تجمع ديشب در امامزاده رودبند+تصاوير/پسرم عاشق نظام جمهوری اسلامی بود/نام پسرم را لکه دار نکنید - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
15th، نوامبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 15 th نوامبر 2014 ساعت 7:20 ب.ظ | کد خبر: 22825  

به گزارش دزمهراب  دیشب در دزفول و برخی از شهرهای کشور تعدادی از علاقه مندان موسیقی به خیابان آمده و مرگ خواننده موسیقی پاپ “مرتضی پاشایی” را بهانه این حضور عنوان کردند. هنرمند جوانی که در سن ۳۰سالگی بر اثر بیماری سرطان روزجمعه  جان به جانان تسلیم کرد.  دیشب در ساعت ۲۱/۳۰ در میدان رودبند حاضران به یاد این آهنگ ساز و خواننده شمع روشن کردند و برخی از ترانه های وی را همخوانی کردند ،این تجمع از طریق شبکه های اجتماعی در سراسر کشور پخش شد. گفتنی است که چند تن از مسولین شهری نیز در این مراسم حضور داشتند که دز مهراب از ذکر نام آنها خودداری می نماید

l7hw7aahl2bdp2jn25bf

pa06

pa03

pa05

pa08

pa01

mg3ll684bfadd1ighhj3

pa02

شایان ذکر از این نمونه عزاداری ها که چند وقتی باب شده است از جمله مراسم نیز سیمین بهبهانی که در مراسم تشییع و جنازه انها به جای ذکر خدا و طلب مغفرت برای آنها با سوت و کف همراه بود، ولی خوشبختانه بلافاصله با شروع این مراسمات خانواده زنده یاد “مرتضی پاشایی” با اعلام اینکه از نام پسرمان را لکه دار نکنید و پسرم عاشق نظام جمهوری اسلامی بود برائت خود را از این تجمعات بیان داشتند، و شنیده های حاکی است که این مراسمات قرار است امشب نیز برگزار شود از جمله در دزفول.

در سال‌های اخیر برخی از شبه‌رو شنفکران غرب‌زده‌ی داخلی و رسانه‌ها و ضدانقلاب خارج‌نشین با وقوع هر فاجعه‌ی طبیعی مانند زلزله، یا مرگ هر هنرمند یا چهره‌ی مشهور و همچنین هر آسیب اجتماعی، تلاش گسترده‌ای را به خرج می‌دهند تا سوءاستفاده‌ی استفاده‌ی سیاسی خود را انجام دهند و هر تجمعی را به مسخره‌ترین حالت ممکن تجمعی بر علیه جمهوری اسلامی جلوه دهند و هر هنرمندی را «بعد از مرگ» یک فعال سیاسی موافق خودشان بنامند، تا شاید با تنفس مصنوعی مقطعی حداقل کمی بیشتر در فضای سیاسی و رسانه‌ای به حیات خود ادامه دهند.

به گزارش “رجانیوز”، بر اساس همین سیاست قدیمی هم حالا گروهی از شبه‌روشنفکران داخلی و فعالان سیاسی و رسانه‌های ضدانقلاب خارج‌نشین سعی دارند با تلاشی مضحک از مرگ «مرتضی پاشایی»، خواننده‌ی جوان موسیقی پاپ، هم سوءاستفاده‌ی سیاسی خود را بکنند. تلاشی که البته با مصاحبه‌ها و بیانیه‌های به موقع خانواده‌ی این خواننده راه به جایی نبرد و جز تلاشی بی‌حاصل و مذبوحانه برای این رسانه‌ها حاصلی دربرنداشت.
اما این‌بار هم ابتدا آلن ایر سخنگوی فارسی‌زبان وزارت امرو خارجه آمریکا با انتشار پیامی در صفحه اجتماعی خود نسبت به در گذشت مرتضی پاشایی واکنش نشان داد. در متن پیام آلن ایر که با « انا لله و انا الیه راجعون » هم شروع می‌شد آمده بود: «با کمال تاسف با خبر شدم که بعد از مدت‌ها مبارزه با سرطان٬ خواننده٬ نوازنده و آهنگساز پاپ فارسی مرتضی پاشایی دار فانی را وداع گفت. خاموش شدن این شمع نورانی را خدمت خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می‌کنم.»
پس از این هم رسانه‌های ضدانقلاب مانند دفعات گذشته سعی در گرفتن ماهی مورد نظر خویش حتی از فوت یک خواننده کردند و با ربط دادن تجمعات هواداران او به مخالفت با حکومت نوشتند: « برخی دیگر از کاربران شبکه‌های اجتماعی با مقایسه سوگواری‌های عمومی برای پاشایی و سوگواری‌هایی که توسط حکومت برای شخصیت‌های مذهبی، مراجع یا نزدیکان حکومتی تبلیغ می‌شوند، به این نکته اشاره کردند که محبوبیت پاشایی جنبه‌ای «مردمی» دارد و استقبال مردم نسبت به شرکت در این سوگواری‌ها ازاین‌روست.»(رادیوزمانه)
جالب است که این رسانه‌ها با اشاره به این نکته‌ی مضحک که «این تجمع‌ها، موجب نگرانی رسانه‌های حکومتی شده است»(رادیو زمانه) در خبری تائیدنشده و بدون سند طبق رسم همیشگی‌شان نوشتند که: «شاهدان عینی گفته‌اند که در تجمعات مشهد «میان تعدادی از جوانان حاضر در خیابان هاشمیه با مأموران پلیس درگیری‌های پراکنده‌ای روی داده و چند نفر نیز بازداشت شده‌اند.»»
در پی این فضاسازی‌ها اما خانواده‌ی مرتضی پاشایی در مصاحبه با باشگاه خبرنگاران جوان به بیان اعتقادات واقعی پاشایی پرداختند تا فرصت سوءاستفاده‌ی سیاسی را از رسانه‌های فرصت‌طلب بگیرند. پدر پاشایی در مصاحبه‌ی خود به این نکته اشاره کرد که: «پسرم عاشق نظام جمهوری اسلامی بود. من و خانواده ام همه تا پای جان برای انقلاب جانمان را می دهیم.»
پدر مرحوم پاشایی اما با اشاره به سوء استفاده برخی افراد هم افزود: «عده‌ای که در این شرایط سعی دارند سوءاستفاده کرده و پسر من را بدنام کنند می گویم؛نکنید. خواهش می کنم بگذارید روح مرتضی در آرامش باشد….مرتضی از کودکی عاشق اسلام بود و روزی که در بیمارستان بستری شد قرار بود به کربلا برود اما نشد….شما را به نمازهای شبی که مرتضی پسرم می خواند؛قسم می دهم که با سو استفاده نام پسرم را لکه دار نکنید و روحش را عذاب ندهید.»
خانواده‌ی پاشایی اما پس از این مصاحبه هم بیانیه‌ای را خطاب به شبه‌روشنفکران غرب‌زده و ضدانقلاب خارج‌نشین منتشر کردند: «از همه ملت ایران و طرفداران مرتضی پاشایی که در غم خانواده آن مرحوم سهیم هستند تشکر می کنیم و بر خود لازم می دانیم چند نکته مهم را اعلام داریم:
۱– طرفداران مرتضی پاشایی کسانی هستند که شفای وی را از طریق برگزاری زیارت عاشورا و دعای توسل می خواستند.
۲- شخص مرتضی پاشایی عاشق اهل بیت و اسلام و معنویت و مردم بود.
۳- خانواده و خاندان مرتضی پاشایی افرادی در خط انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی و از مریدان اهل بیت هستند.»
پدر مرتضی پاشایی همچنین به مهر هم گفت: «ما از اینکه برخی افراد از ابراز احساسات مردم سواستفاده کرده و برخی اجتماعات را به حاشیه کشانده اند بسیار متاسفیم و می دانیم که طرفداران واقعی پسرم خواستار ایجاد هیچ نوع حاشیه ای نیستند.»
پس از واکنش خانواده این خواننده‌ی جوان اما برخی از چهره‌های فرهنگی و رسانه‌ای نیز به برخی تحرکات سیاسی واکنش نشان دادند. در همین زمینه «وحید یامین‌پور» در صفحه‌ی خود در شبکه‌های اجتماعی نوشت: «لاشخورها دوباره یک جنازه پیدا کردند…شنیدید که دوباره عده ای به بهانه فوت مرحوم پاشایی بساط درست کرده اند. همانها که دختر مرحوم پیرانشهری و قربانی های زلزله ورزقان و قربانی های اسیدپاشی و … را سیاسی کرده بودند؛ همان لاشخورها. حالا بی بی سی مجلس ترحیم برگزار کرده و …ضمن عرض تسلیت به خانواده محترم پاشایی و عموم هموطنان علاقمند به ایشان باید عرض کنم دل آدم برای بازماندگان این مرحوم می سوزد؛ به خاطر اوضاعی که لاشخورهای آنور آب(و اینور آب) براه انداخته اند.»
همچنین احسان علیخانی هم در گفت‌وگوی خود با برنامه‌ی «سینماگلخانه» به نقل خاطره‌ای از پاشایی پرداخت که شاید آن را بتوان پاسخی به جوسازی‌های ناشیانه‌ی ضدانقلاب هم به حساب آورد: «مرتضی در زندگی اش یک حسرت بزرگ داشت و من هیچ گاه آن لحظه را یادم نمی رود که در پاسپورتش ویزای عراق، کارت بیمه و بلیط سفر به کربلای معلی و آرزوی رفتن به کربلا و نجف آنهم در دهه اول محرم را داشت و ..و خوش به سعادتش از این جهت که مردم ما در مراسم عزای ابا عبدالله الحسین(ع) برایش این همه ذکر و زمزمه و دعا خواندند.»
با این اوصاف به نظر می‌رسد پروژه‌ی سیاسی کردن فوت «مرتضی پاشایی» با موضعگیری مناسب خانواده‌ی وی و چهره‌های فرهنگی و رسانه‌ای پایان یافته باشد، اما طبعا این آخرین تلاش شبه‌روشنفکران داخلی و رسانه‌های ضدانقلاب خارجی برای سوءاستفاده سیاسی از یک اتفاق هنری، اجتماعی و … نخواهد بود. آن‌ها ظاهرا برای چند روز بیشتر حیات خود نیاز به چنگ‌اندازی به هر فرصتی را دارند و مرگ یک خواننده‌‌ طبعا آخرین چنگ‌ندازی و تلاش آنها نخواهد بود.
نظر بینندگان
 1. محیا says:

  خدایا نمیدونم این مردم چشون شده!!
  تجمع اینچنینی برای فوت یه نفر اونم تو امامزاده رودبند
  !!!
  عجب روزگاریه

 2. علی says:

  خدایش رحمت کند …. اما !!!….
  اما ای کاش قدر شناس تر بودیم …
  ای کاش قدر انسان های بزرگ این جامعه خود را که هم مسخره میشوند ، هم جوک برایشان مینویسیم هم، هم ، …خلاصه هم خون دلهای بیشتری خورده اند وهم رنج دوران بسیار چشیده اند ، را هم میدانستیم و حداقل به این اندازه قدر شناسشان بودیم …. ای کاش … ای کاش …. ای کاش …
  اما !!!! … بماند در سینه بهتر است تا عیان شود در این لحظه…. فقط ای کاش

 3. حامد says:

  باز خوبه خانواده مرحوم مرزبندی کردن (ازنظر خود مرحوم) تا بدونیم که اونایی که تجمعات آنچنانی (از جمله در امامزاده رودبند) برگزار میکنند هدفشون شادی روح مرحومه یا ناراحتی روح مرحوم و در واقع رسیدن به هوس دل!!!

 4. طلوع says:

  همه هم گوشی دستشونه درحال عکس برداری :/

 5. سلفی says:

  پیام سلفی اونا که موبایل دستشون هست
  منو جمعیت مشتاق مرتضی کنار آقا رودبند بعد از فوتش __چیک__

 6. سلفی says:

  دوستان یه نقد مینوشتی به این به جای انتشار این قضیه مثل سایت های دیگه

 7. یاسین محمودی says:

  اگر این همه که جمع شدن تو روز هفت محرم میدان امام خمینی این همه جوان جمع میشد دزفول به عنوان پایتخت عزلداری انتخاب میشد اخه روشن فکرا نمیگید این چه وضعیه اومدین جمع شدین این خیلی شبیه به یه پارتی عمومی هست خیلی عالیه فقط واقعا واسه اموات خودشون هم این کارو کردن ……….. روشن فکرن دیگه

ارسال نظر

     


-->