10th، آگوست 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 10 th آگوست 2013 ساعت 6:12 ب.ظ | کد خبر: 5273  

پنجمین تقاطع غیر همسطح دزفول با نام شورا به مناسبت عید سعید فطر طی آیینی افتتاح و به بهره برداری رسید.000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

امام جمعه دزفول در آیین بهره بر داری از این طرح با تبریک عید سعید فطر ، انتقال قدرت در دولت را ساده و به دور از حاشیه دانست و گفت: این انتقال زیر سایه نظام اسلامی و مقام معظم رهبری و در آرامش کامل در حال انجام است.

حجت الاسلام ˈ سیدمحمدعلی قاضی دزفولی ˈ همچنین از دست اندرکاران اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح شورا تقدیر کرد و افزود: امید است خدمت صادقانه مسوولان به مردم ولایتمدار دزفول تداوم داشته باشد.

وی لازمه تداوم خدمت رسانی بهتر را ایجاد وحدت بین مسوولان و مردم عنوان کرد و اظهار داشت: رسانه ها نقش زیادی در ایجاد وحدت در جامعه دارند.

امام جمعه دزفول ، اجرای این پروژه بزرگ را نماد وحدت مسوولان دزفول دانست و افزود: ادارات مختلف شهرستان با همکاری ، موانع را از پیش رو برداشته و این پروژه بزرگ را به سرانجام رساندند.

نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه دزفول دارای بافتی کهن است گفت: اجرای پروژه های شهری مانند تقاطع غیر همسطح ترافیک را کاهش می دهد.

ˈ عباس پاپی زاده ˈ وجود پایه های برق فشار قوی، لوله های انتقال شبکه آب و فاضلاب زیر زمینی را از مهمترین موانع اجرای تقاطع غیر همسطح شورا دانست و افزود: نشست های متعددی با مسوولان مربطه برای جابه جایی تاسیسات یادشده برگزار شد.

وی گزارشی از پیگیری های دفتر نماینده دزفول برای حل مشکلات شهرستان ارائه داد و اظهار داشت: سازمان سوخت فرودگاه دزفول اخیرا راه اندازی شد.

نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی افزود: دزفول در آینده ای نزدیک با راه اندازی مرز هوایی به جمع شهرهای دارای فرودگاه بین المللی کشور می پیوندد.

وی گفت: احداث بیمارستان تامین اجتماعی دزفول که از مصوبات سفر دولت دهم به استان خوزستان است به دلیل نداشتن زمین به تعویق افتاده است.

پاپی زاده به احداث ورزشگاه 20 هزار نفری در دزفول اشاره کرد و افزود: بودجه مورد نیاز برای بازسازی ورزشگاه شهید مجدیان دزفول نیز به منظور تسریع در عملیات اجرایی در ردیف اعتبارات ملی قرار گرفت.

وی افزود: احداث تله کابین و جذب سرمایه گذار در بخش گردشگری دزفول از دیگر مواردی است که در دست پیگیری است.

شهردار دزفول نیز در خصوص اطلاعات فنی تقاطع غیر همسطح شورا (تقاطع خیابان امام خمینی و 45 متری) گفت: طول این زیر گذر 353 متر و عرض آن 19 متر می باشد.

ˈ محمد علی دوایی فر ˈ عملیات خاکبرداری این پروژه را 25 هزار متر مکعب عنوان کرد و افزود: برای مستقر کردن شمع های بتنی 145 حلقه چاه حفر شد.

وی با اشاره به دو هزار متر جدول بندی در تقاطع غیر همسطح شورا اظهار داشت: 9 هزار متر آسفالت و دو هزار و 300 متر دیوار بتنی در این پروژه بکار رفت.

شهردار دزفول اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه را 30 میلیارد ریال از محل اعتبارات جاری و دولتی عنوان کرد و افزود: 230 چراغ روشنایی علاوه بر تامین نور، جلوه ای زیبا به این پروژه می دهند.

وی با اشاره به پروژه های در دست اجرای شهرداری دزفول گفت: قطار توسعه شهر دزفول هرگز از حرکت نخواهد ایستاد.

دوایی فر به احداث پارک آوان در غرب رودخانه دز و پارک دریاچه در نزدیکی پارک دولت اشاره کرد و افزود: میدان ورودی پارک ساحلی دوبه، پست امداد و نجات و رستوران در پارک ساحلی دز (علی کله) از دیگر پروژه های در دست اجرای شهرداری دزفول می باشند.

وی با اشاره به افتتاح رینگ جنوبی شهر دزفول در هفته دولت گفت: پروژه آب راه با هدف جاری ساختن آب زلال دزفول در معابر شهری دزفول توسط شهرداری اجرا شد.

رییس شورای اسلامی دوره سوم شهر دزفول نیز گزارشی از عملکرد این شورای ارائه کرد و گفت: برای تسریع در اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح شورا تمام امکانات و کارشناسان شهرداری دزفول در پنج ماه گذشته بکار گرفته شدند .

ˈ سید مصطفی عظیمی فر ˈ گفت: شورا هر چه در توان داشت برای توسعه شهرستان بکار گرفت.

در این آیین از مسوولان ادارات گاز ، توزیع برق ، آبفا ، سازمان عمران شهرداری دزفول و دیگر دستگاه هایی که در اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح شورا نقش داشتند با اهدای لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد.

میثم قبشه دزفولی نایب قهرمان مسابقات المپیک ناشنوایان و غلامرضا قصاب سرپرست تیم ناشنوایان ایران نیز در این آیین تجلیل شدند.

اجرای موسیقی توسط محمود مقدم، نمایش طنز و دیگر برنامه های شاد از دیگر بخش های این آیین بود که با استقبال مردم برگزار شد.

ایرنا

نظر بینندگان
  1. دوست says:

    یه جشنی بود که به خودم گفتم ای کاش اون کنسرت برگزار میشد به جای این.ممنون از شهرداری که هم شهرمون رو درست می کنه هم حالمون رو!

ارسال نظر

     


-->