ورود 500 هزار مسافر نوروزی به دزفول - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
30th، مارس 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 30 th مارس 2016 ساعت 1:58 ق.ظ | کد خبر: 41384  

سرپرست اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری دزفول از ورود بیش از ۵۰۰ هزار گردشگر نوروزی به این شهرستان خبر داد.

به گزارش دزمهراب یعقوب زلقی افزود:از ۲۴ اسفندماه ۹۴ تا هفتم فروردین ماه امسال افزون بر نیم میلیون گردشگر از ورودی های دزفول وارد این شهر شده و از جاذبه های گردشگری و طبیعی این شهرستان دیدن کردند.
وی به استقبال بی نظیر گردشگران نوروزی از آثار تاریخی و طبیعی دزفول اشاره کرد و گفت:در هفته نخست تعطیلات نوروز ۹۵ تعداد گردشگرانی که به دزفول سفر کرده اند بسیار چشمگیر بوده به طوریکه بوستان های این شهر مملو از مسافران نوروزی است .
زلقی گفت:در سالهای گذشته تمرکز مسافران نوروزی به گردش در شهر بود که امسال با تبلیغاتی که در خصوص معرفی مناطق روستایی شد شاهد حضور و تمرکز مسافران نوروزی در شهرهای اقماری و مناطق روستایی دزفول هستیم.


سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری دزفول با اشاره به استقبال گردشگران نوروزی از مناطق کوهستانی و باغ های مرکبات این شهرستان گفت:این امر ترافیک سطح شهر را کاهش داده است.
دبیر ستاد نوروزی شهرستان دزفول افزود:برای پذیرایی از مسافران نوروزی امسال کمپ نوروزی در شهر میانرود دزفول راه اندازی شده و علاوه بر آن امکان نصب چادر در دیگر شهرهای اقماری از جمله دزآب ،صفی آباد و شمس آباد نیز فراهم شده است.
وی گفت:جشنواره عشایری که با نصب سیاه چادر عشایر و پخت نان محلی همراه است در چند نقطه از جمله سردشت،روستای پامنار،محوطه جندی شاپور،شمس آباد،چهارراه آوج و بخش های شهیون و سردشت برپا شده که با استقبال گردشگران و مسافران نوروزی همراه بوده است.
زلقی هدف بیشتر گردشگران از سفر به دزفول را بازدید از مناطق کوهستانی سردشت و شهیون عنوان کرد و گفت:ترافیک در این مناطق بیش از دیگر مناظر دیدنی و آثار تاریخی می باشد.
آستان سبزقبا(ع) ، پل ساسانی ، سازه های آبی ، موزه مردم شناسی و خانه تاریخی تیزنو ، رودخانه دز و نیز روستاهای نمونه گردشگری بخش شهیون از جمله جاذبه های زیارتی ، باستانی و گردشگری دزفول در شمال خوزستان می باشند.

ایرنا

ارسال نظر

     


-->