کاهش پروازهای فرودگاه دزفول موجب گله مندی ساکنان شمال خوزستان گردیده است - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
12th، نوامبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 12 th نوامبر 2014 ساعت 1:44 ب.ظ | کد خبر: 22719  

کاهش پروازهای فرودگاه دزفول موجب اعتراض و گله مندی مردم شهرهای دزفول ، اندیمشک ، شوش و گتوند در شمال استان خوزستان گردیده است

از ابتدای امسال پروازهای فرودگاه دزفول به دلایل مختلف از جمله سرویس دوره ای هواپیماها و نبود قطعات هواپیما روبه کاهش گذاشته است به گونه ای که تعداد این پروازها از ۱۹ پرواز هفتگی به ۱۰ پرواز کاهش پیدا کرده است.

کاهش شمار پروازهای فرودگاه دزفول که به مقصد تهران انجام می گردد. مسافران شهرهای شمال استان خوزستان را با مشکل مواجه نموده است و ساکنان این منطقه برای سفر به تهران با هواپیما ، ناچار باید با طی مسیر بیش از ۱۰۰ کیلومتر راهی اهواز شوند.

طبق نظر سنجی که توسط آژانس های مسافرتی دزفول انجام گردیده است  مسافران از کاهش پروازهای فرودگاه دزفول ابراز نگرانند  و شکایاتی نیز در این رابطه به فرمانداری و دفتر نماینده مردم دزفول ارائه شده است.

نمانیده مردم شهرستان دزفول در مجلس شورای اسلامی در خصوص وضعیت فرودگاه دزفول گفت : با توجه به اینکه شهرستان دزفول پتانسیل های فراوانی در شمال خوزستان واستانهای همجوار دارد و مسافران زیادی درخواست بلیت دارند برای افزایش پروازهای فرودگاه دزفول نشستی با مدیر عامل شرکت کاسپین و مدیران ارشد شرکت عقاب عسلویه برگزار شد.

‘ عباس پاپی زاده ‘ به صادرات محصولات کشاورزی دزفول به کشورهای حوزه خلیج فارس و روسیه اشاره نموده ودر ادامه  افزود:روسیه مهمترین کشور برای بازار مصرف محصولات کشاورزی دزفول به شمار می رود و افزایش پروازهای فرودگاه دزفول نقش بسزایی در افزایش صادرات منطقه دارد.

در این نشست نماینده دزفول خواستار افزایش تعداد پروازهای شرکت کاسپین در فرودگاه شهرستان دزفول شد که مدیر عامل شرکت کاسپین نیز قول مساعد برای افزایش پروازها از هفته ای دو پرواز به روزی دو پرواز را داد.

‘ صمد سلیمانی’ مدیر عامل شرکت کاسپین افزود : از ابتدای آذرماه روزانه دو پرواز توسط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ از طریق فرودگاه دزفول انجام خواهد شد که این هواپیماها توانایی حمل ۱۴۵ مسافر را دارند.

در این نشست به تقاضای ساکنان شمال استان خوزستان در خصوص برقراری خط پروازی بین دزفول و شهرهای مشهد، اصفهان و کیش نیز بحث و تبادل نظر شده و مقرر گردید این موضوع در کمیسیون شرکت هواپیمایی کاسپین بررسی و در صورت تایید این پروازها نیز دائر شود.

فرودگاه دزفول تنها فرودگاه در منطقه شمال استان خوزستان بوده که پیش از این در طول هفته ۱۹ پرواز رفت و برگشت به تهران داشت

فرودگاه دزفول

ایرنا

ارسال نظر

     


-->