پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

ویژه‌برنامه‌ «کودک و بازی» در دزفول

ویژه برنامه «کودک و بازی»، از سری برنامه های هفته ملی کودک به میزبانی کانون پرورش فکری کودک و نوجوان در شهرستان دزفول برگزار شد.

مسئول کانون شماره 2 دزفول  اظهار کرد: ویژه برنامه «کودک و بازی»، با حضور فرماندار، شهردار و جمعی از مسئولان سازمان ها و نهادهای مختلف شهرستان دزفول و با استقبال کم نظیر بیش از 350 کودک و نوجوان همراه بود؛ ویژه برنامه «کودک و بازی» اجرا شد.

مرجان جمشیدی با بیان اینکه دومین روز از هفته ملی کودک با عنوان «کودک و بازی» نام گذاری شده است افزود: مربیان کانون با برگزاری برنامه های متعدد و مفرحی مختلف که «بازی» مهم ترین آن ها بود این روز را با حضور کودکان جشن گرفتند.

مسئول کانون شماره 2 دزفول در ادامه پیرامون بازی های انجام شده در این جشن تصریح کرد: بازی های متنوعی از جمله گونی و پرتاب توپ، طناب کشی، بازی تعادلی حمل تخم مرغ و … بود؛ با تلاش و اجرای «سعید گل گل» مسئول کانون شماره یک دزفول با حضور بچه ها انجام شد که مورد استقبال کودکان قرار گرفت.

این مسئول فرهنگی ادامه داد: «ایستگاه نقاشی خلاق» «ایستگاه سفال»، «ایستگاه کاردستی» و «ایستگاه کاغذ و تا» را از دیگر فعالیت های این جشن معرفی کرد و یادآور شد، سفال های ساخت دست بچه ها، به نفع مبتلایان بهبیماری های خاص ، به فروش رسید.

وی در ادامه از دیگر برنامه های اجرا شده ی این مرکز سخن گفت و بیان کرد: اولین روز از هفته ملی کودک، که با عنوان «کودک، مدرسه، خانواده» نام گذاری شده است؛ مرکز فرهنگی و هنری شماره 2 دزفول، همانند سایر مراکز کانون در سراسر کشور شاهد برگزاری مراسم ویژه متعددی بود که با استقبال کودکان و نوجوانان عضو و غیر عضو و خانواده های آنان مواجه شد.

وی اضافه کرد: در این مراسم که با حضور آموزگاران، معلم پرورشی، مدیر و 60 نفر از دانش آموز کودک دبستان پسرانه «معلم» شهرستان دزفول برگزار شد، حضور پدربزرگ ها و مادربزرگ های دانش آموزان رنگ و بو و شادابی منحصر به فردی به آن داد.

جمشیدی ادامه داد: در این برنامه، که به بهانه مصادف شدن آخرین روز از هفته سالمند با اولین روز از هفته کودک برگزار شد، پدربزرگ ها از بازی ها و تفریحات دوران کودکیشان برای بچه ها صحبت کردند و به معرفی بازی های بومی پرداختند و یکی از مادربزرگ ها هم، با اجرای قصه گویی دلنشین خود، برای دقایقی، بچه ها را به دنیای افسانه ها برد.

این مسئول فرهنگی پیرامون برنامه های اجرا شده در این روز نیز گفت: در بخش نخست برنامه، مربی مسئول مرکز، ضمن خوشامدگویی به میهمانان ویژه برنامه و تبریک هفته ملی کودک، نکاتی را در باب جایگاه ارزشمند پدربزرگ ها و مادربزرگ ها بیان کردند.

وی اضافه کرد: در ادامه، «مهرناز شهرکی» مربی فرهنگی مرکز، با اجرای یک بازی جذاب و پرهیجان بین مادربزرگ ها و نوه ها، میزان شناخت آن ها از یکدیگر را به نمایش گذاشت، که با استقبال فراوان بزرگ ترها و کوچک ترهای حاضر در برنامه مواجه شد.

در بخش دیگری از مراسم امروز که با همکاری و مساعدت «مرجان جمشیدی»، «مهرناز شهرکی» و «نجمه طالبیان» مربیان مرکز 2 دزفول برگزار شد، بچه ها با کمک پدربزرگ ها و مادربزرگ های خود کاردستی هایی زیبایی را با استفاده از روزنامه باطله خلق کردند و این کاردستی ها در بخش نمایشگاه ویژه این هفته با عنوان «دست های خیال من…» به نمایش در آمده است که بازدید دانش آموزان از این نمایشگاه که شامل آثار اعضای مرکز در رشته های گوناگون است؛ از دیگر بخش های مراسم امروز بود.

برنامه های هفته ملی کودک همچنان در شهرستان دزفول ادامه خواهد داشت و کودکان می توانند تا 21 مهرماه با حضور در چهار مرکز کانون در این شهرستان در این جشن ها شرکت کنند.

67885_644 - Copy

فارس

اخبار مرتبط