پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

کتاب روزشمار 8 سال دفاع مقدس دزفول به زودی منتشر می شود

احمد لطیف پور مولف این کتاب  از اتمام تالیف کتاب روزشمار ۸ سال دوران دفاع مقدس در دزفول به نام ” حماسه سجاده نشینان سنگر عشق ” در آینده نزدیک خبر داد .

لطیف پور در این رابطه  افزود : این کتاب که همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس مراحل نهایی چاپ و انتشار را پشت سر می گذارد، با مستند نگاری گوشه ای از تاریخ جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در هشت سال دفاع مقدس به صورت روزشمار؛ رشادت ها ،دلاورمردی ها و ایستادگی و مقاومت جانانه مردم ولایتمدار دزفول را به خوانندگان معرفی می کند.

روایت جنگ شهری و رویدادهای سیاسی – نظامی شهر دزفول در این هشت سال از مباحث مهم مطروحه در این کتاب می باشد.

این رزمنده دفاع مقدس در ادامه افزود :کتاب مستند روزشمارجنگ دردزفول ، با حدود ۶۰۰ صفحه و همراه با درج ده ها عکس ،سند، نقشه و جدول ، مستندترین کتاب تالیف شده تا این تاریخ از دوران دفاع مقدس در دزفول است .

“احمد لطیف پور” در پایان همچنین اضافه کرد : تصاویر و بخش هایی از زندگینامه،وصیت نامه و دل نوشته های برخی از شهیدان دزفول زینت بخش صفحاتی از این کتاب مستند تاریخی است که برخی از این تصاویر برای نخستین بار منتشر می شود .

وی ابراز امیدواری نمود که چاپ این کتاب و مطالب مستند مندرج در آن بتواند بخشی  از مظلومیت دزفول در عرصه ی ملی را بزداید.

گفتنی است که از این مولف تاکنون چندین جلد کتاب تاریخی از جمله تاریخ دزفول، دزفول در گذر زمان ،پل باستانی دزفول و .. به چاپ رسیده است .

مجددز

اخبار مرتبط