2 روستای دزفول همچنان در محاصره سیل - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
20th، آوریل 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 20 th آوریل 2016 ساعت 3:31 ب.ظ | کد خبر: 42189  

معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری ویژه دزفول گفت: ۲ روستای بنه عاتی از توابع بخش چغامیش و روستای بنه الوان از توابع بخش مرکزی دزفول همچنان در محاصره سیل هستند.

عبدالحسین پوررکنی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این روستاها از زیر ساخت مناسبی برخوردار نیستند، افزود: سیلاب تا حدی در روستای بنه الوان از توابع بخش مرکزی دزفول فروکش کرده است.
وی افزود: این روستا ۲۵ خانوار جمعیت دارد که آب در این روستا در حال فروکش کردن است ولی روستای بنه عاتی هنوز در محاصره سیل قرار دارد.
پوررکنی با اشاره به اینکه سه سیل بند در دزفول وجود دارد، گفت: سیل بند زاویه ها عصر دوشنبه به دلیل تخریب بخشی از آن دچار مشکل شد و آسیب دید.
معاون فرماندار دزفول با اشاره به اینکه در صورت تخریب کامل سیل بند پنج روستای دزفول زیر آب می رفت، گفت: در بازدید کارشناسان از حریم رودخانه دز آسیب وارده به این سیل بند مورد بررسی قرار گرفت.
وی طول این سیل بند را هفت کیلومتر دانست که حدود ۱۵۰ متر آن بر اثر تغییر رژیم آب آسیب دید، گفت: قسمت بالادست این سیل بند در سال های گذشته گابیون بندی شده بود که از آسیب در امان ماند و خود را حفظ کرد ولی بخش هایی که گابیون بندی نشده دچار آسیب شد که با کمک دستگاه های مسوول از جمله امور آب،شبکه بهره برداری شمال خوزستان ،دهیاری و فرمانداری در تلاشی ۲۷ ساعته ترمیم شد.
پوررکنی از مسئولان مربوطه به ویژه سازمان آب و برق خوزستان خواست برای پایداری کامل و تکمیل مرمت و بازسازی این سد اقدام کنند و پیش از اتفاق های بعدی فعالیت های لازم را در این خصوص انجام دهند.
افزایش دبی سد دز از ۳۰۰ به چهار هزار و ۵۰۰ متر مکعب بر ثانیه در روز پنجشنبه ۲۶ فروردین موجب طغیان رودخانه دز و آبگرفتگی ۲۷ روستا در شهرهای دزفول و شوش شد.
سیلاب دو هزار ۷۰۰میلیارد ریال به زیر ساخت های شهری و گردشگری، کشاورزی و روستاهای دزفول خسارت وارد کرده است.

ایرنا

ارسال نظر

     


-->