نماینده مردم دزفول:بافت‌های فرسوده دزفول به عنوان یکی از کانون‌های بحران در مدیریت شهری مطرح است - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
5th، دسامبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 5 th دسامبر 2013 ساعت 7:26 ب.ظ | کد خبر: 10270  

473744819

به گزارش دز مهراب :نماینده مردم شهرستان دزفول درمجلس شورای اسلامی گفت:بافت‌های فرسوده شهری به دلیل عدم برخورداری از استحکام کافی همواره به عنوان یکی از کانون‌های بحران در مدیریت شهری مطرح بوده است.

،مهندس”عباس پاپی زاده”درگفت وگویی اظهارکرد مرمت بافت فرسوده در برخی مناطق دزفول علاوه بر اینکه این مناطق را از وجود بزهکاران پاک می‌کند، در اشتغال‌زایی مردم نقش مهمی خواهد داشت.

وی افزود:هم‌اکنون نوسازی و ترمیم بافت فرسوده دزفول موضوعی است که بارها مطرح شده و برای داشتن شهری زیبا که حق هر شهروند دزفولی است، همتی همه‌جانبه لازم است.

پاپی زاده با تاکید بر اینکه نوسازی این مناطق نیازمند تعامل مردم و شهرداری است، ادامه داد: اکثر مردم مناطق فرسوده به‌دلیل مشکلات مالی در زیر خط فقر قرار دارند و توانایی در اختیار دادن منازل خود به شهرداری را نخواهند داشت و این وظیفه شهرداری است که با مردم این مناطق وارد مذاکره شود تا به یک تعامل خوب دست یابند.

نماینده مردم این شهرستان درمجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رسیدگی به مبلمان شهری و مهیا کردن امکانات و رفاه شهری به بهترین شکل یکی از اهداف مسئولان است و مرمت بافت فرسوده در برخی مناطق علاوه بر اینکه این مناطق را از وجود بزهکاران پاک می‌کند، در اشتغال‌زایی مردم نقش مهمی خواهد داشت.

وی تصریح کرد: بافت‌های فرسوده دزفول به دلیل عدم برخورداری از استحکام کافی و دارا بودن معابر بسیار کم‌عرض و رعایت نشدن اصول و قواعد شهرسازی، همواره به عنوان یکی از کانون‌های بحران در مدیریت شهری مطرح بوده است.

وی متذکر شد: در صورت بروز حوادث غیرمترقبه، خسارت جانی و مالی به‌وجود آمده در این بافت‌ها می‌تواند فاجعه بزرگی در پی داشته باشد.

کد خبر ۳۸

ارسال نظر

     


-->