1st، مارس 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 1 st مارس 2016 ساعت 12:38 ب.ظ | کد خبر: 40695  

عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه میوه قاچاق با کمترین زمان و در شرایط نگهداری مناسب وارد کشور می شود، گفت:ورود میوه خارجی از مبادی رسمی مشهود است.

به گزارش دزمهراب عباس پاپی زاده بالنگان درباره میوه قاچاق در شب عید ،گفت:باید  مراجع رسمی کشور پاسخگو باشند که میوه های خارجی با چه مجوزی  وارد کشور شده اند و ازهمین  رو بر طبق قانون اجازه  واردات در دست وزارت جهاد  کشاورزی است؛اما این وزارتخانه اعلام می کند ما اجازه واردات را صادر نکردیم.
ورود میوه های خارجی نمی تواند اتفاقی باشد
نماینده مردم دزفول درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  ورود میوه های خارجی نمی تواند اتفاقی باشد،ادامه داد:میوه های خارجی  بطورمداوم  وارد کشور می شوند  و این موضوع اختصاص به  مقطع زمانی خاصی ندارد.
پاپی زاده تصریح کرد:ورود میوه های خارجی ظلم بزرگ به کشاورزان است؛زیرا   باید ما در راستای تولید داخلی  بویژه محصولات کشاورزی  برنامه ریزی کلان داشته باشیم که در این عرصه  بتوانیم به سادگی تولیدات داخلی را تقویت کنیم.
 بیشترین مجوز واردات در دست وزارت کشاورزی است
وی  با بیان اینکه  میوه به اندازه کافی در کشور تولید شده و باید ذخیره سازی شود، یادآورشد:صدر مجوز واردات در دست وزارت کشاورزی است و دولت نمی تواند  اعلام کند که بی اطلاع هستم .
عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس  با بیان اینکه   نباید اقتصاد مقاومتی را زیر سوال برد،یاد آورشد:بهاد دادن به تولید داخلی در صنعت کشاورزی موجب می شود ما  در عرصه تولید داخلی به سادگی خودکفا شویم و این درحالی است ما در عرصه تولید محصولات کشاورزی عملکرد مناسبی داشتیم  و نیازی به این گونه واردات محصولات کشاورزی به کشور نداریم.

تابناک

نظر بینندگان
  1. دزفولی says:

    احسنتتت …بر چنین مواضع محکمی، آقای مهندس پاپی پالنگان زاده

ارسال نظر

     


-->