2nd، سپتامبر 2019
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 2 nd سپتامبر 2019 ساعت 5:29 ب.ظ | کد خبر: 56071  

عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: درصد بالای تغییرات قابل توجه در سطوح میانی وزارت کشور و وابستگی معنادار آن به یک گرایش سیاسی، نگرانی‌هایی را در جامعه و شورای نگهبان ایجاد کرده است.
🔹هادی طحان نظیف عضو حقوقدان شورای نگهبان اظهار داشت: شورای نگهبان بر اساس مرّ قانون عمل می‌کند.
وی افزود: به هر حال در قانون انتخابات یک سری روابط آمده است که آنها مبنای عمل شورای نگهبان است.
🔹عضو حقوقدان شورای نگهبان با اشاره به اینکه ما اعتقاد داریم که شورای نگهبان یک داور ملی است، تصریح کرد: شورای نگهبان از شکست و پیروزی افراد و احزاب در انتخابات‌ها نفع یا ضرر نمی‌کند، لذا همانطور که ناظران شورای نگهبان باید بی طرف باشند مقامات اجرایی و مجریان هم باید بی‌طرفی خود را حفظ کنند و فارغ از وابستگی‌های حزبی و تشکیلاتی عمل کنند.
🔹طحان نظیف همچنین خاطر نشان کرد: اطلاعاتی در روزهای اخیر در برخی روزنامه‌ها و جراید منتشر شد که بر اساس آن تغییرات قابل توجهی در سطوح میانی وزارت کشور به ویژه در استانداری‌ها و فرمانداری‌ها رقم خورده است.
🔹عضو حقوقدان شورای نگهبان بیان کرد: درصد بالای این تغییرات و وابستگی معنادار آن به یک گرایش سیاسی نگرانی‌هایی را در جامعه و شورای نگهبان ایجاد کرده است که به نظر می‌رسد وزارت کشور باید توضیحاتی در این خصوص ارائه دهد و رفع نگرانی کند.
🔹وی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: با این وضع و اگر این اطلاعات درست باشد باید بگوییم که وزارت کشور اتفاقاً باید اجازه حضور همه سلایق را در انتخابات بدهد؛ بنابراین این حرف از طرف کسی که به عهده دار یک پست اجرایی در وزارت کشور است، به نظر من خیلی حرف پسندیده نیست و اتفاقاً دوستان باید پاسخگو باشند.

ارسال نظر

     


-->