21st، آوریل 2019
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 21 st آوریل 2019 ساعت 12:47 ب.ظ | کد خبر: 55601  

رییس کمیته امداد دزفول گفت: پارسال افزون بر ۱۲ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال برای تهیه ۴۶۰ جهیزیه به نوعروسان و تازه دامادهای زیرحمایت این نهاد پرداخت شد.

مسعود رحیمی روز شنبه افزود: پرداخت کمک هزینه تامین جهیزیه به نوعروسان زیر حمایت در راستای سیاست توسعه مددکار خانواده، رسیدگی و اولویت بندی نیازهای خانوارها، توسط مددکاران خانواده این نهاد و از طریق بررسی میدانی و اساسی صورت می گیرد.
وی گفت:خانواده های شناسایی شده برای اهدای جهیزیه، خانواده‌های ایتام و زنان سرپرست خانوار، ساکنان روستاهای با ضریب محرومیت بالا ، از کارافتادگی سرپرست خانوار یا خانواده‌های دارای عایله بالا هستند.
رحیمی افزود: کمیته امداد نهادی فرهنگی،حمایتی و اجتماعی است که درراستای سلامت رشد دین باوری، اعتقادات، حفظ عزت، کرامت و شان انسانی خانواده ها گام بر می‌دارد که در این راستا کمک به تامین جهیزیه با هدف توسعه و تبلیغ سنت نبوی و حسنه ازدواج صورت می گیرد.
وی گفت: از رویکردهای اصلی این نهاد ارتقای سلامت خانواده ها، توسعه ازدواج آسان و پایدار در بین جوانان، حفظ کرامت انسانی، تامین و تکمیل ایمان و سلامت جوانان ولایی، جلوگیری از تجرد گرایی یا زندگی سفید، توسعه و افزایش نسل انقلابی و ولایی و جلوگیری از بزهکاری و سست شدن اعتقادات جوانان است.
وی با اشاره به نقش موثر خیران در زمینه حمایت و همیاری تامین لوازم ضروری زندگی مددجویان، افزود: در کنار برنامه‌های این نهاد که توسعه، بهره‌گیری از ظرفیت سایر نهادها، سازمان های مردمی است، در مواقع نیاز نیکوکاران نیز در بهبود وضعیت نیازمندان پیشگام بوده اند.
پنج هزار و ۵۰۰ خانوار با جمعیتی حدود ۱۲ هزار و ۳۵۰ نفر از خدمات کمیته امداد دزفول بهره مند هستند.

ایرنا

ارسال نظر

     


-->