پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

نمایشگاه عکس عاشورایی با عنوان سوگ سرخ افتتاح گردید+تصاویر

به گزارش دزمهراب نمایشگاه گروهی عکس عاشورایی با عنوان سوگ سرخ، عصر امروز جمعه در نگارخانه ژرفای هنر افتتاح شد.

فهیمه طحان در این خصوص در گفتگو با خبرنگار دزمهراب گفت: اولین سوگواره ی عکس عاشورایی سوگ سرخ از طرف نگارخانه ژرفای هنر شهرستان دزفول با فراخوانی که به طور سراسری در کل کشور داده شد، برگزار گردید.

مسئول نگارخانه ژرفای هنر افزود: حدود 350 اثر از سراسر کشور  به دبیرخانه این جشنواره رسید که حدود 35 اثر به بخش نمایشگاهی راه پیدا کردند.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این سوگواره هم افزایی فرهنگی با رویکرد آداب و رسوم عزاداری بین اقوام مختلف ایران اسلامی بوده است، تصریح کرد: معرفی آیین های دزفول و دیگر شهر ها و تامل و قرابت بیشترشان بین فرهنگ های مختلف ایران، از اهداف برگزاری این سوگواره عکس عاشورایی است.

طحان خاطر نشان کرد: آیین های سوگواری در شهر دزفول که محل برگزاری این نمایشگاه و دبیرخانه ی سوگواره است از قدمت طولانی و غنای بسیار زیادی برخوردار است که هنوز هم در آن منطقه ادامه دارد و جا دارد دزفول به عنوان سمبل ملی در آیین های عزاداری امام حسین(ع) معرفی بشوند.

وی افزود: بیشتر آثار ارائه شده از استان خوزستان شامل شهرهای دزفول، اهواز و اندیمشک و نیز شهرهای یزد و نیشابور و شهرکرد میباشد.

فهیمه طحان در پایان سخنانش اشاره ایی به نمایشگاه قبلی که در این نگارخانه برگزار شده بود داشت و گفت: نمایشگاه قبلی مربوط به آثار استاد حبیب نقاش بوده است و استقبال بسیار خوبی از آن به عمل آمد.

نگارخانه ژرفای هنر، نخستین نگارخانه شهرستان دزفول میباشد که در مهرماه سال جاری در خیابان شریعتی بین بلوار فتح المبین و خیابان خیام گشایش یافت.

IMG_1621 IMG_1627 IMG_1636 IMG_1641

اخبار مرتبط