84 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول بستری است /خطر ناقلان بی علامت را جدی بگیریم - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
15th، مارس 2021
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 15 th مارس 2021 ساعت 2:33 ق.ظ | کد خبر: 61522  

رئیس بیمارستان بزرگ دزفول با بیان اینکه در حال حاضر دو بخش بیمارستان بزرگ دزفول به درمان بیماران کرونایی اختصاص یافته است گفت: ۸۴ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول بستری است.

احمدرضاسلمان‌پور در گفت و گو با خبرنگار دزمهراب، درباره آخرین وضعیت کرونا در این شهرستان، اظهار داشت: با توجه به شروع پیک کرونا در کشور، شهرستان دزفول در پیک ویروس کرونا است.

وی با اشاره به تلاش و خدمت‌رسانی بی‌وقفه کادر درمان بیمارستان بزرگ دزفول، افزود: در حال حاضر بیمارستان بزرگ دزفول در آمادگی کامل به سر می‌برد.

رئیس بیمارستان بزرگ دزفول با بیان اینکه در حال حاضر دو بخش بیمارستان بزرگ دزفول به درمان بیماران کرونایی اختصاص یافته است،گفت: ۲بخش حاد معمولی برای بیماران مبتلاء به کرونا که وضعیت آنها حاد نیست داشته و بیماران مبتلا به کرونا بستری هستند و در ۲ بخش آی سی یو بیمارستان بزرگ دزفول بیماران نسبتا بدحال و بدحال مبتلاء به ویروس کرونا بستری هستند و همچنین یک بخش اورژانش که بیماران تحت نظر داشته ؛ در مجموع ۵بخش بیمارستان بزرگ دزفول در حال خدمت‌رسانی به بیماران مبتلاء به کرونا است.

وی با بیان اینکه ۱ بخش کرونا آماده داشته تا در صورت نیاز بازگشایی بشود، گفت: در حال حاضر ۸۴ بیمار مبتلاء به ویروس کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول بستری هستند؛ که از این تعداد ۲۳ نفر بیمار مبتلاء به کرونا در بخش ویژه‌ای آی سی یو و همچنین ۶۲ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش‌های عادی بستری و از این تعداد نفر هم ۴بیمار در بخش اورژانس بیمارستان بزرگ دزفول بستری هستند.

سلمان پور در باره روند ورودی مراجعه بیماران مبتلاء به کرونا بیان کرد: در ۱۰روز گذشته ۱۰۰ تا ۱۰۶ نفر بیمار آمار بستری ما در بیمارستان بزرگ دزفول بود اما از ۶روز گذشته این آمار نسبتا پایین آمده به ۱۵ نفر رسیده و همچنین مراجعات ۲۰درصد کمتر شده است.

وی با بیان اینکه آمار مرگ و میربیماران کرونایی در شهرستان دزفول پایین آمده است، گفت: متاسفانه شاهد آن هستیم بیماران مبتلاء به کرونایی که فوت می‌کنند بیمارانی هستند که دیرهنگام و با شرایط حاد به بیمارستان مراجعه می‌کنند؛ تقاضا داشته با کوچکترین علائم به مراکز درمانی مراجعه کنند تا هرچه زودتر روند درمانی آنها شروع بشود.

رئیس بیمارستان بزرگ دزفول با تاکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه ماسک زدن، رعایت فاصله فیزیکی و شستشوی مدام دست‌ها،گفت: از مردم تقاضا داشته پروتکل‌های بهداشتی را برای سلامتی خود و کادر درمان رعایت کنند؛

خطر ناقلان بی علامت را جدی بگیریم

سلمان پور با بیان اینکه خطر ناقلان بی علامت را جدی بگیریم، گفت: یکی از مهم‌ترین دلایل اجباری شدن از ماسک در اماکن عمومی و به خصوص فضاهای بسته را همین پدیده عنوان کرد ناقل سالم یا همان ناقل بدون علامت یکی از واقعیت‌های شناخته شده در بیماری کرونا است و بی توجهی به این واقعیت باعث انتشار آلودگی و چرخش ویروس در جامعه می‌شود.

وی در ادامه افزود: اگر همه کسانی که در اطرافمان هستند را ناقل سالم تلقی نمائیم طبیعتا تا جایی که می‌توانیم از تجمع در اماکن شلوغ و پر ازدحام اجتناب کنیم و درصورتی که مجبور هستیم در اجتماع حاضر شویم فاصله ایمن با دیگران را رعایت کرده و حتما از ماسک استفاده کنیم.

رئیس بیمارستان بزرگ دزفول در ادامه به آمار بیماران سرپایی در مراکز ۱۶ساعته اشاره کرد، گفت: از ۱۰۰ نفری که مراجعه می‌کنند ۴۵نفر از این ۱۰۰ نفر تست کرونای آنها مثبت است

به گزارش دزمهراب ، شهرستان دزفول همچنان از وضعیت قرمز قرار دارد

ارسال نظر

     


-->