پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

کار زیبای گروه کوهنوردی بسیج دزفول در حفاظت از محیط زیست

احداث سرویس بهداشتی در دره صعب العبور کول خرسون

به گزارش دزمهراب، اعضای گروه کوهنوردی بسیج دزفول در سال 1395 با توجه به حضور متعدد گروه ها و تور های طبیعت گردی و کوهنوردی مختلف در منطقه دره کول خرسون، تصمیم به احداث سرویس بهداشتی در این منطقه گرفتند.

در سال 1395 اعضای این گروه فعال فرهنگی_ورزشی با زحمت و تلاش فراوان وسایل و مصالح لازم را با خود به منطقه مذکور برده و توانستند با موفقیت یک حلقه سرویس بهداشتی را احداث کنند.

در این باره،ماشالله مقامیان مسئول گروه کوهنوردی بسیج دزفول در گفتگوی تلفنی با خبرنگار دزمهراب گفت:
” روز جمعه طبقه روال سال های قبل، گروه کوهنوردی ما به منطقه کول خرسون رفت. در این برنامه تعداد 38 کوهنورد در تاریخ جمعه 98/4/7 بعد از 9 ساعت دره پیمایی به دره کول خرسون رسیدند.
مسئول گروه کوهنوردی بسیج دزفول در ادامه افزود: “با توجه به وقوع سیل اخیر، احتمال آسیب دیدگی سرویس بهداشتی احداث شده زیاد به نظر می رسید. به همین دلیل جهت بهسازی و ترمیم آن اقدام به حمل سیمان و آهن آلات کردیم و کار ترمیم سرویس بهداشتی احداث شده با موفقیت انجام شد.”

مقامیان همچنین از طبیعت گردان و گروه های تفریحی و کوهنوردی خواست تا از قرار دادن بطری پلاستیکی خالی و هرگونه آشغال در منطقه تفریحی کول خرسون خودداری کنند و حتما نسبت به پاکیزه ماندن طبیعت و حفاظت از آن حساس و کوشا باشیم

اخبار مرتبط