطحی تیتر یک می شود این مدل رفتارها و برخوردهایی که با مسئولین کشورمان می شود و از طرف ایرانی ها معمولا بی جواب می ماند هم واقعا زننده است.

VATAN-e1411805240132

بی ادبی دیپلماتیک آقای کامرون و انداختن پا روی پای ایشان در برابر رئیس جمهور و شکل نشستن متفرعنانه و آنطرف لبخندهای تصنعی رئیس جمهور ما حتی بدون توجه به حرفهای بعد از دیدارش با آقای روحانی هم جالب توجه است که باز همین عکس تیتر یک بسیاری از رسانه های اصلاح طلب شده بود.

نکته دیگر که خیلی روش مانور نشد این بود که این دیدار با رفتن رئیس جمهور کشورمان به دفتر آقای کامرون در نیویورک و بدون استقبال رسمی وی برگزار شد.
در مجموعه دیدارهای سازمان ملل هم تقریبا دیداری نبود که طرف مقابل پا روی پا نیندازد و عکس های زننده از واکنش نمایندگان کشورمان و دست های دراز و لبخندهای تصنعی گرفته نشود.

HASAAN-e1411805264207

در دوران آقای احمدی نژاد هم البته این کارها می شد از جمله یکی از دیدار ها که با سفیر سوئیس انجام شد و همین کار بی ادبانه را آن سفیر هم انجام داد که پای آقای احمدی نژاد هم در واکنش به آن بالا آمد و همانموقع اگر یادتان باشد سر و صدای زیادی در اخبار کرد.

MAHMOD2
منبع: تریبون

اخبار مرتبط