9th، می 2017
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 9 th می 2017 ساعت 2:31 ب.ظ | کد خبر: 51963  

ریس اداره محیط زیست دورود اظهار کرد: دریاچه گهر یکی از زیباترین دریاچه‌های کوهستانی خاورمیانه بوده که از ذوب برف دامنه کوه‌ها تشکیل شده است. در ایام نوروز این منطقه پوشیده از برف است و امکان ورود به آن وجود ندارد.

امیر زلقی با بیان اینکه تا ۱۵ خرداد ماه امکان ورود به این منطقه وجود ندارد و ممنوع است، افزود: با توجه به اینکه این منطقه تحت حفاظت قرار دارد برای جلوگیری از آسیب به تنوع جانوری و گیاهی آن تا این زمان اجازه ورود به گردشگران داده نمی‌شود.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست دورود ادامه داد: همچنین بعد از ۳۱ شهریور دوباره ورود به این منطقه ممنوع می‌شود و گردشگران نمی‌توانند به آن وارد شوند.
وی با اشاره به گونه‌های شاخص منطقه گفت: در اطراف دریاچه گهر گونه‌های جانوری چون پلنگ، خرس قهوه‌ای و کل و بز زیست می‌کنند.
زلقی از گونه‌های آبزی دریاچه به ماهی زرده پر و قزل آلای رنگین کمان خال قرمز اشاره کرد و گفت: این گونه‌ها بومی نبوده و به همراه گردشگران به منطقه وارد شده‌اند.

وی از گونه‌های گیاهی منطقه نیز به بلوط، بید، بادام وحشی، بنه، گلابی وحشی و… اشاره کرد و افزود: دسترسی به این دریاچه از طریق شهرهای دورود، الیگودرز و ازنا امکان‌پذیر است.

ارسال نظر

     


-->