گزارش تصویری از بلوار سرداران شهید دزفول - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
31st، مارس 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 31 st مارس 2016 ساعت 11:58 ق.ظ | کد خبر: 41442  

به گزارش دزمهراب ، به منظور معرفی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس، تصاویر تعدادی از سرداران شهید شهرستان دزفول در ورودی این شهر از سمت جاده اندیمشک توسط شهرداری دزفول نصب شد.

شهردار دزفول در حاشیه رونمایی از این تابلوها با اعلام این خبر گفت: تعداد ۳۷ تابلو در ابعاد دو و نیم متر در چهار و نیم متر مزین به تمثال مجاهد فرزانه حضرت آیت ا… سید مجدالدین قاضی دزفولی، امام جمعه فقید دزفول و ۳۵ سردار سرافراز شهید دوران دفاع مقدس و یک تابلو معرفی در این مسیر با نظر مساعد و همکاری شورای اسلامی شهر دزفول توسط معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری دزفول نصب شد.

مهندس کرمی نژاد افزود: اسامی و تصاویر این سرداران با همکاری مرکز فرهنگی دفاع مقدس شهرستان دزفول تهیه شده است و انشاا… در نظر داریم دیگر ورودی های شهر را نیز به تصاویر سایر سرداران و شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس مزین نماییم.

وی تصریح کرد: پیش از این برای نخستین بار در استان خوزستان، کتاب جامع معرفی شهدای شهرستان دزفول که توسط آقای منوچهر مهدی پور تالیف و تدوین شده بود، توسط شهرداری دزفول چاپ و در اختیار عموم قرار گرفت.

شهردار دزفول گفت: به منظور معرفی شهدای گرانقدر و تکریم خانواده های بزرگوار آنها، شهرداری دزفول بر مبنای وظیفه خود با همکاری شورای نامگذاری و شورای اسلامی شهر تعداد قابل توجهی از خیابان ها و اماکن شهری را به نام مقدس شهدا مزین کرده است.

مهندس کرمی نژاد عنوان کرد: انجام این گونه امور در جای خود مهم و با ارزش است ولی بالاتر از این امور، پیروی از سیره شهدا و عمل به توصیه ها و پیامهای این عزیزان است، شهدایی که آرامش و امنیت کنونی کشور مرهون ایثار و رشادتهای آنهاست و با معرفی آنها می توان بهترین الگوها و سبک زندگی شرافتمندانه را برای نسل جوان و آینده ساز کشور ترسیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری یادواره، نصب تمثال و نامگذاری خیابانها و اماکن با تصاویر و اسامی شهدا صرفا تذکری برای همه ماست تا تکلیف خود را که پاسداشت از دستاوردهای دوران هشت سال دفاع مقدس و پیروی از ولی امر است را فراموش نکنیم و از شهدا بیاموزیم که از فرصت و زمان کوتاه زندگی بیشترین و بهترین استفاده را جهت رسیدن و تعالی و کمال ببریم.

 

 

IMG_7959IMG_7983IMG_7955IMG_7964IMG_7948IMG_7952

نظر بینندگان
  1. فدایی سید علی says:

    سلام و خدا خوقت و تبریک سال نو . تصاویر شهدا نصب شدند .اما جای سوال دارد که چرا نام فرمانده گردان شهید زرهی و نام شهید مجید اسماعیلی معاونت اطلاعات و عملیات لشکر ۹ بدر و عضو قرارگاه رمضان جزء سرداران شهید دزفول نیست .

  2. بهزاد says:

    سلام انشاالله بلوارهای دیگر که به نام شهدا هستند را با زیبایی و هنرمندی خاصی تصاویر را نصب کنند. تشکر از برادران و خواهران معاونت فرهنگی شهرداری و رسانه ها در انعکاس خبر.

ارسال نظر

     


-->