نماز جمعه ظرفیتی بزرگ برای تبیین دستاوردهای نظام اسلامی است - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
30th، اکتبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 30 th اکتبر 2014 ساعت 1:40 ق.ظ | کد خبر: 22149  

معاون امور استانهای شورای سیاستگذاری ائمه جمعه:

 نماز جمعه ظرفیتی بزرگ برای تبیین دستاوردهای نظام اسلامی است

حجت الاسلام ‘عبدالعلی ابراهیمی’ روز چهارشنبه در همایش مسئولان ستادهای برگزاری نماز جمعه استان خوزستان در دزفول ، بصیرت بخشی و روشنگری در حوزه های مختلف را از وظایف ائمه جمعه برشمرد.

وی با تاکید بر ایجاد جذابیت برای حضور بیش از پیش جوانان در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه افزود: حضور باشکوه مردم در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه مستلزم به روز بودن و تفکر نو همچنین ایجاد جذابیت از سوی ائمه جمعه و مسئولان ستادهای برگزاری نماز جمعه دارد.

وی با بیان اینکه برنامه های ستاد ائمه جمعه باید در راستای ایجاد تنوع و جذابیت باشد خاطر نشان کرد: انعکاس و برجسته سازی عملکرد و فعالیت های نهاد نماز جمعه با هدف اطلاع رسانی به مردم ضروری است.

معاون امور استانهای شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با اشاره به اجرای سیاست جوان گرایی در انتخاب ائمه جمعه کشور همچنین گفت: ستادهای نماز جمعه نیز باید به سمت جوان گرایی پیش برود.

حجت الاسلام ابراهیمی از نهاد ائمه جمعه کشور به عنوان تشکیلاتی غیر دولتی نام برد و گفت: ستادهای ائمه جمعه تشکیلاتی دینی و مردمی است که توسط مردم مدیریت می شود.

وی همچنین با تسلیت ماه محرم و ایام عزاداری آقا اباعبدالله الحسین (ع) بیان کرد: اینکه دشمنان تلاش می کنند در رابطه با واقعه عاشورا و قیام امام حسین (ع) انحراف ایجاد کنند به خاطر اثر گذاری حماسه کربلاست.

وی از دزفول به عنوان نماد مقاومت ایران اسلامی نام برد و گفت: مردم دزفول با ایثار ، مقاومت و تقدیم دو هزار و ۶۰۰ شهید والامقام به الگویی برای آزادی خواهان جهان تبدیل شده که افتخاری برای نظامی اسلامی است.

رییس دفتر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان خوزستان نیز در این نشست یکروزه از ستاد ائمه جمعه به عنوان دینی ترین شبکه اجتماعی در نظام اسلامی نام برد و گفت: این نهاد موثرترین و ماندگارترین شبکه اجتماعی کشور است.

حجت الاسلام ‘محمود محمدزاده’ افزود: آگاهی بخشی و اطلاع رسانی تریبون نماز جمعه موجب خنثی سازی توطئه های دشمنان در ابعاد مختلف شده است.

وی هدف از برگزاری این همایش را همفکری دست اندرکاران ستادهای ائمه جمعه استان خوزستان در راستای کیفی بخشی به فعالیت ها و برنامه های این ستاد برشمرد.

حجت الاسلام سیدمحمد علی قاضی دزفولی با ارائه گزارشی از ستاد نماز جمعه دزفول، تشکیل جامعه خیرین سلامت ، راه اندازی دانشکده امام علی (ع) در دزفول و تقویت حوزه های علمیه این شهرستان را از جمله فعالیت های شاخص صورت گرفته توسط این نهاد طی امسال برشمرد.

وی افزود: اقدامات و فعالیت های نهاد امامت جمعه دزفول تلاشی در راستای ظرفیت های بالقوه این نهاد مقدس است.

‘حبیب اله آصفی’ معاون استاندار و فرماندار ویژه دزفول نیز گزارشی از وضعیت اقتصادی این شهرستان به ویژه در بخش کشاورزی و جایگاه دزفول در زمینه تولیدات کشاورزی در کشور ارائه کرد.

در این نشست مسائل و مشکلات ستادهای برگزاری نماز جمعه استان خوزستان مورد بررسی قرار گرفت.

در ۳۸ شهر استان خوزستان نماز جمعه اقامه می شود.

81368646-6046205

ایرنا

ارسال نظر

     


-->