نگارش سریال با محوریت زندگی شهیدحسن طهرانی مقدم آغاز شد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
31st، می 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 31 st می 2016 ساعت 9:20 ب.ظ | کد خبر: 43751  
با پایان مراحل پژوهش سریال «دوربرد» به سفارش مرکز گسترش فیلمنامه نویسی مراحل نگارش این سریال به زودی آغاز می شود.

با پایان مراحل پژوهش سریال «دوربرد» به سفارش مرکز گسترش فیلمنامه نویسی مراحل نگارش این سریال به زودی آغاز می شود.

مراحل پژوهش و تحقیق سریال «دوربرد» به سرپرستی مهدی فیوضی به پایان رسید. فیوضی که سرپرستی گروه نویسندگان این سریال شخصیت محور را برعهده دارد، با اعلام این خبر گفت: سریال «دوربرد» با پرداختن به زندگی شهید حسن طهرانی مقدم ملقب به پدر موشکی ایران به ریشه یابی بحث موشکی ایران از زمان جنگ تحمیلی تا همین اواخر بپردازد.

وی افزود:  پژوهش سریال «دوربرد» درباره زندگی «شهید طهرانی‌ مقدم» پیش از این در مرکز فیلم و سریال برون مرزی کلید خورد و با تاسیس مرکز گسترش فیلمنامه نویسی در این مرکز دنبال شد. پژوهش این مجموعه به مرکز گسترش فیلم نامه نویسی ارائه شده و به زودی طرح فیلم نامه آن به نگارش در خواهد آمد.

حسن طهرانی مقدم ششم آبان ماه ۱۳۳۸ در محله سرچشمه تهران متولد شد. به‌علت شغل پدرش (محمود طهرانی مقدم)، که به پیشه خیاطی مشغول بود، به محله شکوفه و سپس به محله بهارستان نقل مکان کرد و مقاطع ابتدایی و دبیرستان را در همین مناطق گذراند. شهید حسن طهرانی مقدم همچنین در تاریخ اول مهر ماه سال  ۸۴ به‌عنوان جانشین سردار علی زاهدی در نیروهای هوایی سپاه پاسداران منصوب شد. وی سرانجام در ۲۲ آبان‌ماه ۹۰ در پادگان امیرالمؤمنین(ع) و در حال آماده‌سازی آزمایش موشکی بر اثر انفجار زاغه مهمات، به یارانش شهید احمد کاظمی، حسن شفیع‌زاده، حسن غازی،‌ غلامرضا یزدانی، علیرضا ناهیدی، مصطفی تقی‌خواه و…پیوست.

تسنیم
ارسال نظر

     


-->