26th، می 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 26 th می 2014 ساعت 12:13 ق.ظ | کد خبر: 15731  

دکتر سعید جلیلی رزمنده و جانباز هشت سال دفاع مقدس و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز یکشنبه 93/3/4 به مناسبت چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری مردم دزفول، در جمع پر شور این مردم عزیز و مقاوم به سخنرانی پرداحتند.

برنامه اول ایشان در حوزه علمیه آیت الله قاضی دزفول در جمع طلاب دزفول و برنامه دوم ایشان عصر امروز در حضور مردم شهید پرور دزفول در سالن مهتاب برگزار شد.

هنگام ورود ˈسعید جلیلیˈ برای ایراد سخنرانی در این یادواره با شعار ˈشعار ما یک کلام ،مقاومت و سلام ˈ از وی استقبال شد.

مشروح صحبتهای عصر امروز دکتر جلیلی به نقل از خبرنگار دز مهراب:

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی با اشاره به مردم دزفول گفت: امروز مقاومت برای مردم ما یک نماد نمایشی و آرمان دور نیست بلکه یک تجربه نزدیک است و این تجربه نزدیک “دزفول” است.

وی گفت: مقاومت بدون فرجام نیست و پیروزی بدون مقاومت نمی شود. مردم دزفول نشان دادند که نه تنها می توان ایستاد بلکه با ایستادگی پیشرفت هم کرد و مقاومت یعنی پیشرفت. وی افزود اقتصاد مقاومتی هم بر همین مبناست. اقتصادی که بر پایه ریاضت نیست، همراه پیشرفت است.

ایشان همچنین با طرح این پرسش که چرا از نام جمهوری اسلامی نگران اند؟ آیا واقعاّ از چند سانتیفیوژ نگران اند؟ از چیزی که به گفته خودشان اگر چه شود که چه بشود؛ در آینده ممکن است ایران به سلاح هسته ای دست یابد، از چیزی که خوشان چندین هزار دارند نگران اند؟ گفت: نگران ملتی هستند که با یک اندیشه ناب تمدن جدید را شکل می دهد، امروز شاهد اند که دارد تمدنی شکل می گیرد که دیگر اجازه نمی دهد به حقوق مردم دست اندازی کنند اگر تمدن را در این افق نگاه کنیم متوجه می شویم که نگرانی آنها از این است که نمود مقاومت را نشان دهیم و آن دزفول است.

وی با این پرسش که چرا در دزفول چنین پدیده شگفت انگیزی برای جهانیان شکل پیدا می کند گفت: این ناشی از آن فرهنگ دینی است که دزفول نمادی از مقاومت می شود که قابلیت تکثر دارد، دزفولی که مقاومت می کند و الگو می شود برای غزه، نماد هایی از مقاومت شکل می گیرد که دیگر یک نماد معمولی نیست؛ معرفی دزفول یعنی معرفی ان چیزی که سحر را باطل می کند.

ایشان افزود: اگر ما روزگاری در آموزه های دینی مان باور ها و اعتقاد هایی داشتیم امروز مردم ما باورهای ایمانی خوشان را تجربه کرده اند، دزفول از این باب مهم است.

jalili dez 1

jalili dez 2

jalili dez 3

jalili dez 4

jalili dez 5

jalili dez 6

 

ایشان در انتها ، به یادآوری وصیت نامه شهید محمود نژاد همرزم دزفولیشان که فرموده بود:سعی کنید میراث دار شهدا باشد نه میراث خوار شهدا به سخنان خود پایان داد.

این مراسم در ابتدا با سخنرانی سردار محتشمی آغاز شد و سپس با اجرای نمایشی با موضوع “مقاومت دزفول” وهمچنین تصنیف سید مهدی ضامنی به همین مناسبت ادامه داشت.

مشروح سخنان دکتر جلیلی در شهر امام شهرستان دزفول بعد نماز مغرب و عشا:

 گزینه نظامی یک بلوف مسخره است

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای امنیت ملی ، گزینه نظامی طرح شده از سوی دشمن را یک بلوف مسخره خواند و گفت: از ابتدای انقلاب استکبار با گزینه نظامی علیه ایران اسلامی وارد عمل شد و این حرف تازه ای نیست.
ˈسعید جلیلیˈ در همایش عاشقان ولایت حوزه مقاومت بسیج ابوذر غفاری شهر امام دزفول افزود: تحریم و فشار اقتصادی غرب علیه ایران به خاطر ناکارآمد بودن سایر اقدامات آنان علیه نظام اسلامی است.
وی اظهار کرد: دشمنان نظام اسلامی از سویی برای ملت ایران اشک تمساح می ریزد و از سویی فشار و تحریم فلج کننده را اعمال می کند که البته این تحریم موجب پیشرفت کشور در زمینه های مختلف شده است.
جلیلی با بیان اینکه ایران اسلامی امروز به یک اقتدار منطقه ای و جهانی تبدیل شده است گفت: با ایجاد باور ملی، تحریم اقتصادی دشمن ناکار آمد خواهد شد.
وی گفت: در عرصه اقتصادی می توان همان مدل و الگوی دفاع مقدس را تکرار کرد به شرطی که دستگاههای متولی به وظیفه خود عمل کرده و به توان و ظرفیت مردم اعتقاد پیدا کنند.
جلیلی خاطر نشان کرد: با تعامل دولت ، مجلس ، نهادها و سلایق مختلف می توان ظرفیت های موجود در کشور را برای ایجاد اقتصاد مقاومتی به عنوان اقتصاد پیشرفت بکار گرفت و در کشور تحول اقتصادی ایجاد کرد.
جلیلی ترور دانشمندان هسته ای را اقدامی برای جلوگیری از دست یابی ایران به سوخت هسته ای دانست و گفت: غرب در ابتدا باور نداشت که فرزندان این مرز و بوم قادر به تولید سوخت هسته ای می باشند.
وی با اشاره به مقاومت و پایداری مردم دزفول در هشت سال دفاع مقدس بیان داشت: ملت بزرگ ایران امروز نیز قادر است در عرصه اقتصادی و فرهنگی در کشور حماسه خلق کند.
جلیلی در خاتمه بیان داشت: خدا باوری و خود باوری دو هدیه انقلاب و امام (ره) برای این ملت بود که که باعث شد حماسه های بزرگی چون حماسه دفاع مقدس و پیشرفت های هسته ای در کشور محقق شود.
همایش عاشقان ولایت به مناسبت چهارم خرداد روز دزفول به همت حوزه مقاومت بسیج ابوذر غفاری شهر امام در محل یادمان شهدای این شهر برگزار شد.

نظر بینندگان
 1. zari says:

  متاسفانه مسئولین مراسم اصلا درست برنامه ریزی نکرده بودن …با اون تئاترشون!!!
  ممنون به خاطر حضور دکتر جلیلی

 2. دزفولی says:

  تشکر از مسولین مهراب به خاطر دعوت از دکتر جلیلی
  ولی چرا اینقدر مردم را معطل و سر پا از ساعت 17 گذاشتن در اون فضای گرم و تازه دکتر بعد از اینکه اون تئاتر اجباری را دید تازه ساعت 19:30 شروع به سخنرانی نمودند
  و در ضمن چرا در برنامه هیچ اسمی از موسسه مهراب نبود و نیز در پایان برنامه نیز از مجری از همه ارگان ها تشکر کرد ولی از مهراب هیچی نگفت
  لطفا در برنامه های بعدی هم زمان دقیق برنامه و هم مکان را درست نمایید.

  • amin says:

   مدیر سایت :
   جهت اطلاع :موسسه فرهنگی مهراب در برنامه چهارم خرداد فقط دعوت از سخنران برنامه یعنی جناب آقای دکتر سعید جلیلی را بر عهده داشته است و در اجرای برنامه و نیز محتوای برنامه هیچ نقشی نداشته است و اجرای برنامه به ارگان دیگری واگذار شده بود.

 3. رحیم says:

  سلام
  سلام
  من متاسفانه نتونستم توی برنامه ها شرکت کنم ولی ازشون خبردارم.
  ممنون از اینکه اینقدر زود گزارش تصویری برنامه رو منتشر کردید…
  قربون اخلاص بچه های مهراب
  یاعلی

 4. جوان فرهنگی says:

  سلام
  بنده بعنوان یک جوان فرهنگی امروز واقعا مظلومیت بچه های جوان فعال فرهنگی در سطح شهرستان را دیدم (یک نمونه بچه های گل مهراب) که در طول سال زحمت های زیادی میکشن و و هیچوقت هم روی صندلی های جلو نمی نشینند و بدون اینکه از خودشون تعریف و تمجید کنن به همون راهی که اعتقاد دارند با صلابت قدم میگذارند
  یک مثال: همین برنامه عصر دکتر جلیلی که نه بچه های مهراب و نه بچه های خوب کانون جلسات که دعوت کننده دکتر جلیلی بودند هیچ کس ازشون تشکر نکرد و خودشون نیز هیچ حرفی نزدند
  ای ول بچه ها
  خدا اجرتون بده

 5. محیا says:

  بله دیگه آخرشم میگن بی برنامگی و گرمی هوا و شلوغی و… تقصیر مهرابه !!!

 6. رسول says:

  دست همه درد نکنه و از موسسه مهراب هم که باعث میشه این شخصیت ها به شهر ما بیان ممنونیم. امیدوام بچه های مهراب همین جوری پر قدرت به کارشون ادامه بدن .

 7. داوود says:

  خیلی خوب بود….
  مگر جوانانی مثل بچه های مهراب کاری کنند…
  از این جوان ها زیاد داریم…
  مسئولین بها دهند….

 8. امينه says:

  سلام و تشكر از هماهنگ كنندگان و دعوت كنندگان از آقاي جليلي
  متاسفانه همه جا اعلام شد سخنراني ساعت 5ونيم است اما متاسفانه سخنراني ساعت 7و نيم انجام شد!
  اين يعني بي نظمي و اهميت ندادن به مخاطب و ارزش قائل نداشتن براي وقت مردم ، براي تنظيم كنندگان برنامه واقعا متاسفم براي بي تدبيري وكم عقليشون!
  يه تئاتر ضعيف و مزخرف رو به زور به خورد ملت دادن ، حالمون بهم خورد از نمايش … شون!
  نمايش به اين ضعيفي وقتي كه تماشاچي نداره بايد به اين روش به خورر مردم داد ، روش بسيار زشتي بود!
  لابد تهيه كننده و كارگردانش ميخوان از حاضران عكس بگيرن و اينطرف و اونطرف نشون بدن و بگن: ببينيد تئاترمون چقدر تماشاچي داشت ، نميگن كه دوبرابر اين جمعيت براي سخنراني آقاي جليلي اومده بودن اما بخاطر بي برنامگي و بي نظمي، رفتن و نموندن!
  من ديدم كه مردم ميامدند اما بخاطر فضاي نامناسب و نبود جا و بخاطر وقت كشي ، معطل شدن و انجام نشدن سخنراني ،نميموندن و مي رفتن!
  اميدوارم از اين پس دز مهراب از همچين فرصت هايي بهتر استفاده كنه و ديگه اجراي برنامه رو به اين ارگان ها و سازمان ها نسپره !
  و اگر ميخواد بسپره يا اطلاع رساني نكنه يا اگه ميكنه لطفا درست و صحيح اطلاع رساني كنه ، چپ و راست تبليغ نكنه ساعت 5 و نيم سخنرانيه بعد ببينيم 7و نيمه!
  كاري نكنيد اعتمادمون بهتون كم بشه! بنظرم جاي معذرت خواهي وجود داره.
  براي وقت مردم ارزش قائل بشيد

 9. حمید says:

  اگه میشه فایل صوتی مراسمات رو بزنید. با تشگر

 10. رحیم says:

  وقتی که مسئولین برنامه ارگان هایی دیگه هستند و زمان برنامه رو اون ها مشخص کردند و همچنین سین برنامه رو چه توقعی از مهراب داری؟؟؟؟؟

 11. مدیرسایت دزتایمز says:

  بنام الله
  جنگ نشان داد، اگر ملت ایران حرکت کند، هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت، همچنان جوانانی که نه دانشگاه جنگ را دیده بودند و نه زیردست ژنرال‌های چند ستاره تعلیم دیده بودند، حماسه‌ای آفریدند و به همگان نشان دادند عمل مهمتر از شعار است.

ارسال نظر

     


-->