7th، ژوئن 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 7 th ژوئن 2014 ساعت 2:16 ب.ظ | کد خبر: 16089  

khosropanah.majdedez-176x130

امام جمعه موقت دزفول ظهر امروز در آیین نماز جمعه این شهرستان با تبیین و تطبیق گفتمان امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری گفت :برخی پیرو امام هستند ولی امامی که از دنیا رفته است و از با عدم اطاعت از امام حاضرخویش قصد دارند با تفسیربه رای ،حرف امام را در جهت تایید حرف خودشان تغییر دهند .

ایشان از “توحیدمحوری”، “مخالفت با سکولاریسم” ؛”ساختن جامعه ای آزاد ومستقل” ؛ “قبول مدل جمهوری اسلامی” برای نظام جدید ایران؛”جوان باوری” ،”استکبار ستیزی ” و “خدمت پیوسته به عموم مردم و اقشار ضعیف ” به عنوان برخی از مولفه های یکسان و هماهنگ نظام فکری امام و رهبری نام برده و در توضیح آن افزود : بنده باتوضیح چند نمونه از گفتمان اندیشه و سیره امام و رهبری به شما ثابت خواهم کرد که حرکت و تفکر مقام عظمای ولایت دقیقاً با امام خمینی(ره) منطبق است . ما ابتداءً در اندیشه امام خمینی(ره) شاهد یک توحیدمحوری کامل هستیم هم در نظر و هم در عمل . و مثال آن برای حضرت امام را می توانید در جمله ماندگار ایشان پس از فتح خرمشهر ببینید که فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد و در سخنان مقام معظم رهبری هم خودتان مصداق زیاد سراغ دارید .

“رئیس پژوهشگاه حکمت وفلسفه ایران” با بیان نمونه هایی از اندیشه امام در مخالفت با سکولاریسم از سال ۱۳۴۷ افزود: امام آن زمان می گفتند که برخی می گویند دینداری همان متشرع بودن به دستورات ظاهری اسلام چون نماز خواندن است لکن بدون شک اشتباه می کنید چرا که دشمن با نگرش سیاسی شما کار دارد نه با نماز خواندن شما . دشمن با فتاوای میرزای شیرازی ها کار دارد که دقیقاً روزنه حیات آنها را نشانه رفته است . آنجا بوده که دشمن برای عدم ورود علمای نجف به عرصه سیاست برنامه ریزی کرد و ما موفقیت نسبی او را در برخورد برخی علمای آن روز با مواضع امام شاهد هستیم .

ایشان افزود :رهبری نیز بارها در دیدار با مسئولین فرموده اند که : مواظب باشید حوزه های علمیه سکولار نشوند چرا که ما از سیره معصومین آموخته ایم که دین از سیاست جدا نیست . البته ما با حمایت یک روحانی از حزب خاصی خیلی موافق نیستیم ، ولی اعلام موضع و ورود روحانیت نسبت به اصول اساسی اسلام و انقلاب لازم است .

 ”حجت الاسلام خسروپناه ” ساختن جامعه ای آزاد و مستقل مبنی بر عقلانیت و معنویت را از دیگر وجوه مشترک اندیشه وگفتمان امام و رهبری برشمرده و اظهار داشت : در جامعه مد نظر ما عقلانیت و معنویت می بایست به فراخور و نسبت لازم وجود داشته باشد . آزادی بدون قید ، بی بندوباری را بدنبال خواهد داشت . جامعه ای مطلوب این چارچوبه گفتمانی است که عدالت ،عقلانیت و معنویت آن پیشرفت همگرا را بدنبال داشته باشد .

“دکترخسروپناه ” مدل حکومتی جمهوری اسلامی نه یک کلمه زیاد و نه یک کلمه کم را ،قالب دلخواه امام و رهبری برای حاکمیت کشور بعد از انقلاب دانسته و تصریح کرد: برخی از ابتدای انقلاب دنبال تقویت جمهوریت و تضعیف اسلامیت و گروهی به عکس دنبال تقویت اسلام و تضعیف جمهوریت بودند که امام به طور قاطع با آنها مخالفت کردند . و در ادامه همین اندیشه ما شاهد طرح “مردم سالاری دینی” از سوی رهبری هستیم . این دو بزرگوار نقش سازنده مردم را در حل مشکلات کشور باور دارند .

ایشان نقش بدون انکار مردم را در دوران دفاع مقدس و بویژه حضور حماسی در نهم دیماه و خواباندن فتنه۸۸ یادآور شده و افزود: اگر مسئولین بجای سپردن امتیازات به برخی اشخاص خاص، مشکلات را به مردم واگزارند بدون شک موانع پیشرفت کشور در عرصه های مهم صنعتی،کشاورزی و اقتصادی برطرف خواهد شد .

“این استاد حوزه و دانشگاه” جوان باوری و استکبارستیزی را دو مولفه مهم دیگر این گفتمان مشترک دانسته و تاکید کرد : دموکراسی مطلوب غرب یعنی دموکراسی که مطابق با میل آنها باشد یعنی اگر در سوریه با حضور ناظران بین المللی انتخابات برگزار شود و از صندوق آراء آن بشاراسد با کسب ۸۰ درصد رای انتخاب شود ، چون این نتیجه مخالف میل آنها بوده پس انتخابات دموتراتیک نیست . اینجاست که میبینیم این ۲مولفه یعنی تاکید برسپردن امور به جوانها و داشتن روحیه استکبارستیزی در جای جای این نظام فکری هماهنگ موج می زند .

ایشان افزود: میلاد حضرت علی اکبر و روز جوان نیز در راه است لذا مسئولین تلاش کنند این رویداد فقط جهت ثبت در تقویم کشور نباشد و جهت رفع مشکلات جوانان و سپردن امور به آنها تلاش کنند

“امام جمعه موقت دزفول” در نهایت لزوم خدمت پیوسته به اقشار ضعیف جامعه را توسط دولت از دیگر مولفه های این گفتمان برشمرده و با تشکر از دولت جهت اجرای طرح بسته حمایتی ویژه سلامت گفت : تشکیل کمیته امداد و جهاد سازندگی در ابتدای انقلاب در همین راستا بوده است لذا لازم است از این تریبون از وزارت بهداشت و به تبع آن دانشگاه علوم پزشکی دزفول جهت پیش قدم شدن در اجرای طرح ویژه سلامت جهت کاهش هزینه درمان مردم تشکر نمایم .

“خسروپناه” در ابتدای خطبه دوم نماز جمعه این هفته با تبریک اعیاد شعبانیه بویژه نیمه شعبان گفت:این شب بهترین ایام برای ایجاد انس و الفت بیشتر با امام عصر(عج) می باشد پس سعی کنیم با زبان مادری هرچه می توانیم با ایشان سخن گفته مناجات کنیم .

ایشان ضمن تسلیت سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران سالروز کشف ولایت مقام معظم رهبری خلف صالح و ادامه دهنده حقیقی امام راحل را تبریک گفت .

ایشان همچنین در خطبه نخست نماز و در ادامه بحث آداب معاشرت با استناد به آیات قرآنی ، به نحوه برخورد با والدین و آثار و تبعات نیکی و بی احترامی به آنها پرداخت .

مجد دز

ارسال نظر

     


-->