۳۰ام، مرداد ۱۳۹۸
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: ۳۰ ام مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۰۴ ب.ظ | کد خبر: 56034  

کتابخانه دکتر پورمهدی باید فرآیند تکمیل مدارک و مجوز را انجام دهد/ما خودمان هم برای نشست های نقد کتاب، مجوز میگیریم.

🔹️جوروند رئیس نهاد کتابخانه های دزفول گفت: مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی از من خواست تا پس از تکمیل مدارک این کتابخانه، آن ها را به اهواز ارسال کنم.
وقتی دلیل این اتفاق را از مدیر کل نهاد کتابخانه های استان جویا شدم،ایشان اظهار داشت که پس از طی روال اخذ مجوز، کتابخانه بازگشایی خواهد شد.

🔹️وی درمورد مجوز نقد کتاب در کتابخانه ها گفت:
ما خودمان هم اگر بخواهیم کتابی را نقد کنیم، باید از استان مجوز بگیریم. من خودم مخالف تمرکزگرایی هستم مخصوصا درجاهایی که رهبری انتظار دارند به صورت آتش به اختیار عمل شود. اما این نباید باعث شود که سازوکارها را زیر پا بگذاریم. یک فردی اگر مجوز حلیم فروشی بگیرد، نمیتواند چیز دیگری در آن بفروشد. بنابراین همه چیز باید از مجرای خودش و با طی مراحل خودش انجام بگیرد. از سال گذشته با تصویب قوانین جدید نهاد کتابخانه ها، برنامه های نقد کتاب نیازمند اخذ مجوز بوده اند. با اخذ و تمدید مجوز این کتابخانه هم این روال به صورت قانونمند جلو خواهد رفت.

🔹️جوروند افزود: این کتابخانه با اخذ مجوز های لازم و طی روال، طبق ماده ۱۷۲ قانون مالیاتی، از معافیت های تعرفه ای برق و آب و… برخوردار خواهد بود. من قلبا هرگز از بسته شدن یک کتابخانه خوشحال نمیشوم. چرا که کتابخانه ها محل بسط فکر و اندیشه و فرهنگ هستند.

ارسال نظر

     


-->