نماینده دزفول:باید تغییرات اساسی در بودجه در جهت کمک به حوزه ورزش و جوانان در سال 93 انجام شود. - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
13th، ژانویه 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 13 th ژانویه 2014 ساعت 12:08 ب.ظ | کد خبر: 11382  

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۳ و عضو فراکسیون ورزش مجلس گفت: کشور ما به لحاظ ترکیب جمعیتی جوان است و برای پر کردن اوقات فراغت آن ها باید سرمایه گذاری عظیمی نه تنها در مباحث فرهنگی بلکه در حوزه فعالیت بدنی آن ها نیز انجام داد.

مهندس” پاپی زاده “گفت: تا کنون اختصاص بودجه به ورزش کشور لنگان لنگان پیش رفته و به یکی از دغدغه های اصلی ما تبدیل شده است که باید تغییرات اساسی در جهت کمک به حوزه ورزش و جوانان در سال ۹۳ انجام شود.

نماینده مردم شهرستنان دزفول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که قانون به همه دستگاه های اجرایی اجازه داد که مقداری از بودجه خود را صرف ورزش کنند، گفت: ما اکنون به این نتیجه رسیدیم که این یک درصد از بودجه در بخش تخصصی هزینه و به مسیر واقعی خود هدایت نشده است.

پاپی زاده ر ادامه افزود: درتلاشیم  درکمیسیون تلفیق،‌بحث اختصاص یک درصد را مدیریت کنیم و آن را به صورت تخصصی به وزارت ورزش و جوانان بسپاریم تا به صورت منطقی و کارشناسی این روند ادامه یابد.

عضو فراکسیون ورزش مجلس در ادامه  موضوع جوانان را به دلیل ادغام با ورزش عضوی جدانشدنی از وزارت خانه و بودجه آن عنوان کرد و گفت: حوزه جوان به خاطر گستردگی فعالیت هایش موضوعی فرابخشی است که به نوعی همه دستگاه ها را درگیر خود می کند.

وی رای بالای نمایندگان در لوایح تصویبی مرتبط با جوانان را دلیل محکمی بر نگاه حمایتی مجلس به این حوزه دانست و افزود: ازدواج، اشتغال و مسکن از مهم ترین موضوعاتی است که قشر جوان با آن درگیر است و مجلس در تصویب لایحه ۹۳ به طور خاص آن را در نظر خواهد گرفت.

نماینده مردم شهرستان دزفول در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حوزه جوان به یک وزارت خاص محدود نمی شود پس پاسخگوی این حوزه هم به صورت دقیق مشخص نیست. این پراکندگی درحوزه تصمیم گیری باعث سردرگمی شده و عملا بحث های مختلف جوانان به صورت خاص متولی ندارد.

پاپی زاده افزود: برای حل این معضل یا باید یک مرکز بین دستگاهی شکل گیرد و یا اختیارات خاص به وزارت ورزش و جوانان داده شود تا بتوان به صورت متمرکز جوانان و ورزش را مدیریت کرد و در خصوص عملکرد نیز از یک دستگاه مشخص پاسخ گرفت.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۳  با اشاره به موضوع فروش اموال منقول و غیر منقول وزارت ورزش و جوانان برای جبران کسری بودجه گفت: تبدیل یک ثروت به نوعی دیگر برای توسعه زیر ساخت ها قابل قبول است و اگر برای مصارف هزینه ای صرف شود پذیرفتنی نیست.

وی در پایان افزود: اگر طرحی به صورت جامع درحوزه برنامه و بودجه وزارت ورزش و جوانان تدوین شود به طور حتم استقبال خواهیم کرد.

64127914

پایگاه اطلاع رسانی نماینده دزفول

ارسال نظر

     


-->