همایش ” خط امام” در دزفول برگزار شد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
14th، نوامبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 14 th نوامبر 2014 ساعت 9:11 ب.ظ | کد خبر: 22787  

همایش سالانه “خط امام” ویژه فرماندهان و شوراهای بسیج دانشجویی دزفول، روز پنجشنبه در سالن غدیر دانشگاه علوم پزشکی دزفول برگزار گردید.

در حاشیه این همایش، فرمانده بسیج دانشجویی شهرستان دزفول در گفتگو با خبرنگار دزفول امروز ضرورت برگزاری این همایس پپش را یادآور شد و اظهار کرد: چون معمولا افراد جدید به شوراهای و مجموعه اضافه می شود، این افراد نیاز به توجیه دارند تا هم به حساسیت فضای دانشجویی آشنا و هم رهنمودهای امام خمینی(ره) ومقام معظم رهبری به دانشگاه برای آنها تبیین شود تا فرماندهان و شوراهای بسیج دانشجویی بتوانند تصمیمات خوبی در فضای داشنجویی گرفته تا مثمر ثمر شوند.

“ایمان پورفهیمی” بسیج دانشجویی را بزرگترین تشکل دانشجویی خواند و اظهار کرد: شهرستان دزفول با یازده مجموعه دانشگاهی، جمعیتی بالغ بر ۱۰ هزار نفر بسیجی اعم از خواهر و برادر بسیجی دانشجو دارد.

وی به برخی جریانات در دانشگاه های شهرستان اشاره و تصریح کرد: چون دولت تغییر کرده متاسفانه برخی ها فکر می کنند که خط و مرزها نیز عوض شده است و این در حالی است که این طور نیست. فضای دانشجویی فضایی مشخص است، قانون وزارت علوم هم تعریف شده و مشخص است و کسی حق ندارد در فضای دانشگاهی قانون شکنی کند.

فرمانده بسیج دانشجویی شهرستان دزفول با بیان اینکه مدتی است در فضای دانشگاهی، تشکل هایی همسو با مدیران جدید دانشگاه که بیشتر تشکل دانشگاهی هستند تا دانشجویی خاطر نشان کرد: تمام تلاش بسیج دانشجویی ایجاد فضای دانشجویی سالم در دانشگاه ها است تا دانشجویان در دوره تحصیلی خود علاوه بر بهره علمی بهره فرهنگی نیز ببرند تا خروجی دانشگاه مدیرانی کارآمد، ارزشی و مفید برای فضای مدیریتی کشور باشد.

پورفهیمی اظهار کرد: بسیج دانشجویی به نسبت تعداد آمار بالا در حال برنامه ریزی های گسترده و متنوع برای دانشجویان است و در فضای دانشگاه ها بیشتر برنامه های فرهنگی بدلیل جامعیتی که دارد توسط بسیج دانشجویی انجام می شود.

وی همراهی بیشتر شورای فرهنگی دانشگاه با برنامه های فرهنگی بسیج دانشجویی را خواستار شد و خاطر نشان کرد: در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه، عضو ثابت است که در آن جلسات فضای فرهنگی را تبیین و اظهارات خود را بیان می کنند و اگر دانشگاه با بسیج دانشجویی همراهی بیشتری انجام و برنامه ها یشان را مصوب و تائید کنند، برنامه های خوبی دارند، در نظر گرفته شده است.

فرمانده بسیج دانشجویی شهرستان دزفول از تشکیل اتاق فکر در دانشگاه های دزفول خبر داد و اعلام کرد: در دانشگاه های دزفول ، اتاق فکری متشکل از صاحب نظران بسیج دانشجویی، بسیج اساتید و بسیج کارمندان تشکیل و علاوه بر شناسایی و آسیب های فضای دانشگاهی، بر اساس آسیب ها و مشکلات مبتلا به دانشجویی اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

منبع : دزفول امروز

ارسال نظر

     


-->