۲۱ام، مهر ۱۳۹۴
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: ۲۱ ام مهر ۱۳۹۴ ساعت ۸:۵۳ ب.ظ | کد خبر: 35481  

رئیس مجمع خیران مدرسه سازی خوزستان از کمک یک هزار میلیارد ریالی خیران این استان به مدرسه سازی خبر داد.

عبدالنبی دفتری  افزود: سهم مردم دزفول از این کمک ها ۱۶۸ میلیارد ریال بوده است.
وی با اشاره به اینکه خیران خوزستان در طی امسال در جشنواره های خیران مدرسه ساز این کمک ها را متعهد شده اند، گفت: در سال گذشته میزان تعهدات خیران برای مدرسه سازی به دلیل مشکلات موجود در استان کاهش داشت که با تلاش مدیران کل نوسازی و آموزش و پرورش خوزستان، تعهدات نسبت به پارسال افزایش یافت.
وی با بیان اینکه حدود ۶۰ درصد مدارس دزفول مردمی و ۴۰ درصد دولتی هستند، افزود: از سال ۱۳۲۴ مردم دزفول به کار نیکوی مدرسه سازی روی آورده که تاکنون نیز ادامه دارد.
دفتری با اشاره به کمک های خیران دزفول در مدرسه سازی، مسجد سازی و خانه بهداشت، گفت: در شهرستان دزفول حتی یک تخت بیمارستانی وجود ندارد.
وی به مشکلات خیران مدرسه ساز نیز اشاره کرد و گفت: خیران مدرسه ساز دزفول با نیت خیر و در قالب یک سازمان مردم نهاد صرفا برای رضای خدا اقدام به مدرسه سازی می کنند و وابسته به هیچ گروه و جناح خاصی نیستند ولی برخی افراد خیران را درگیر مشکلات اداری و سیاسی می کنند که قابل توجیه نیست.
رئیس مجمع خیران مدرسه سازی خوزستان با اشاره به رتبه نخست این استان در مدرسه سازی خیران در مدت پنج سال گفت: در سال جاری استان تهران رتبه نخست کشوری و استان خوزستان رتبه دوم کشوری در حوزه خیران مدرسه سازی را به خود اختصاص داده است.

* ایرنا

ارسال نظر

     


-->