27th، جولای 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 27 th جولای 2020 ساعت 5:39 ب.ظ | کد خبر: 58495  

امین اله محراب از فعالین محیط زیستی دزفول از تخریب تعدادی از درختان منطقه حفاظت شده دز توسط بخشداری خبر داد. او در یادداشتی در این باره این گونه شرح می دهد:

در هفته گذشته خبری مبنی بر قطع درختان در پارک‌ملی و منطقه حفاظت شده دز و اطراف آن برای تعریض یک جاده فرعی به من رسید.
جاده ای بسیار زیبا و قشنگ که دوطرف آن پوشیده از درختان کنار و گز و‌ پده است و به جرات یکی از زیباترین جاده های دزفول محسوب میشود و شهرک شهید بهشتی را به جاده چغازنبیل متصل میکند.

متاسفانه بخشی حدود ۵۰۰ متر از این جاده با هماهنگی بخشداری در پیچ اول بعد از ایستگاه محیط بانی دز تعریض و تعدادی از درختان قطع شده که با حضور یگان اداره پارک‌ملی دز از ادامه کار جلوگیری شده است.

بررسی ها نشان می دهد که در صورت تعریض و چهاربانده کردن این جاده زیبا ، بالغ بر #صدها درخت در طرفین جاده قطع خواهد شد که بخشی از این درختان در محدوده پارک ملی دز می باشند.

نگاهی به بسیاری از مناطق جنگلی شمال کشور نشان می دهد که با توجه زیبایی جاده و همچنین عدم قطع درختان ، هیچگونه تعریضی انجام نشده و این جاده ها به یک جاذبه تبدیل شده اند.

با توجه به اینکه بخشی از این جاده در پارک ملی دز قرار دارد امیدوارم که این تعریض در همین حد باقی مانده و ادامه پیدا نکند.

در بالا علاوه بر نمایش بخشی از این جاده زیبا، بر روی نقشه هوایی وضعیت موجود و همچنین وضعیت آینده جاده و حجم تخریب و قطع درختان در صورت تخریب نمایش داده شده است.

ارسال نظر

     


-->