واکنش توام با عصبانیت حسین فریدون به خبر حمایت مالی بابک زنجانی از ستاد انتخاباتی روحانی؛ “هر که گفته بیجا کرده” - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
14th، فوریه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 14 th فوریه 2015 ساعت 8:25 ب.ظ | کد خبر: 27101  

واکنش توام با عصبانیت حسین فریدون به خبر حمایت مالی بابک زنجانی از ستاد انتخاباتی روحانی؛ “هر که گفته بیجا کرده”/ رسایی: اگر دروغ می گویم شکایت کنید!

واکنش ها به خبر حمایت مالی بابک زنجانی به ستاد انتخاباتی حسن روحانی همچنان ادامه دارد.

به گزارش دزمهراب، پس از آنکه حمید رسایی، عضو کمیسیون اصل نود مجلس از کمک مالی به بابک زنجانی به ستاد انتخاباتی حسن روحانی پرده برداشت، حسین فریدون و علی اکبر ترکان به این مساله واکنش نشان دادند.

حسین فریدون دستیار ویژه رئیس‌جمهور، که پیش از این تمایلی برای گفتگو با رسانه ها نداشته، پس از یادداشت حمید رسایی مبنی بر احضار وی به دادگاه برای ادای توضیحات درباره کمک بابک زنجانی به ستاد انتخاباتی حسن روحانی گفت: این فرار به جلو برای دوستانی است که از این پول‌های مفت گرفته‌اند و امروز می‌خواهند کثافت‌کاری‌های‌شان را با این حرف‌ها جبران کنند.

وی که در مجلس ختم مادر محمود احمدی نژاد حضور یافته بود، در پاسخ به این سؤال “آیا شما برای ارائه توضیحات در این زمینه به جایی احضار شده‌اید؟” گفت: هرکسی این حرف را زده بی‌جا کرده است.

حمید رسایی پیش از این در یادداشتی که در سایت وی منتشر شده درباره کمک بابک زنجانی به ستاد انتخاباتی آقای روحانی نوشته بود:

شنیده ها حکایت از کمک مالی ۵ میلیارد تومانی بابک زنجانی به ستاد انتخاباتی بنفش در انتخابات یازدهم می کند.

در بخش دیگری از یادداشت حمید رسایی آمده بود:

اصحاب بنفش پاسخ دهند که این مبلغ هنگفت بر چه اساسی و از کدام منابع بابک خان بوده است؟ آیا این همان پولی نیست که هر از گاهی وزیر نفت دولت یازدهم از خوردن و بردن آن سخن می گوید و آقای جهانگیری صفت و نشانی آن را می دهد؟! ظاهرا با هنر رسانه های این جماعت، چوب بابک زنجانی را دیگران می خوردند و پیازش را این جماعت به رنگ بنفش!

وی همچنین گفته است که آقای  «ح – ف» درباره ادای توضیحات در این زمینه به دادگاه احضار شده است.

با این حال موضوع احضار حسین فریدون به دادگاه از جمله موضوعاتی است که سخنگوی دستگاه قضا می تواند درباره آن «شفاف سازی» کند هرچند نکته ای که قابل تامل به نظر می رسد، واکنش توام با عصبانیت حسین فریدون به این اظهارات است.

فریدون که پیش از این در مواجهه با رسانه ها و درباره مسائل مختلفی که از سوی خبرنگاران مطرح می شد، سکوت می کرد و یا کمتر حاضر به پاسخگویی می شد، در پاسخ به اظهارات مطرح شده درباره کمک مالی بابک زنجانی، براشفته شد و به خبرنگاران پاسخ داد.

از سوی دیگر اکبر ترکان، دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی، نیز در پاسخ به این سوال که هزینه‌های مالی ستاد انتخابات حسن روحانی از کجا تامین شد؟ گفت: بنده یکی از اعضای ستاد بودم و این خبر را به هیچ وجه تایید نمی‌کنم .

ترکان مدعی شد: در ستاد آقای روحانی چنین خبرهایی نبوده و هیچ پول هنگفتی برای امور انتخاباتی مصرف نشده است.

وی انتشار هزینه کرد انتخاباتی ستاد حسن روحانی را منوط به ایجاد فرآیند ترازنامه مالی برای احزاب و شخصیت های برجسته عنوان کرد.

با این حال حمید رسایی گفته است اگر این موضوع صحت ندارد، چرا اعضای ستاد انتخاباتی روحانی از جمله آقای ترکان و فریدون علیه وی شکایت نمی کنند.

منبع: رجانیوز

ارسال نظر

     


-->