15th، می 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 15 th می 2013 ساعت 10:13 ب.ظ | کد خبر: 2987  

گلایه‌های پرچمدار پارالمپیک دزفول

به گزارش خبرنگارما ” عبدالرضا جوکار با انتقاد از مسئولان ورزش و استاندار خوزستان در تقدیر از ورزشکاران این استان گفت:‌ بعد از بازگشت از پارالمپیک لندن با کلی سر و صدا مراسم تجلیل برگزار کردند که هیچکدام از وعده‌های داده شده در آن مراسم عملی نشد.

وی ادامه داد: در این مراسم که با تبلیغات زیادی همراه بود، گرشاسبی مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان وعده اهدای یک قطعه زمین ورزشی در دزفول و استاندار نیز وعده اهدای یک دستگاه خودروی پژو را داد که قرار بود از طرف شهرداری دزفول پرداخت شود، اما هیچکدام عملی نشد.

دارنده مدال نقره پارالمپیک افزود: وقتی بعد از چند ماه برای پیگیری به شهرداری دزفول مراجعه کردم، گفتند ما بودجه‌ای برای این کار نداریم و هر کس قول داده خودش عمل کند. آذر ماه امسال بار دیگر استاندار دستور داد ظرف یک هفته رسیدگی و پرداخت کنند، اما حالا با وجود گذشت چند ماه خبری از ماشین نیست.

جوکار تصریح کرد: شهرداری دزفول هم با وجود اینکه سازمان برنامه و بودجه استان می‌گوید پول را به حساب آنها ریخته است زیر بار نمی‌رود. متأسفانه وعده زمین ورزشی هم ابتدا تبدیل به یک دستگاه واحد مسکونی در دزفول و در نهایت ۲۰ میلیون تومان پول شد، به نظر آقایان آیا با ۲۰ میلیون می‌توان ۲۰ متر زمین در روستا خرید؟

وی با بیان اینکه ۳ ورزشکار از استان خوزستان در لندن موفق به کسب مدال شدند، اما برخوردها تبعیض‌آمیز بود، گفت: حردانی و نصیر شلال جوایزشان را دریافت کردند، اما نمی‌دانم چرا وعده‌هایی که به من دادند، عملی نشد. زمانی‌که پای صحبت و حرف می‌رسد آقایان همه می‌گویند هرچه داریم از شهدا و جانبازان است، اما زمان عمل طور دیگری عمل می‌کنند.

ورزشکار جانباز و پرچمدار کاروان پارالمپیک در لندن افزود: من پرچمدار پارالمپیک لندن بودم؛ قبل از سفر به المپیک از مظاهری (پرچمدار کاروان المپیک) تقدیر شد و بعد از آن هم با وجود اینکه مدالی نگرفته بود مورد تقدیر قرار گرفت، اما مسئولان استان خوزستان و دزفول با وجود آنهمه تبلیغ و جوسازی هیچ کاری برای من نکردند.

جوکار با گلایه از رفتار تبعیض‌آمیز مسئولان ورزش و استاندار خوزستان گفت: زمانی تبعیض بین ورزشکاران سالم و معلول بیداد می‌کرد، اما با دستور رئیس جمهور جوایز یکسان شد، اما نمی‌دانم چرا هنوز این تبعیض وجود دارد. مسئولان ورزش خوزستان عدالت را رعایت نمی‌کنند؛ نیازی به وعده‌های آنها ندارم، اما حالا که با کلی تبلیغات وعده دادند چرا عمل نمی‌کنند؟

وی خاطرنشان کرد: از طرفی قول اشتغال مدل‌آوران المپیک و پارالمپیک را داده بودند، اما از آن هم خبری نیست. ورزشکاری که در آتن مدال برنز گرفته بود الان شاغل است، اما من با ۵ دوره حضور در پارالمپیک و چند مدال همچنان بیکار هستم. مسئولان خوزستان به جای اینکه توجه بیشتری داشته باشند تبعیض قائل می‌شوند؛ شاید اگر در شهر دیگری زندگی می‌کردم شرایط بهتری داشتم.

ارسال نظر

     


-->