11th، مارس 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 11 th مارس 2014 ساعت 9:10 ب.ظ | کد خبر: 12301  

یادواره 120 شهید مسجد و منطقه مسجد نجفیه دزفول با محوریت 13 شهید این مسجد که در 19 اسفندماه 59 طی حمله موشکی ارتش بعث عراق به دزفول و اصابت موشک به این مسجد به شهادت رسیده بودند، با حضور همرزمان، خانواده شهدا، مسئولین و مردم شهید پرور دزفول برگزار گردید.

 فضیلت پناه فرمانده سابق ناحیه مقاومت بسیج دزفول، با بیان اینکه هر چه داریم از شهدا داریم تصریح نمود: در مورد هر یک از این شهدا و نحوه شهادتشان باید کتابها نوشته شود. شهدایی که امنیت و آسایشمان و هر آنچه که داریم مدیون آنها هستیم.

عضو شورای اسلامی شهر دزفول، به لایقت بچه های رزمنده شهید در به شهادت رسیدنشان اشاره و گفت: در انبوه تیر و ترکش، اینطور نبود که این تیرها و ترکشها بدون حساب به کسی بخورد، هیچ یک از این شهدا بدون زحمت و خودسازی لیاقت شهادت را پیدا نکرده بودند. از فضای روحانی و چهره نورانی رزمندگان می شد تشخیص داد که فلانی جزو لیست شهداست. و هر موشکی، انفجاری، ترکشی و هر گلوله ای مأموریت داشت تا عاشقی را به وصال معبود خود برساند و هیچ گلوله و ترکشی بدون حساب به کسی برخورد نمی کرد.

وی ادامه داد: افرادی در جبهه وجود داشتند که از حضورشان در جبهه تا شهادت آنها 18 ساعت بیشتر طول نکشید. و کسانی که توفیق شهادت نصیبشان نشده تکلیف سنگین تری دارند و آنهم رساندن پیام و نشان دادن راه شهدا به نسل های حال و آینده است.

این رزمنده دفاع مقدس با پاسخ به این پرسش که چرا از 13 شهید موشکی این مسجد 11 شهید نوجوان هستند و چرا در آن زمان جوانان در مسجد نبودند، گفت: جوانان مسجد در حال گذراندن دوره های آموزشی نظامی برای اعزام به جبهه بودند بنابراین کسی از جوانان در مسجد حضور نداشت و چون امام فرموده بود که:” مساجد سنگر است، سنگرها را پر کنید”، این نوجوانان برای خالی نبودن مسجد و برای دفاع از اسلام ، مملکت و انقلاب و به فرمان رهبر خود به مسجد آمدند تا مسجد خالی نباشد.

آقای فضیلت پناه، قتلگاه شهدا را مقدس دانسته و گفت: جوانان و نوجوانان در قالب راهیان نور از راههای دور با طی مسافت زیاد، برای زیارت قتلگاه شهدا در شلمچه و طلایی راهی می شوند و این در حای است که خود این مسجد قتلگاه 13 شهید است پس این مسجد نیز با خون این شهدا مقدس شده است.

در ادامه برنامه مداح اهل بیت و عندلیب امام، حاج صادق آهنگران فضای این یادواره معنوی شهدا را کربلایی کرد.

111221122112212238

دزفول امروز

ارسال نظر

     


-->