2 شهروند دزفولی مسیر كوهستانی آبشار شوی را با دوچرخه طی كردند+ تصاویر - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
12th، آوریل 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 12 th آوریل 2016 ساعت 7:23 ب.ظ | کد خبر: 41800  

دزمهراب:برای نخستین بار ۲ شهروند دزفولی موفق به سفر به آبشار شوی با طی مسیری کوهستانی و سخت گذر با دوچرخه شدند.

آبشار شوی به ارتفاع حدود ۸۵ متر و عرض ۷۰ متر در دل رشته کوه زاگرس در بخش کوهستانی شهیون دزفول واقع است.
برای رفتن به آبشار شوی در فاصله ۱۰۱ کیلومتری شمال دزفول باید از مناطق کوهستانی و سخت گذر کوهستانی با شیب تند عبور کرد.
عبدالحسین معظم فر مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول که خود در این برنامه ورزشی فرهنگی شرکت داشته گفت:سفر رفت و برگشت به آبشار شوی به وسیله دوچرخه چهار روز به طول انجامید.
وی با اشاره به سختی عبور از گذرگاه های کوهستانی افزود:تا ۷۰ کیلومتر از مسیر ۱۰۱ کیلومتری دزفول تا آبشار شوی آسفالت بوده و ۳۱ کیلومتر دیگر جاده خاکی است که عبور از آنها به سختی انجام شد.
این آتش نشان همچنین افزود:در طول مسیر و در بخشی از مسیر کوهستانی به دلیل شیب تند به ناچار دوچرخه ها را با خود حمل کردیم.
وی هدف از این برنامه فرهنگی ورزشی را معرفی جاذبه های گردشگری دزفول و آبشار شوی به عنوان نخستین اثر طبیعی استان خوزستان و سی و پنجمین اثر طبیعی کشور که به ثبت ملی رسیده عنوان کرد.
مهران پوررکنی شهروند دزفولی که در این سفر حضور داشته نیز از آلودگی ایجاد شده توسط برخی مسافران و گردشگران در طول مسیر آبشار شوی ابراز نگرانی کرد.
وی خواستار توجه بیشتر مسافران و طبیعت گردان به حفظ محیط زیست شد.
آبشار شوی از جمله جاذبه های طبیعی و گردشگری شمال استان خوزستان می باشد که از ظرفیت بالایی برای توسعه صنعت گردشگری برخوردار است.
این آبشار یکی از بزرگترین و زیباترین آبشارهای ایران است که در دهستانی به نام شوی از توابع بخش شهیون شهرستان دزفول و در فاصله ۱۰۱ کیلومتری شهر دزفول قرار دارد.

ایرنا

ارسال نظر

     


-->