واقعیت‌هایی جالب درباره گوگل - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
30th، مارس 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 30 th مارس 2016 ساعت 2:37 ق.ظ | کد خبر: 41405  
اکنون شرکت گوگل که خود به عنوان یک شرکت زیر مجموعه هلدینگ «آلفابت» فعالیت میکند، برندی است که کسب و کارهای متفاوت از خودروهای خودران گرفته تا هوش مصنوعی را هدایت میکند. اما با همه این ها اکنون از آن زمان که واژه «گوگل» تنها به معنای یک موتور جستجوی ساده بود بسیار گذشته است.

به گزارش دزمهراب ، دانستن واقعیت ها و اطلاعاتی در مورد جستجوی گوگلی کمک فراوانی میکند که بتوان به شکلی جدی تر و با نگاهی دقیق تر اهمیت و عظمت این کسب و کار را مشاهده کنیم. این همان چیزی است که نشریه «بیزینس اینسایدر» به آن پرداخته است. واقعیت هایی در مورد عظمت جستجوی گوگل در ابتدا سفری در خاطرات. در سال ۱۹۹۷ موتوز جستجوی گوگل شبیه به این صفحه بود:


در سال ۱۹۹۸ یعنی همان سالی که موتور جستجوی گوگل به شکل رسمی عرضه شد کاربران روزانه به شکل میانگین ۵۰۰ هزار جستجوی اینترنتی را از طریق آن انجام میدادند. در حال حاضر به شکل متوسط ۲٫۳ میلیون جستجوی اینترنتی از طریق گوگل در هر «ثانیه» انجام میشود. یعنی برابر با ۱۰۰ میلیارد جستجو در هر ماه.

جالب است بدانید که گوگل قبل از نمایش نتایج برای هر جستجو بیش از ۲۰۰ عامل مختلف را در نظر میگیرد و همه این پردازش را در یک هشتم ثانیه انجام میدهد.

اکنون کاربران اینترنت به حدی به گوگل و جستجو از طریق آن وابسته شده اند که وقتی در سال ۲۰۱۳ سرویس ها و خدمات این شرکت برای ۵ دقیقه از کار افتاد ترافیک جهانی اینترنت برابر با ۴۰% کاهش یافت.

ایندکس جستجوی گوگل چیزی در حدود ۱۰۰ میلیون گیگابایت داده را در بر دارد. یعنی برابر با ۱۰۰ هزار حافظه ۱ ترابایت برای ۱۰۰ هزار کاربر!


هرچند بسیاری از کاربران در مرورگرهای خود برای انجام جستجوی اینترنتی به هیچ وجه به دامنه Google.com مراجعه نمیکنند، اما با این وجود شرکت گوگل بسیاری از دامنه هایی که احتمالا تلفظ های اشتباه از دامنه اصلی باشد را خریداری کرده است. دامنه هایی نظیر Gooogle.com، Gogle.com، Googlr.com و مانند آن. اگر برای شما هم جالب است، این شرکت حتی دامنه ۴۶۶۴۵۳٫com را نیز به نام خود ثبت کرده است:

تابناک

ارسال نظر

     


-->