کاهش تعرفه اینترنت تلفن همراه - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
22nd، دسامبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 22 nd دسامبر 2014 ساعت 10:17 ب.ظ | کد خبر: 24407  

201443220143_tel-ns

اپراتورهای تلفن همراه باید از امروز دوشنبه تعرفه اینترنت تلفن همراه را کاهش دهند.

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی اوایل آذر و در جلسه شماره ۲۰۳ خود سقف تعرفه خدمات دیتای تلفن همراه را برای تمامی اپراتورهای موبایل ، یکنواخت و به ازای هر کیلوبایت اینترنت نیم ریال اعلام کرد که از امروز باید اجرایی شود.

اجرای این مصوبه که از اول دی برای همه اپراتورهای تلفن همراه  الزامی است تفاوتی میان اینترنت GPRS و ۳G و ۴G ندارد و اپراتورهای موبایل مستقل از فناوری باید به ازای هر کیلوبایت استفاده از اینترنت از مشترکانشان حداکثر نیم ریال برای سیم کارتهای دائمی و ۷۵ صدم ریال برای سیم کارتهای اعتباری دریافت کنند.

طبق این مصوبه اپراتورهای موبایل می توانند با رعایت شرایط رقابتی و بازه تعرفه ای تعیین شده در این مصوبه، ضمن فروش خدمات دیتا براساس کیلوبایت، بسته های مختلف تعرفه ای نیز متناسب با نیاز مشترکین تعریف و ارائه کنند.

پیش از این و قبل از ورود نسل‌های سوم و بالاتر موبایل به کشور سقف تعرفه محاسبه دیتای آزاد موبایل به ازای هر کیلوبایت ۱۴/۸ ریال بود که شرکت ایرانسل آن را ۵ ریال و همراه اول ۴ ریال محاسبه می کرد .

با اجرای مصوبه ۲۰۳ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی ، تعرفه دسترسی به اینترنت پرسرعت موبایل از امروز کاهش خواهد یافت.

در همین زمینه روابط عمومی شرکت ایرانسل اعلام کرد : همزمان با توسعه پرشتاب شبکه ۳G و ۴G ایرانسل، تعرفه مصرف آزاد استفاده از شبکه اینترنت ، کاهش یافت و به نیم ریال به ازای هر کیلوبایت برای مشترکین سیم کارت های دائمی و هفتاد و پنج صدم ریال برای مشترکین سیم کارت های اعتباری ایرانسل رسید.

همچنین ایرانسل برای مدیریت بهینه هزینه‌های مشترکین، راه‌کارهایی نظیر بسته‌های اینترنت همراه، بسته‌های ترکیبی و بسته ترکیبی با قابلیت شخصی‌سازی عرضه کرده و از برنامه خود برای عرضه سرویس حساب چندکاربره برای به اشتراک گذاری یک بسته اینترنت همراه با چند سیم کارت اعتباری ایرانسل دیگر و همچنین عرضه بسته‌های افزایشی جدید به همراه مزایای ویژه خبر داده است.

منبع: واحد مرکزی خبر
ارسال نظر

     


-->