۲ هزار و ۶۰۰ نفر در کلاس های تابستانه کانون های فرهنگی دزفول ثبت نام کردند - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
16th، جولای 2019
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 16 th جولای 2019 ساعت 11:22 ق.ظ | کد خبر: 55952  

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول با اشاره به استقبال کودکان و نوجوانان از برنامه های کانون های فرهنگی مساجد این شهرستان گفت: ۲ هزار و ۶۰۰ نفر درکلاس های تابستانه این کانونها ثبت نام کردند.

نادر سعادتی فرد افزود: ۱۲۶ کانون فرهنگی هنری در مساجد شهرستان دزفول فعال است که از این تعداد ۷۵ کانون در روستا و بقیه در سطح شهر فعالیت می‌کنند.

وی اظهار داشت: این کانون‌ها در طول تابستان ۴۰ رشته فرهنگی و هنری از جمله عکاسی، صنایع دستی، نقاشی، خیاطی و قرآنی برگزار می‌کنند که برگزاری این کلاس‌ها با استقبال کودکان و نوجوانان سنین بین هفت تا ۱۵ ساله همراه بوده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول افزود: کلاس‌های فرهنگی و هنری کانون‌های مساجد دزفول تا پایان تابستان فعال هستند و علاقه مندان می‌توانند از آنها استفاده کنند.

وی گفت: تلاش می‌شود هفت کانون دیگر در مناطق مختلف بویژه محروم دزفول راه اندازی شود تا ساکنان مناطق محروم نیز بتوانند از این کلاس‌های فرهنگی و هنری استفاده کنند.

اثر هنرمند دزفولی در نمایشگاه بین المللی ترکیه به نمایش گذاشته شد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول همچنین گفت: اثر نقاشی عبدالرضا رابطی هنرمند دزفولی در نمایشگاه بین المللی ترکیه به نمایش گذاشته شد.

وی افزود: آثار ۵۶ هنرمند از ۱۶ کشور جهان در این نمایشگاه عرضه شده و تا دهم مردادماه پذیرای علاقه مندان است.
سعادتی فرد با بیان اینکه آثار این نمایشگاه ضمن نمایش به فروش نیز می رسند گفت: اثر نقاشی این هنرمند دزفولی با موضوع راه سرخ با ابعاد ۱۰۰ در ۷۰ سانتی متر ارائه شده است.
وی افزود: این اثر هنرمند دزفولی پیش از این در جشنواره هنر مقاومت ایران در موزه صبا به نمایش گذاشته شده بود.

۲ فیلم از هنرمندان دزفول در جشنواره فیلم انگلیس انتخاب شد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول گفت: ۲ فیلم کوتاه با نام‌های «داشتن» و «یک اتفاق کوچک» از ساخته‌های سید مرتضی سبزقبا هنرمند دزفولی برای حضور در بخش مسابقه دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «Lift-Off» انگلیس انتخاب شدند.
سعادتی فرد افزود: این جشنواره که رویدادی سینمایی و مستقل است توسط پینوود استودیو انگلیس یکی از مشهورترین استودیوهای فیلمسازی انگلیس و با همکاری رالی استودیو و هالیوود به منظور کشف استعدادهای جوان و مردمی در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود.

وی گفت: فیلم‌های منتخب جشنواره هر کدام به مدّت یک هفته به شکل اینترنتی در معرض دید و قضاوت عموم مخاطبان قرار می‌گیرند و از بین پنج فیلم برتر تماشاگران، در نهایت هیأت داوران، برترین‌های این جشنواره بین‌المللی را انتخاب خواهند کرد.
به گزارش ایرنا دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «Lift-Off» انگلیس ۳۱ تیرماه ۱۳۹۸ هجری خورشیدی مطابق با ۲۲ جولای سال ۲۰۱۹ میلادی به مدّت یک هفته در شهر لندن کشور انگلیس برگزار خواهد شد و فیلم‌های برگزیده جشنواره در هالیوود نمایش داده خواهند شد

ارسال نظر

     


-->