پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

گردهمایی ثبت موسیقی آیینی دزفول امروز برگزار میشود

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفولگفت :مراسمی به مناسبت دومین سال ثبت موسیقی آیینی و مقامی شهرستان دزفول (۲۴مقوم) برپا می شود.
غلام‌علی تاج در این رابطه تصریح کرد: به مناسبت دومین سال ثبت موسیقی آیینی و مقامی شهرستان دزفول (۲۴مقوم) مراسمی روز پنج‌شنبه (۲۷شهریور ماه) ساعت ۹شب در مجتمع فرهنگی سینمایی شهرستان دزفول برگزار می گردد.
تاج گفت: در این مراسم دکتر محمدرضا سنگری استاد دانشگاه و نویسنده عاشورایی،دکتر مستکین نماینده سازمان یونکسو در ایران دفتر تهران و استاد پاک سیرت پژوهشگر موسیقی مقامی حضور خواهند داشت و پیرامون سابقه موسیقی ۲۴ مقوم دزفول و چگونگی روند ثبت آن در سازمان یونسکو سخنرانی می نمایند.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول در ادامه گفت:همچنین برنامه های متنوع موسیقی مقامی و برگزاری نمایشگاه عکسی از معمرین و پژوهشگران این موسیقی در حاشیه این مراسم برپا می شود.همچنین در این مراسم شاعر طنزپرداز کشور،استاد محب شوشتری هم حضور خواهند داشت.
لازم به ذکر است موسیقی ۲۴ مقوم دزفول با ارائه اسناد و مدارک فنی و تاریخی و تحقیقات گسترده در این زمینه در سال ۹۱ در زمره آثار معنوی میراث فرهنگی کشور ثبت شد.حضور در این مراسم برای عموم مردم آزاد است.

هنردز

اخبار مرتبط