23rd، مارس 2021
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 23 rd مارس 2021 ساعت 4:16 ق.ظ | کد خبر: 61709  

این سوال را می توان یکی از پرتکرارترین مسائل رسانه ای جریان اصلاح طلب و اعتدال گرا معرفی کرد. سوالی که قرار است پاسخ آن به شکل هدفمند و برنامه ریزی شده ای توسط رسانه های جریان داخلی غرب گرا به افکار عمومی جامعه پمپاژ شود.

شخصیت های سیاسی و رسانه های مجازی اصلاح طلب تاکید می کنند که در حال حاضر مشوق ویژه و اثرگذاری برای مشارکت سیاسی شهروندان و تشویق آنان به حضور و شرکت در مباحث انتخاباتی وجود ندارد و گاه در لفافه راه برون از وضعیت فعلی را فقط در یک چیز عنوان می کنند و آن عبارت است از تغییر و دگرگونی در روندهای کنونی دستگاه های حاکمیتی نسبت به انتخابات!

این رسانه ها گاهی نیز صراحتا مسئول کاهش احتمالی مشارکت در انتخابات پیش رو را شورای نگهبان قانون اساسی می دانند. نکته دیگر این است که بی رغبتی مردم نسبت به مشارکت در انتخابات سال گذشته مجلس شورای اسلامی و در نتیجه ثبت مشارکت ۴۰ درصدی نیز نتایج اقدامات شورای نگهبان معرفی می شود.

این عملیات روانی در حالی انجام می گیرد که به گواه نظرسجی های مراکز معتبر، علت اصلی نارضایتی مردم و عدم مشارکت بالا در انتخابات، مشکلات و ناکارآمدی های متعددی است که در حوزه اقتصاد و معیشت در دوران تصدی گری دولت های یازدهم و دوازدهم گریبانگیر مردم شده است.

لذا مشارکت پرشور و پررنگ شهروندان – که در هر انتخاباتی ضروری است – تنها در گرو امیدواری مجدد آن ها به اصلاح امور و روی کارآمدن نیرویی کارآمد است و از قضا شورای نگهبان لازم است بدون توجه به قیل و قال های جریان اصلاحات و اعتدال مشخصه کارآمدی را نیز به عنوان یکی از مولفه های تایید صلاحیت نامزدها مورد توجه خود قرار دهد.

ارسال نظر

     


-->
رفتن به نوار ابزار